Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lesz megszorítás = mindent...

Nem lesz megszorítás = mindent megemelnek?

Figyelt kérdés
Van még szavazóbázisa ennek a hazug bandának?
2011. okt. 27. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Van.
2011. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van.

Ők a FIDESZBIRKÁK

2011. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ööö, értelmes ember úgy nézi a párt programját, hogy oszt ezerrel, a kapott eredményből kivonja az ország helyzetét, és ha a maradék program beleillik az elképzeléseibe, akkor rájuk szavaz.


Kérdem tőletek: Ha a fidesz kiállt volna, és közli: "kedves emberek, az ország szar helyzetben van. Ezért megszorító csomagokat fogunk bevezetni, amitől a legtöbb ember élete nehezebb lesz, viszont a hatás az átlagember számára láthatatlan lesz." Szerinted mégis ki a jó édes fene szavazott volna rájuk?


Ha meg valaki olyan idióta, hogy elhitte, hogy bármiféle megszorítás nélkül itt eljön a Kánaán, akkor attól el kéne venni a szavazati jogot...


Igen, ez egy ilyen helyzet. Államadósságunk az egekben, bevételek meg a béka hátsója alatt. Én inkább kicsit szívom a fogam, de nem igazán szeretném görög módra élni a hétköznapjaimat. Vagy titeket az vonz?

2011. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Milyen békasegg alatti bevételekről beszélsz? 13 ezer milliárd forint az igen tetemes összeg!

És igen naiv vagy ha azt hiszed, hogy csak kicsit kell majd szívnod a fogad!

2011. okt. 27. 23:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy mivel nyertek választást. Egy másik dolog, hogy a korábbi látszat-jólétet valamikor finanszírozni is kell.

Igen. Látszat-jólét. Nem. Nem ment el az eszem. Jobban él(t)ünk, mint amit megngedhet(t)ünk magunknak. Nem csak az állam által felvett hitelekre gondolok, hanem a lakosságiakra is.

2011. okt. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 doboszoli ***** válasza:
100%
Azért nem kellene elbagatellizálni ezeket az orbitális hazugságokat. Különösen így, amikor a megnyert választás után a fejüket kapkodják, mint a vidéki kislány a Nagykörúton, hogy jé, tényleg sárga a villamos.
2011. okt. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

""Sir Butcher válasza:


"""Ööö, értelmes ember úgy nézi a párt programját, hogy oszt ezerrel, a kapott eredményből kivonja az ország helyzetét, és ha a maradék program beleillik az elképzeléseibe, akkor rájuk szavaz.


Aaa, ha a + osztod 1000 az még + marad, ha a - osztod?

Persze hogy nem lehet maradéktalan hinni a pártoknk, de a csúsztatás meg a homlok egyenes hazugság között hatalmas a külömbbség. A minimum az hogy ha egy párt jobbos és azt is akarja követni, akkor a válastásokon is legyen jobbos!

Persze a fidesz már volt minden, libsi, jobboskonzervatív,

szlogenekben centrum balrahajló, és most ismét jobbliberális. Kimutatta a foga fehérjét,amit csak egyszer lehet eljátszani. "nem is lesz rá alkalma"


""Kérdem tőletek: Ha a fidesz kiállt volna, és közli: "kedves emberek, az ország szar helyzetben van. Ezért megszorító csomagokat fogunk bevezetni, amitől a legtöbb ember élete nehezebb lesz, viszont a hatás az átlagember számára láthatatlan lesz." Szerinted mégis ki a jó édes fene szavazott volna rájuk?


Ki is állt és elmondta hogy sz@r az ország helyzete, csak más megoldást javasolt! Ki szavazott volna rá? Akik ezt a felfogást választják, ez jó nekik! Nem egyszerű?



""Ha meg valaki olyan idióta, hogy elhitte, hogy bármiféle megszorítás nélkül itt eljön a Kánaán, akkor attól el kéne venni a szavazati jogot...


Persz, és neked meg a hasonlóknak adni!

De miért nem inkább azoknak akik már akkor is tudták hogy a fidesz csak hazudik, hiszen azok még tályékozottabbak s méllyebbre látóak!


""Igen, ez egy ilyen helyzet. Államadósságunk az egekben, bevételek meg a béka hátsója alatt. Én inkább kicsit szívom a fogam, de nem igazán szeretném görög módra élni a hétköznapjaimat. Vagy titeket az vonz?


Nem sajnos.

