Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt az eddigi 1,5...

Mi értelme volt az eddigi 1,5 év Fideszes kormányzásának, avagy " harc az államadósság ellen" című népritkításának?

Figyelt kérdés

1. A magyar nép sarcolása árán a kormány 4%-kal csökkentette a GDP arányos államadósságot nyáron.

Befektetői válasz: A „befektetők” nem, hogy megnyugodtak volna, hanem válaszul leértékelték a forintot. Mivel az adósság 40% devizában van alig telik el 3 hónap és ugyanannyi az adósságunk, mint a „csökkentés” előtt.

Következmény: A magyar nép éhezik, tönkremegy, de közben a kormány odadob az uzsorásoknak 6,7 milliárd dollárt (1345 milliárd forintot). Mellesleg a nyugdíjpénztárból 3000 milliárd forint volt, hol a többi pénz? Kérdés, kinek az érdeke az ilyen hebehurgya „adósságcsökkentés”?


2. Miközben a kormány elsődleges célja az államadósság csökkentése megveszi a MOL mintegy 25%-át 514 milliárd forintért, ezzel növeli az államadósságot.

Befektetői válasz: Ezután a kormány két hónap alatt elintézi, hogy a MOL árfolyama majdnem felére csökkenjen, és ezzel több, mint 200 milliárd forint veszteség érjen minket. A Befektetők fele annyi pénzért vehetnek most MOL papírt, mint azt a kormány tette.

Következmény: Kérdés, miért nem az alacsony árfolyamon vették meg a MOL-t, hiszen csak a vak nem látta, hogy ilyen intézkedések után meredeken csökkeni fog a tőzsde. Ki járt jól, hová mentek a pénzek?


3. 2011 őszére a kormány újabb államadósság csökkentő lépést jelentett be, amellyel elvileg újabb 3-4%-kal csökkenne az államadósság. Ez persze hazugság, mert a forint leértékelődése miatt, már újra 80% felett van az. Erről mély hallgatás van. És amíg a magyar nem vesz elő egykockás papírt és egy ceruzát, vagy egy számológépet, addig majd behülyítik azzal, hogy ez egy újabb 4%-os csökkenés. A valutatartalékból fizetjük vissza az újabb 4 milliárd dollárt. Idén tehát a kamattörlesztéseket kívül a kormány odaajándékoz a hitelezőinknek több, mint 10 milliárd dollárt, miközben a rendszerváltás óta a legnagyobb megszorítás lesz 2012-ben. A Bokros csomag összegének kb. háromszorosa csak az eddig bejelentett intézkedések összege.


Bokros Lajos csomagjának többszöröse jön 2012-ben. Tudjuk nem “megszorítás”, de tölünk vesszik el a pénzt, hívjuk bárhogy is!


Befektetői válasz: Az ember azt várna, hogy ha ilyen jó fiúk vagyunk és ennyit törlesztünk, akkor a „befektetőink” a hitelezőink megnyugodnak és jelentősen csökken a kamatteher és ezért a jövőben kevesebb uzsorakamatot kell fizetnünk. Ehelyett a következő történik. A magyar államadósság kockázata soha nem látott magasságokba emelkedik. Sokkal több uzsorakamatot kell fizetnünk a hitelekre, mint a törlesztés előtt, ezért ezzel is emelkedik az államadósság. Ráadásul évek nem fordult olyan elő, hogy a befektetők nem vesznek meg állampapírt. Most igen.

Következmény: Nagy mese tehát az, hogy meg kell nyugtatnunk a „befektetőinket” és akkor jól járunk, kevesebb kamat, és jobb hitelfeltételek. Nos, nem! Aki ezt nem látja, az nem érti, a nemzetközi pénzemberek elnyomó cselekedeteit. Nem érti mik a valódi következmények.


4. A kormány rájön arra, hogy bármit is csinál, csak a rövidebbet húzhatja!

Befeketői válasz: Szoríts meg, nyúzd meg a népet! Ha nem teszed, elmozdítunk a hatalomból.

Következmény: Ez a kormány is megszorít, bármit mondott is előtte.


Ki kell mondanunk, hogy az államadósság nem fog attól automatikusan csökkeni, hogy pénzt fizetünk vissza. Az uzsorásnak nem érdeke, hogy visszafizessük az adósságunkat, csak a kamatokat.


