Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom hány % át...

A magyar társadalom hány % át lehet prolinak nevezni?

Figyelt kérdés
Csak mert vannak itt az oldalon akikszámára mindenki proli aki a kommentek tapasztalatai alapján nem millkásak!
2011. nov. 26. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

"Csak mert vannak itt az oldalon akikszámára mindenki proli aki a kommentek tapasztalatai alapján nem millkásak!"


Ezt nem teljesen értem, de gondolom azokra a Fideszfanokra gondolsz, akinek a havi 200-at kereső is proli, függetlenül attól, hogy milyen az intelligenciája, milyen stílusban válaszol stb.?



A proliság nem (csak) pénz kérdése, hanem a mentalításé is.


Nem tudok százalékos arányt mondani


Végezetül egy idézet a Fidesz felfogásáról: "Akinek nincsen semmije, az annyit is ér - Lázár "Jóparti" János"

2011. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért a valódi prolik ritkán milkásak, és bár más szempontokat is lehet eképpen értelmezni, de 90% ba a titulust az anyagiak vinnyettázzák!
2011. nov. 26. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

azt hogy proli vagy nem az szablya meg h gazdag vagy, vagy nem.

A proli regen munkas embert jelentett,

ma viszont inkabb negativ jelentese van, ilyesmik,: buta, igenytelen, muveletlen.

Szerintem a magyar tarsadalom 60-70% a proli, ami eleg szomoru.

2011. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
90 % legalább. Nem olyan bonyolult ez, emlékszem, amikor még a FIDESZ nem a zemberek pártja volt, akkor polgárinak vallotta magát, csak aztán váltottak egy bukott választás után (2002), mert nyilván rájöttek, hogy ebben az országban kevés a polgár. Én polgárnak azt tekintem, aki a tulajdona és/vagy a szakismeretei alapján tartósan önállóan el tudja tartani magát, nem alkalmazott. Ez bizony sajnos nálunk egy nagyon vékony réteg. Aki meg nem polgár, az proli, azaz nincstelen, mások alkalmazásában álló személy.
2011. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Az én szememben az a proli, aki mindig a rendszert szidja és a saját hibájáért, tehetetlenségéért másokat hibáztat, ahelyett hogy magába nézne.
2011. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én polgárnak azt tekintem, aki a tulajdona és/vagy a szakismeretei alapján tartósan önállóan el tudja tartani magát, nem alkalmazott."


Értem. Tehát a tanár például nem polgár az értelmezésed szerint, mivel KÖZalkalmazott.

Bár tartósan el tudja tartani magát (már ameddig)...

Te se nagyon prolizz vagy polgározz le másokat, mivel fingod nincs a szó jelentéséről...

2011. nov. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A proli regen munkas embert jelentett,

ma viszont inkabb negativ jelentese van, ilyesmik,: buta, igenytelen, muveletlen"


Maximum a szocializmusban volt pozitív jelentése, egyébként mindig negatív volt.

Rómában alakult ki, jelentése: termékeny.

A kifejezést eredetileg így határozták meg: "Azok, akik csak szaporodásra valók".


Egyébként Magyarországon nagyon sok a proli, bár attól függ, hogy kiket tekintünk annak. Viselkedés, stílus alapján nagyon sokan. A válság miatt vagyoni alapon nem érdemes vizsgálni. Ha műveltség alapján nézzük, akkor szinte az összes fiatal(tisztelet a kivételnek).

Végzettség alapján lehetne, de ott is csak az idősebbeket.


Szerintem a "proli" jelentése átalakulóban van. A műveltség nem lesz mérvadó, inkább az elért eredmények.

2011. nov. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Maximum a szocializmusban volt pozitív jelentése"

pontosan csak a szocializmusban volt + jelentese,

de munkasembernek lehet venni az egyszeru parasztot is, aki szant-vet-arat, az pedig nem kene hogy - jelentessel birjon!!

2011. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
90%
2012. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
99%
2015. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!