Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unalmas már ez a nyugati...

Nem unalmas már ez a nyugati tőke kizsákmányol c. szöveg?

Figyelt kérdés

Vegyétek már észre, hogy a nyugati tőke réges-rég a keleti tőkéből él, lélegzik, létezik és fogyaszt!

Unalmas már ez a nyugati tőke duma, legalábbis nekem!


2011. nov. 8. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Ugyanis még mindíg sk magyar azt hiszi hogy a nyugat az maga a szent cukrosbácsi.


Nem , mert amíg nem értik meg az emberek hogy ha nem a magyar kkv-kat támogatjuk addig hiába hoz létre a nyugati nagytőke munkahelyeket:


1, nagyon sokat meg is szüntet "sajnos többet mint amit hoz" ami nem azt jelenti hogy zavarjuk el az Audit, még mielőtt az okosok megszólalnának.


2, Nem képes a magyar bér emelkedni, mert a béreket mint versenyképességi előnyt használja 21 éve minden kormány ami mára odáig vissza ütött, hogy a hatalmas adók mellett sem képes már funcionálni az állam, és a lakossági fogyasztás is a béka valaga alatt van.


3, Nem képes kialakúlni egy széles közép, hiszen az állami allokatív forrásokat elszívja a nagytőke, miközben távozik a profit és nem képez sem komparatív sem multiplikációs gazdasági hatásokat.


4, A nagytőke hatása a dereguláció következtében a mindenkori kormányokra oly mértékben hat, hogy az már a saját gazdaságunkat fertőzi vírusokkal.

Mivel a gazdaság egy szerves egészként értelmezhető, ami szegmensenként úgy épűl fel mint a "legó" annak egy egy elemét eltávolítva, működés képtelen és csak gazdaságtalan, versenyképtelen termékeket képes előállítani."ez folyik 21 éve"


És sorolhatnám a pontokat de minek, hiszen nem ez volt a kérdés. Bár szerintem ennyi is elég hogy sokan elgondolkodjanak mi is a baj. És ha lesznek annyian akik értik, akkor változhat az ország,mert azt a kormányt aki ezt a 21 évet akarja némi visszaosztás miatt folytatni, az elzavarja,vagy soha többé nem választja újra!

2011. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"És sorolhatnám a pontokat de minek, hiszen nem ez volt a kérdés."


ott a pont!

tök fölöslegesen fárasztottad magad :)

2011. nov. 8. 16:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

De megemlíteni meg kell minden esetben!


Hiszen ezelőtt 20 évvel ezt leírom, én vagyok a hülye.

Ha 10 évvel, akkor már sokan értik mit akarok mondani, de sokan nem hisznek nekem.

Ma pedig már sokan látják hogy igazam van és egyre több embernek ki lesz a F azzal hogy így menjen minden tovább.

És mivel 2 perc ezt leírni, nem nagy fáradság, a remények súlyát szemelőtt tartva!

2011. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
54%-os válaszolóval teljesen egyetértek!
2011. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
De hogy a kérdésre is válaszoljak hogy ne legyen off: NEM!!!
2011. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Heckler ***** válasza:
60%

"tök fölöslegesen fárasztottad magad :)"


Egyszerűbb lett volna úgy kiírnod a kérdést, "hogy ne fárasszátok magatokat válasszal, csak le szerettem volna írni, hogy szerintem unalmas, mert egy ostoba troll vagyok".

2011. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!


Hidd el,hogy nagyon sokan vannak még az ilyen oldalakon is akik nem értik, hogy hiába dolgozol mégtöbbet, még jobban, amíg a nagyrészét elszívják a teljesítményednek, addig csak egyhelyben szalad ez az ország.

20 év alatt 80% al nőtt a termelékenyégünk, és 20 % al a reáljövedelmünk. Ebből annyimindent lelehet vonni következtetésként hogy hihetetlen.


1, hogy a duális gazdaságunk nem nekünk termel csak negyedében.

2, hogy a tőke, munkaerő aránya teljesen felborúlt

3, hogy ha ezt kumuláltan nézed akkor elképesztő összegektől szabadítottak meg minket, ami nem lenne baj, hisz a tőke a profitért dolgozik, csak hogy szinte semmit nem hagytak,


És ezt is sorolhatnám, de akik nemakarják vagy tudják megérteni, azokról sem szabad lemondani, mert talán egyszer.

2011. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"csak hogy szinte semmit nem hagytak,"


akkor miért látok minden autóban csak egy embrt?


miért látok rogyásig megrakott teszkós szatyrokat?

miért van minden harmadik ember plazmatévéje? még hitelt is felvesznek rá b+ -.-

ha feltételezzük, hogy az ember értelmes lény, akkor nem b@szik ki magával, ám úgy tűnik mégis.

2011. nov. 8. 17:22
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Valószínú azért,mert megunták,hogy nem jutnak soha egyről a kettőre.(Én nem mertem felvenni,most nem is vagyok bajban,igaz kocsim még nincs) 29n
2011. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

""A kérdező kommentje:


"csak hogy szinte semmit nem hagytak,"


akkor miért látok minden autóban csak egy embrt?


miért látok rogyásig megrakott teszkós szatyrokat?

miért van minden harmadik ember plazmatévéje? még hitelt is felvesznek rá b+ -.-

ha feltételezzük, hogy az ember értelmes lény, akkor nem b@szik ki magával, ám úgy tűnik mégis.



De komolyan kérdező!

Te az ilyenekből azt vonod le hogy minden hü de F?

Ember, nem az 1960 as évben élünk, hallottad már azt a kifejezést hogy organikus fejlődés?


Igen, sokan vásárolnak dugig egy bevsárló kocsit, de ztánna 2 hétig semmi! Igen sokan dőlnek be a hitelekbe, de ha te ebből azt vonod le, hogy minek a hitel és nem azt hogy miért keresünk ennyire keveset, akkor veled nem lehet mit kezdeni!


Szerinted a XXI sz Eu s embernek annyi lehet az igénye hogy egye zsíroskenyeret meg dolgozzon 12 órát?


Látod pontosan rád céloztam.

Meg kell értetni az olyanokkal mint te, hogy nem a magyarok elfajzott költekezők miközben nem termelnék meg a kiadásaik árát, hanem lehúznak minket, mint a mágneskártyát!

2011. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!