A fidesz egy elhibázott gazdaságpolitikát csinál, ami mégjobban súlyosabbá teszi a helyzetet. "Elcsöszte a nyugerpénztárat és szétszorított, az adósságunk meg még nőtt is, az az értelmetlen amit csinált, a reálgazdaságunkat még jobban lerontotta, és ugyan azt a politikát folytatja ami az elmúlt 21 évben idáig juttatta az országot.


Mit csinált jól a fidesz? Mi az a hatásmechanzmus ami nem látszik de jó?

2011. okt. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, hogy ki ért a politikához, kit nem lehet megvezetni, akkor nem sok ember szavazhatna ebben az országban.

Mindig előjön témának, hogy kéne tanítani az állampolgári ismereteket az iskolában, de valahogy semmit nem csinálnak érdemben ezért. Nincs rá tanárképzés, nincsenek tankönyvek, ezért ha kiadják a töritanárnak, az inkább történelemórát tart, és érettségizzünk a görög történelemből.

Az emberek nagy többsége még azt sem tudja mi a különbség a köztársasági elnök meg a miniszterelnök közt. De nem is lenne egyik pártnak sem érdeke, hogy az emberek megértsék mi zajlik körülöttük. Ha jön egy újabb párt, és megint megígér fűt-fát, neki is el fogják hinni az emberek. És persze mindegyik a választáson induló párt hazudni fog, mert azzal tényleg nem lehet választást nyerni, hogyha elmondja, hogy milyen megszorításokat tervez.

2011. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de az utolsó válaszolóhoz szeretnék csatlakozni. Más országokban a diákok tisztában vannak a jogaikkal, kötelességeikkel. Az én töriórám neve is történelem és állampolgári ismeretek volt. Állampolgári ismeretekről ott aztán szó sem volt, de kritikus gondolkodásról sem, mint ahogyan az az irodalomtanárok nagyrésze esetében is így van. Az iskolákban egy dolgot tanulsz nálunk meg: hogy hogy tudod visszaböfögni azt, amit az autoritás, a tanár mondott. Ha másképp mondod, ha véleményt mondasz róla, rossz jegyet kapsz, vagy a tanár megszégyenít. Én jogi egyetemet végeztem, és akár hiszitek, akár nem, ez a tendencia vonatkozik a jogász szakokra is. Emlékszem jól az első jogfilozófia óránkon az egyik hallgató tett egy kritikus megjegyzést az előadással kapcsolatban. Nem emlékszem már, hogy az indoklása mennyire volt jó, vagy mennyire nem, de a lényeg az volt, hgoy a szeminárium vezetője azt válaszolta neki, hogy elsőéves fejjel hogy jön ő ehhez. Mire kondícionálja ez a diákot? Ne gondolkodj, csak kántáld azt, amit a fejedbe tömnek. Ne merüljön benned sosem fel, hogy az helyes-e vagy sem. A filozófia pont egy olyan terület, ami értékválasztáson alapul. Ha itt nem mondhatod el a véleményed, akkor hol? Az átlagos választópolgár kiváló lakmuszpapírja ennek az egész beidegződésnek. A fideszesek kántálják, amit Orbán mond, az mszp-sek, amit az MSZP mond. Elbeszélnek egymás mellett, azon pedig egyik sem gondolkozik el, hogy van-e valami abban, amit a másik mond, egyszerűen le lesz söpörve azzal az asztalról, hogy azt egy büdös komcsi ill. fideszista mondta.
2011. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én jogi egyetemet végeztem, és akár hiszitek, akár nem, ez a tendencia vonatkozik a jogász szakokra is. Emlékszem jól az első jogfilozófia óránkon az egyik hallgató tett egy kritikus megjegyzést az előadással kapcsolatban. Nem emlékszem már, hogy az indoklása mennyire volt jó, vagy mennyire nem, de a lényeg az volt, hgoy a szeminárium vezetője azt válaszolta neki, hogy elsőéves fejjel hogy jön ő ehhez. Mire kondícionálja ez a diákot? Ne gondolkodj, csak kántáld azt, amit a fejedbe tömnek. Ne merüljön benned sosem fel, hogy az helyes-e vagy sem. A filozófia pont egy olyan terület, ami értékválasztáson alapul. Ha itt nem mondhatod el a véleményed, akkor hol?"


Kedves válaszoló, maximálisan egyetértek. Én ezért hagytam ott. Oda mentem nagy reményekkel és borzalmasan nagyot csalódtam. Gyengébbek kedvéért, nem hülye vagyok és nem ment. Megundorodtam tőle.

2011. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!