Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ragadtak...

Nem dávid kérdése:

Magyarországon miért ragadtak le a fizetések 80-100ezer forintnál?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy az árak emelkednek, az adók is de valahogy a fizetések nem tudnak. Pedig ha emelkednének a fizetések az emberek jobban megélnének, nőne a fogyasztás és több bevétele lenne az államnak is. Kérdésem hogy a fizetések növekedése miért nem történik meg?
2011. okt. 31. 16:31
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
64%

Csak arra szeretném felhívni kicsit a figyelmet, hogy Nyugat-Európában a bérszínvonal mellett azért az árszínvonal is magasabb. Bár a kevésbé munkaintenzív termékek (azaz pl az élelmiszerek, szemben mondjuk egy szolgáltatással) hasonló áron érhetőek el, a legtöbb emberi hozzáadott értéket igénylő szolgáltatások elképesztően drágák is (hazai szemmel). Szóval lehet, hogy a holland pénztáros összességében jobban él, de mondjuk ha el szeretne menni fodrászhoz, az egy elképesztő halom pénzébe fog kerülni.

Na, de a „rabszolgasorba tengődni”-hez: Teljesen értem, hogy nem fizetnek sokat ezek a multik, de szerintem érdemes a kérdést egy kicsit az ő szempontjukból is nézni, hogy megértsük:

Mikor mondjuk a német gyár körbenézett a rendszerváltás/EU csatlakozásunk után, és látta, hogy bizony lenne lehetősége olcsóbb magyar munkaerővel termelni, mint azt Németoban éppen teszi, úgy döntött, hogy a termelést idehozza (ha mondjuk adózási, logisztikai stb feltételek is megfelelőek voltak számára). Miért fizetne többet, mint amennyit a magyar munkaerőpiac kér, amennyire az itteni bérek be vannak állva? Ha többet kéne fizetni, lehet h el se jött volna, vagy továbbmenne kelet felé. Azért ennyi, mert korábban még alacsonyabb volt, és a technológiai, szervezettségi, humán környezet ezt teszi lehetővé. Ezek a bérek akkor tudnak emelkedni, ha valóban nő a hatékonyság, és új technológiákkal, új eljárásokkal, új piacok felderítésével a világpiacon több, jobb terméket tudunk eladni, és azért szerintem eddig lassan, de emelkedett az elmúlt 10-15 évben (KSH adatot kerestem volna erre, de vmiért nem jött be, bocs).

És mindezt nem gonoszságból teszi, hanem mert a befektetők/tulajdonosok hatékonyságot várnak el tőle is. Senki nem örülne, ha mondjuk lenne egy péksége, de akire rábízza a vezetését többet fizetne az alkalmazottaknak, mint ami indokolt.


Egyébként annak h itt vannak azért örülhetünk, mert (kiviszik vagy nem a profitot) 1. csomó embert foglalkoztatnak, azaz nekünk is jobb, hogy egyáltalán van hol dolgozni, 2. sokszor magukkal hoznak technológiai, szervezési innovációkat, azaz versenyképesebbé teszik az országot az újításaik itthoni bevezetésével.

2011. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
ma 18:07 jogos...
2011. okt. 31. 18:20
 13/26 Sikoltó ***** válasza:
56%

reálisan 2 oka van:


1, mert a birka magyar hagyja


2, a külföldi céget nme érdekli hogy te éhendöglesz

2011. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

ja bocs, még csak annyi, hogy bárcsak ne mindig az államtól várnák sokan a megoldást. őszintén szólva ez, mint kulturális tényező szintén hátráltatja a fejlődést: az ember ahelyett, hogy magában (saját fejlődésében, munkájában) hinne elsősorban, az államtól várja a beavatkozást.


Sikoltónak meg gratulálok, lényegileg járult hozzá.


18:07 voltam

2011. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
18:07 voltam Az igaz hogy nem mindig az államtól kell várni a megoldást de én pont állami svérába dolgozok :) jövőre Orbán befagyasztotta a béremelést. Érettségivel és szakmával rendelkező ember vagyok. 90-100körül keresek nettoba de túlórától függ. Persze lehet ha elköltöznék másik városba akkor többet keresnék de családom van így nem olyan egyszerű. Minden esetre nem elégedetlenkedek csak 3éve kerestem 80ezet most 100at de 3év alatt a kenyér, a benzin és az élelmiszerek ára duplájára nőtt...
2011. okt. 31. 21:18
 16/26 anonim ***** válasza:
48%

"Magyarországon miért ragadtak le a fizetések 80-100ezer forintnál?"


Az átlagfizetés hivatalosan 140 ezer nettó (210 bruttó).


És emellett sok megy még zsebbe is.

2011. nov. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%

„Magyarországon miért ragadtak le a fizetések 80-100ezer forintnál?”


Mert ez az a határ, amiből éhen halni már nem lehet.

2011. nov. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Magyarországon miért ragadtak le a fizetések 80-100ezer forintnál?"


Az átlagfizetés hivatalosan 140 ezer nettó (210 bruttó).


És emellett sok megy még zsebbe is.


Ez érdekes mert egy orvos 110ezret keres nettoba. Akkor az orvos átlag alatt keres?

2011. nov. 1. 11:22
 19/26 anonim ***** válasza:

"Most Orbán emeli a minimál bért. Igen nagy összeggel majdnem 20ezer forinttal. De akkor megint drágulni fog minden. Mivel ha a pl: a pék fizetése 70ezerről felmegy 90re akkor munka adó ráterheli a kenyér árára."


Szokás itt olyanokat írogatni, hogy 200000-nek kéne lennie a minimálbérnek. Azért azok ilyenkor kapizsgálják, hogy annak mennyi értelme lenne? Kétlem...

2011. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%

"Ez érdekes mert egy orvos 110ezret keres nettoba. Akkor az orvos átlag alatt keres?"


A bérük kb. 2,5-szeresét kapják átlagosan zsebbe, ez összesen 350 ezer, vagyis valamivel átlag fölött keresnek.


Mondjuk tény, hogy nem az átlag 4-8-szorosát keresik, mint az USA-ban.

2011. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!