Ezért marad hát a cirkusz! Biztos nem fog csökkeni az államadósság a következőktől:


Az új alkotmánytól, a NENYITŐL, az alkotmány asztalától és annak szolgájától, a VIDEOTON bajnoki címétől, az új közoktatási törvénytől, az MLSZ működésétől, Gyurcsány bezárásától, Lázár Audijából lett Skodájától, Szíjjártó focijától, az egyházügyi törvénytől, a VIDEOTON-os Garancsi kerékpárügyi biztosi kinevezésétől. Viszont ezek a cirkuszok alkalmasak arra, hogy a nép ezekkel legyen elfoglalva, lesse a Gyurcsány pert! Egy a lényeg, ne gondolkozzon a magyar!


Amíg mi élvezzük a CIRKUSZT, addig a lényeget nem vesszük észre. 10 milliárd dollár tőkét törlesztettünk és ugyanannyi lesz az államadósság pár hónapon belül. Közben meg éhezünk, de tapsolunk az előadásnak.


"Ma már 1× letíltották a kérdést" a nagy demokráciánkban!!!


2011. nov. 12. 16:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy nem a Fidesz nyeri a választást, hanem mondjuk az MSZP mégegyszer. Kevesebbet ők sem költöttek volna, esetleg másféle, más mértékű megszorítások lettek volna, nem veszik vissza a mnyp-ket. Folytatják az aranyutak építését a stadionok helyett, platinából öntik ki a négyes metrót és persze húznak még néhány villát Budapest fölé. Tárt karokkal várnák az újabb és újabb IMF-EU hiteleket. Jobban élnénk? Most még. Két év múlva? Öt év múlva? Tíz év múlva?


"A magyar nép sarcolása árán a kormány 4%-kal csökkentette a GDP arányos államadósságot nyáron.

Befektetői válasz: A „befektetők” nem, hogy megnyugodtak volna, hanem válaszul leértékelték a forintot. "

A befektetőktől vették el a zsíros (ingyen kapott!) pénzt. Naná, hogy nem tetszik. Hülye lennék nem reklamálni, ha SEMMIT nem kéne tennem néhánymilliárdért, én még aki odaadja a kezembe, magas kamatra kölcsön is kéri. Ha azt nem sikerül magyar aggyal felfogni, hogy a mnyp-n a pénztárakon kívül SENKI nem nyert volna hosszútávon sem (a nyugdíjas sem), akkor tényleg baj van. És nem sikerül...


"A magyar nép éhezik, tönkremegy, de közben a kormány odadob az uzsorásoknak 6,7 milliárd dollárt (1345 milliárd forintot)."

Na igen. Azok az uzsorások voltak a pénztárak. Hiszen az állam nekik adott kölcsön 1345 milliárd forintot. De te vígan és dalolva adod oda az nyugdíjadat uzsorásoknak. Te mennyi kamatot kaptál (volna) a "befektetett pénzedre", mint nyugdíj? 40 év alatt 50%-ot? 100%-ot? Ők mennyit nyertek (volna) rajta? 200%-ot? 500%-ot? Mindezt (de legalábbis a felét) a TE SAJÁT ADÓDBÓL. Ugyanis a (nyugdíjak kifizetése miatt kibocsátott,) pénztárak által megvett kötvények kamatait a te adódból fizették-fizetik. Az 1345 Mrd pedig azoknak a kötvényeknek az értéke volt, ami után nem kell tovább a kamatokat fizetni. Így azt tulajdonképpen nem kapta meg senki.


"Mellesleg a nyugdíjpénztárból 3000 milliárd forint volt, hol a többi pénz?"

Befektetésekben. Például részvényekben, ingatlanokban, értékekben, más államok kötvényeiben. Amit nem lehet ekkora mértékben piacra dobni, ugyanis ha valamiből sokat akarnak eladni, annak csökken az értéke.


"Kérdés, kinek az érdeke az ilyen hebehurgya „adósságcsökkentés”? "

Többek közt neked is.


"A Bokros csomag összegének kb. háromszorosa csak az eddig bejelentett intézkedések összege. "

Átlagkereset, 1995: 38900Ft (bruttó)

Átlagkereset, 2011: 202000Ft (bruttó)

Forintra lehet, hogy többszöröse. Arányra azonban alacsonyabb. Matematika. Lehet ezzel is etetni a népet, meg azzal is.


"Ki kell mondanunk, hogy az államadósság nem fog attól automatikusan csökkeni, hogy pénzt fizetünk vissza. Az uzsorásnak nem érdeke, hogy visszafizessük az adósságunkat, csak a kamatokat. "

És akkor mégis mit tennél? Nem fizetsz? Azzal halálra ítéled magad. Tudod a vízkészletünk jó. Majd ha kihalt a magadfajta, jönnek ide mások lakni, hont foglalni.

