Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Újabb együttműködés az IMF-fel...

Újabb együttműködés az IMF-fel a gazdasági szabadságharc nevében?

Figyelt kérdés

[link]

xDDDD


2011. nov. 17. 20:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Sokkal valószínűbb, hogy inkább a kormánypártnak járt el a szája túl korán. Újabb jól átgondolt akció.
2011. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

én csak azt nem értem,hogy ezt nem látta előre az Orbán?

Nyilvánvaló volt,hogy ha akarják,holnap 1000.-ft is lehet evro.

Én meg voltam győződve,hogy Kínával megállapodott,és majd ők megveszik az államkötvényeket.

2011. nov. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Egy IMF hitellel önmagában nem lenne gond. Bepróbálkoztak egy új gazdaságpolitikai iránnyal. Nem jött be, hát korrigálnak. Minden értelmes ember ezt tenné.

Csak közben visszanyal a fagyi, hála az arrogáns, fröcsögő kormányzati "kommunikációnak".

2011. nov. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

""Egy IMF hitellel önmagában nem lenne gond. Bepróbálkoztak egy új gazdaságpolitikai iránnyal. Nem jött be, hát korrigálnak. Minden értelmes ember ezt tenné.



Persz hogyne!

Én rosszúl végzem a munkámat, annak jelentős anyagi következményei vannak. Sőt orbánék a munkatörvénykönyv válltoztatásaival erősítették is a munkavállalói felelősséget.


Rájuk nem vonatkozik?


Zeljes vagyonelkobzást a latroknak.

2011. nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól olvasom, akkor ez csak egy pánikreakció. Sokkal rosszabb ami kiváltotta:

Az S&P bóvliba fog sorolni minket, talán még ma.

2011. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes, hogy tolnak másfél éve egy olyan gazdaságpolitikát , ami az első félévben költségvetési kiigazítást vont maga után, és még a jobboldali szakemberek is elég erősen kritizálták, aztán hirtelen pálfordulat, IMF, és senki se mondott még le...... Ráadásul szerintem az egykulcsos szja, és a társasági adó mértéke marad, az áfa , a járulékok és a jövedéki adó mértéke is marad, csak hogyha véletlenül (szinte biztosan) korrigálásra szorul a költségvetés, mert nem lesz másfél százalékos növekedés, hanem neadjisten recesszió, akkor jön egy újabb IMF hitel. Ha orbánnak a legnagyobb ellensége az államadósság, akkor elég jól bánik az ellenségeivel. :D
2011. nov. 18. 09:20
 17/23 anonim ***** válasza:
Persze hogy fognak hitelt felvenni. Az MSZP is úgy kezdte, hogy ez csak egy vésztartalék, és nem fogjuk felhasználni. 2 nappal a kijelentés után már hívták is le a hitelt. Ne legyetek már naivak!
2011. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp miért lenne olyan nagy baj, ha hitelt venne fel az ország az IMF-től? Az ország most is folyamatosan vesz fel hitelt azzal, hogy diszkont kincstárjegyeket meg állampapírokat bocsájt ki, a lejáró állampapírok finanszírozására. Az IMF olcsóbban adja a hitelt. Egyébként pedig akkor is van költsége az akciónak, ha a hitelt nem hívják le (rendelkezésre tartási díj kb 0,5%).
2011. nov. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Egyrészt nagy baj lenne, másrészt pedig azért olcsóbb jelenleg az IMF hitel, mert a matolcsy féle gazdaságpolitika miatt az ország kockázati minősítése magas, ezért drágábban tudjuk értékesíteni az állampapírjainkat, sőt tulajdonképpen már el se tudjuk adni őket. Abból a szempontból teljesen mindegy, hogy így is úgyis megszorítások lesznek jövőre....
2011. nov. 21. 12:18
 20/23 anonim ***** válasza:

Komolyan, nézzétek meg ezt a videót, világosan kiderül belőle, hogy Matolcsy vagy drogoz, vagy elmebeteg:


[link]


Még Benkő Dániel sem képes ilyen összefüggéstelenül beszélni.

2011. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!