Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a mai fiataloknak...

Mit jelent a mai fiataloknak 1956. október 23-a?

Figyelt kérdés

Egy ünnepi beszédem írásához szeretnék még több ötletet kapni. Köszönöm előre is!

16/L


2011. okt. 18. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Semmit.

De az eddigi generációknak se sokat jelenthetett, hisz a legfontosabb részt mindig elhallgatják: a felkelő munkások tanácsokat alakítottak, közösen vezették a gyárakat és közösségi kézbe vették a termelés eszközeit: megvalósították azt, amire a "kommunista" vezetés törekedett.

2011. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Egy történelmi eseményt, egy forradalmat, de nagyjából ennyi. Nem hat meg túlságosan, de még a nagyszüleimet sem hathatta meg, pedig ők fiatal felnőttként átélték, de soha nem meséltek semmit ezekről a dolgokról. Szóval kb ugyanannyit jelent, hogy 1848-49.
2011. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
42%
Egyet értek az előttem szólókkal, a mi generációnk nagy részét nem indítja már meg 1956. Nem rég voltam az sulim képviseletében koszorúzni '56-os hősök sírjánál, és ahogy végig néztem néhány idősebb (60-70 közötti) embert, elgondolkoztam, hogy miért is nem tartom én személy szerint annyira fontosnak a megemlékezést, de csak arra jutottam, hogy nem éltem át, nem tudhatom, mit jelent számukra. Ezért is idegesít amikor százszor elmondják, hogy mennyire fontos, hogy rendszeresen tisztelegjünk az 56-osok előtt... főleg hogy a forradalom elbukott.
2011. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Mennyire fiatalnak?

Nekem például csupán annyit, hogy időben vásároljak be, mert nem lesznek nyitva a boltok, nehogy éhen maradjon a család.


Az utóbbi években nagyon ráhúzták a mai politikát, ami nem tetszik. Nagyon nem. Pártrendezvényeket csináltak ezekből az ünnepekből, és ezekből, köszönöm, nem kérek.

2011. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 escrogar ***** válasza:
79%

Nekem egy csodálatos eseményt, amire büszkén emlékezem, és rettentően érdekel, minden anyagot elolvasok róla.


20/F

2011. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
leszarom 17/F
2011. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 escrogar ***** válasza:
50%

"A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:47"



Gratulálok, nyereményed egy tarkólövés.

2011. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy nagyon keveset, szinte semmit! 1-1 iskolai ünnepség nem elég arra, hogy a fiatalok megértsék, mi történt '56-ban. A forradalom megmutatta nemzetünk erejét és szabadság iránti vágyát, hogy minket nem nyomhatnak el. Persze sikertelen volt, de mégis nagyon fontos értékeket hordoz magában. 15/F
2011. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

1956 okóber 23-án mindenki egyre gondolt, amikor a tömeg kiment az utcákra és a szabadságukért küzdöttek. Nem kellett senkinek sem mondani, hogy forradalom van. Az a sok ember sz utcákont, mind változást akartak a kegyetlen Rákosi-rendszer után. A forradalomba az ellenségek is összefognak az egy, szent ügyért, hogy magyarország felszabaduljon a szovjet elnyomás alól és önálló, szabad államot hozzanak létre.


A forradalom embertömeg, egységes gondolkodás, összetartás és rengeteg vér. November 4-én vérbefagyasztották több ezer embert, mert a szabadságukért küzdöttek. A forradalom magával ragad, felfokozott izgalom, mely ha nem vigyáázunk, erőszakba csaphat át.

2011. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Mit jelent a mai fiataloknak 1956. október 23-a?


Nagyobb zömében kb semmit. De tényleg. Mivel a mai diákok háború és mindenféle forradalom vagy szabadságharc ,vagy elnyomás nélkül nőttek fel, ezért nem tudják értékelni, az akkoriban történteket, de sokkal inkább fel se fogják, inkább nevetség tárgyát csinálni belőle. Nem beszélve arról, hogy a mai világ gyökeresen megváltozott, és ahhoz képest a mai megélhetés valamelyest jobb illetve, a mostani generáció segge alá mindent oda tettek, ezért még azt se tudják, mit jelent megdolgozni valamiért.


(Kinek inge ne vegye magára természetesen !) De én mint tanuló azt tapasztalom, hogy a nemzeti öntudat ma már nagyon kevés diák-ban található meg.


18\F

2011. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!