2011. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"Az én véleményem is az, mint Kolopelének



Ti tényleg nem kapizsgáljátok hogy egy ország egy társadalom hogy is épűl fel?


Van az alap, akik elvégzik a termelő munkát.

Van a törzs, akik funkcionálisan irányítják a termelést.

Van a lomb akik befektetnek, kutatnak fejlesztenek stb.

És van a lombkorona, akik az egészet irányítani kellene.


Hogy akartok alap nélkül valamit is kezdeni?

Nem lehet mindenki diplomás, mert nem lesz a termelésnek alapja. Ha pedig azok nem élnek meg ma, akik az alapot alkotják akkor az csak fosóhomokra építkezés.

Gyakorlatilag ezt csináljuk 21 éve, hiszen a multik érdekében mesterségesen alul vagyunk fizetve.

A közgazdasági hatásokat nem elemzem , mert úgy sem értitek.

2011. nov. 12. 18:55
 13/25 A kérdező kommentje:

"""Tegyük fel, hogy nem a Fidesz nyeri a választást, hanem mondjuk az MSZP mégegyszer. Kevesebbet ők sem költöttek volna, esetleg másféle, más mértékű megszorítások lettek volna, nem veszik vissza a mnyp-ket. Folytatják az aranyutak építését a stadionok helyett, platinából öntik ki a négyes metrót és persze húznak még néhány villát Budapest fölé. Tárt karokkal várnák az újabb és újabb IMF-EU hiteleket. Jobban élnénk? Most még. Két év múlva? Öt év múlva? Tíz év múlva?


Ki beszél itt a maszopról?

Én senkiről nem beszélek, csak a fidesz hatalmas hibáiról, és unalmas már a mások hibáiból táplálkozó fidesz mentegetés.


OV elqurta ugyan úgy ahogy Gyurcsány.

Átgondolatlan gazdaságpolitikát folytatott és nem jött be.


"" Ha azt nem sikerül magyar aggyal felfogni, hogy a mnyp-n a pénztárakon kívül SENKI nem nyert volna hosszútávon sem (a nyugdíjas sem), akkor tényleg baj van. És nem sikerül...



Mellébeszálsz haver!

1, Mi is volt az értelme a nagy adósság visszafizetésnek??

Mondjuk ki, SEMMI, csak 10e Milliárd D bukó, és ezt előre látni kelletvolna mint alternatív egy felelős kormánynak, és B tervvel készülni.


2. Nem az a baj hogy a nyugger kasszát megszűntették, mert tényleg csak pénzfejő helky volt.

A baj az hogy nem a reálgazdaságba forgatták, hanem hip-hopp eltűntették, mint Hudini.


""Na igen. Azok az uzsorások voltak a pénztárak. Hiszen az állam nekik adott kölcsön 1345 milliárd forintot. De te vígan és dalolva adod oda az nyugdíjadat uzsorásoknak. Te mennyi kamatot kaptál (volna) a "befektetett pénzedre", mint nyugdíj? 40 év alatt 50%-ot? 100%-ot? Ők mennyit nyertek (volna) rajta? 200%-ot? 500%-ot? Mindezt (de legalábbis a felét) a TE SAJÁT ADÓDBÓL. Ugyanis a (nyugdíjak kifizetése miatt kibocsátott,) pénztárak által megvett kötvények kamatait a te adódból fizették-fizetik. Az 1345 Mrd pedig azoknak a kötvényeknek az értéke volt, ami után nem kell tovább a kamatokat fizetni. Így azt tulajdonképpen nem kapta meg senki.


Miért nem gazdaságot élénkítettek??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


"Mellesleg a nyugdíjpénztárból 3000 milliárd forint volt, hol a többi pénz?"

Befektetésekben. Például részvényekben, ingatlanokban, értékekben, más államok kötvényeiben. Amit nem lehet ekkora mértékben piacra dobni, ugyanis ha valamiből sokat akarnak eladni, annak csökken az értéke.


Miért nem gazdaságot élénkítettek?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


"Kérdés, kinek az érdeke az ilyen hebehurgya „adósságcsökkentés”? "

Többek közt neked is.


Nekem miért is?

Mert a széles fogyasztást mégjobban megölte, a lakossági importot meg megnövelte?


Elmagyaráznád nekem miért az érdekem, mi hasznom van belőle?


