Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha minden magyar lemondana a...

Ha minden magyar lemondana a határon túli, közel 100 éve elcsatolt területekről akkor az nem olyan mintha szembe köpnéd azokat akik a vérüket adták ezért a hazáért?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy EU-ban nincsenek határok, oda mész ahová akarsz, régen volt már az elcsatolás, lerágott csont a trianoni kérdés, másnak meg szívügye. Nem is a politikai oldalra vagyok kíváncsi, hanem az erkölcsire. Szembe köpjük a régi hazafikat vagy ne foglalkozzunk a múlttal a régi hazafiak meg úgyis megértenék a helyzetünket.
2011. okt. 19. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Az lehetetlen, hogy minden magyar lemondjon róla. Amíg egy magyar is él a Földön, aki hisz Magyarország feltámadásában, addig van is esély!

Amúgy egyetértek a meglátásoddal: ha lemondanánk róla, akkor azzal szembeköpnénk az őseinket. Megfogtad a lényegét.

2011. okt. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%

Miért, most mit akarnátok? Háborúval visszacsatoltatni egy rakás szlovákokkal meg románokkal teli területet Magyarországhoz? Minek? Jó ez az ország így, ez az egész EU jó így, minek birizgálni? Jobb lesz neked attól, hogy visszaszerezzük azokat a területeket? Nem. A kormány így sem tudja rendesen vezetni az országot, na ha még nagyobb lenne!

Nem a múltat kell felhozni, meg az ősökkel jönni, hanem a jelenben élni és a jövőre gondolni, és helyre hozni az országot.

2011. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bumbi02 ***** válasza:
35%
Akkor a te értelmezésedben én szembeköptem azokat akik vérüket adták a hazáért, azért mert racionálisan gondolkozom. És most mi történik?
2011. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Reményik Sándor Keserű szívvel


Keserű szívvel bizony mondom néktek,

Ti csonka-magyarok:

Az ország szíve, Magyarország szíve

Ma már a végeken dobog.

Hangos szóval hiába fogadkoztok:

Hogy soha! s mindörökké !

Az ország szíve, Magyarország szíve

Ott ver, hol Magyarország nincsen többé.

Bennünket összekalapált a bánat -,

Ti atomokra hulltok itten szét.

Egymást farkas-fogakkal tépitek,

Nektek nem volt a nagy lecke elég.

Amerre nézek: pártok, újra pártok,

És zászlók, amiket a szenvedély

Már előre a más vérébe mártott.

Keserű szívvel bizony mondom néktek,

Ti csonka magyarok:

Az ország szíve, Magyarország szíve

Nem bennetek dobog.

Nem halljátok mit üzennek a végek?

Pártatlanul, politikátlanul.

Reménytelenül is miénk - a lélek!

Hangos szóval ne fogadkozzatok:

Nem soha! s mindörökké!

Szétporlanak az aranyszólamok

Iszapos durva röggé.

Térjetek magatokba.

És próbáljatok önnönmagatokhoz

És próbáljatok hozzánk méltók lenni!

Aztán jertek minket visszavenni!

2011. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Problem2 ***** válasza:
72%

Teljesen Nagy-Magyarország visszaállítása lehetetlen ,de:Erdély autonómiát kaphat ,ha összefog.Kárpátalja visszacsatolása csak akkor lehetséges ,ha lemond róla Ukrajna (Ukrajna elég nagy ország ,nem érezné meg ha 12 ezer km2-t levágnának róla.Délvidék (Vajdaság) autonómiája is lehetséges ,Szerbia egyre jobban tagolódik, gyengül.Na Felvédik, ez már azért nem ennyire egyszerű ,szinte lehetetlen ,de ha egy magyar barát kormány kerülne hatalomra,de inkább olyan egységet látnék amilyen volt Horvátország 1918-ig, ez vonatkozik a horvátországi területekre is.

De hogy ez mind megvalósuljon először olyat kell mutatni a világnak ,amitől mindenki elájul vagy valamelyik nyugati ország fölülvizsgálja a trianoni döntést.

1 biztos ,háborúnak nincs helye itt.

2011. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Az elmúlt ezer évben sokat változott ám Magyarország területe...


Akkor miért pont az 1920 előtti állapotokat állítsuk vissza?


Persze értem én, hogy nem volt jogos..... de ez a történelem! Az országhatárok vándorolnak az egyik fél szemszögéből jogosan, a másikéból jogtalanul.


Félreértés ne essék, én is NAGYON örülnék, ha újra akkora lenne az ország területe. De egyrészt az hatalmas háborúskodáshoz vezetne, másrészt (ahogy már előttem írták) tele lennénk románnal meg szlovákkal :S

2011. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha az elcsatolt területekről mondanak le, az valamennyire oké, hiszen nincs rá túl nagy esély, hogy visszacsatolják. Az a nagy baj, ha az ott élő magyarokról mondanak le a magyarok! Rájuk senki nem gondol? Mindenki csak azt akarja, hogy újra legyen tengerpartunk vagy mi? Leszarom, ha többé nem sétálhatok a hargitán mint hivatalos magyar földön, de akarom, hogy ha a hargitán sétálok akkor hivatalosan is magyarokkal találkozzak! Amíg így gondolkodik valaki, addig az magyarország területe lesz. Ne a magunkat és azt a földet amit elcsatoltak sajnáljuk, hanem azokat akik ott élnek az elcsatolt terülteteken és több közük van a magyarsághoz mint neked.
2011. okt. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Egy pillanat! Mit jelent lemondani? Hogy nem mehetek oda? Hogy aki ott él, nem jöhet ide, nem beszélhet magyarul, nem alapíthat céget, nem tanulhat magyarul stb.?


Ha ezeket jelenti, akkor nem mondok le róla (bár nem tudom mit tegyek azzal a csomó településsel, ami közben van és nem magyar - sose volt).


Ha azt jelenti, hogy ugyanúgy élhet ott, mint itt, akkor miről is nem lehet lemondani? Miért köpnék szembe bárkit, aki amit el se ért, annál több valósul meg?


Egyáltalán nem értem ezt az egész problematikát, ki akar lemondásra kényszeríteni, és miről?


Megjegyzem, amikor Chauchescu a legjobban dühöngött (a vége felé), én simán jártam arra, nem tagadtam, hogy magyar vagyok, nem húztam be a nyakamat, és egész jól megvoltam. A véleményemet sem titkoltam, szóltak érte, akkor is csak azt tudtam mondani, amit most: cáfoljon meg.

2011. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 terményes ***** válasza:

... Hruscsov felvettette Kárpátalja visszaadását.Ez a nagy

Szovjetúniónak valóban nem sokat jelentett vólna.Ahogy egy

fenti válaszoló is írja.Am KÁDÁRNAK NEM KELLETT Kárpátalja.

2014. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!