"A Bokros csomag összegének kb. háromszorosa csak az eddig bejelentett intézkedések összege. "

Átlagkereset, 1995: 38900Ft (bruttó)

Átlagkereset, 2011: 202000Ft (bruttó)

Forintra lehet, hogy többszöröse. Arányra azonban alacsonyabb. Matematika. Lehet ezzel is etetni a népet, meg azzal is.


Nem lehet.

Ugyanis az átlag magyar nem milliomos.

És nem az átlagkeresetek reálértéke a mértékadó amiben az Autó, a hifi, stb reálértékben csökkent, hanem a fogyasztói kosár, amiben az átlag energia árak és az átlag élelmiszerek árainak összehasonlítása számít.



""És akkor mégis mit tennél? Nem fizetsz? Azzal halálra ítéled magad. Tudod a vízkészletünk jó. Majd ha kihalt a magadfajta, jönnek ide mások lakni, hont foglalni.


És így mit csinálsz?

Egyenes úton vagyunk a csődfelé.

Vagy meg kell szabadólni úgy 3millió magyartól és semmi gond? Vagy még is, ez a megoldás? Száguldás rossz irányba a csődfelé?


Ennél minden jobb, még az újratárgyalás is, az átütemezés kérdése.

Bár biztos hogy feszülltségekkel járna, de észre kellene venni hogy nincs más lehetőségünk.

Mert ha becsődölünk, ami már nemn valami fantazmagória, hanem a keserves valóság, akkor nem lesz lehetőségünk tárgyalgatni. És ezt nem kellene kivárni!

2011. nov. 12. 19:19
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Tudod kérdező, ha tényleg nem tudod ki is vagyok én, akkor ne bírálj. Főleg ha még 20 éves sem vagy. A magam majdnem 50 évével és az ez idő alatt elért munkámmal, sikereimmel jobban tudom miről van itt szó. Lehet hogy másodjára is le leszel tiltva...........................
2011. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

kolopele válasza:


Tudod kérdező, ha tényleg nem tudod ki is vagyok én, akkor ne bírálj. Főleg ha még 20 éves sem vagy. A magam majdnem 50 évével és az ez idő alatt elért munkámmal, sikereimmel jobban tudom miről van itt szó. Lehet hogy másodjára is le leszel tiltva......



Tudod kolopele, nem vagyok már 20.

És tényleg az a véleményem hogy narancsködben élsz, és minnél nagyobbra dagad a narancsosbukta, amivel szembesűlnöd kell, annál arogánsabb vagy.

Ugyanis nem voltál ilyen, még néhány hete sem.

Abba meg hogy szerencséd volt, nincs semmi szégyelnivaló, mert sajnos ebben az országban abból kell a legtöbb hogy valamit elérhess, sanos.


És nyúgodtan tíltass, ez a fegyver a kezetekbe van fideszesek.

2011. nov. 12. 19:44
 16/25 anonim ***** válasza:
A szerencse és a tudás együtt kell hogy jelen legyen. Sima szerencse az a lottó ötös. Egyébként ne aggódj, nem én leszek az aki kitiltja a kérdésedet. Arrogáns meg nem vagyok, ugyanez volt a véleményem régebben is.
2011. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

""kolopele válasza:


A szerencse és a tudás együtt kell hogy jelen legyen. Sima szerencse az a lottó ötös.



Látod már megint igazad van.

Csak azt nem akarod látni hogy míg nyugaton a 10egység tehetség és kitartás,mellé 5 egység szerencse kell hogy " nem gazdag" de legalább sikeres ember lehess. Itt meg 10 egység tudás és szorgalom mellé 20 egység szerencse kell.

"vagy még több" És ezért nem jó ha mindíg az álltalános példák mentén akarják azok akiknek valamelyest összejött, kioktatni, akiknek nem volt szerencséjük.

Ha minden magyar aki akar tenni magáért olyan lehetőséget kapna mint csak az Eu átlaga, azzal a munkabírással és kreativitással, már Svájc lennénk.

2011. nov. 12. 22:56
 18/25 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy számolgatod a szerencsédet tehetnél is valamit magadért!
2011. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Először van az alkotás, és utána a szerencse, már ha minden áron le kell ragadjunk itt. Tudod én az ipari kerámia és a cirkon-oxid alkalmazásánál alkottam igen nagyot, már ha két egyedülálló technológiát a világon nevezhetünk "nagynak". Nem én voltam aki ment a világkiállítás után befektetőket felkutatni, ők jöttek utánam, nekem csak választanom kellett. Mint mondtam, a szerencse az a lottó ötös. Itt előbb alkotnod kell valami egyedülállót. Minden más csak utána jön.
2011. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Természetesen a kérdezőnek reagáltam.
2011. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!