Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért keresztel át...

A Fidesz miért keresztel át mindent "nemzetire", miért nem jó a "magyar" elnevezés?

Figyelt kérdés
(Akkor már én is nemzeti xy vagyok?)
2011. dec. 6. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Azt hiszi hogy elhisszük hogy ettől ő nemzeti.


Azt hiszi hogy pedig dehogy, közbe meg mégse!


Vicc a fidesz!


Tényleg ennyibe merűl ki a nemzeti hajlama, és ezt azért erőszakolja hogy a hiszékenyek elhigyák hogy nemzeti.

2011. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Mert úgy gondolja, hogy ily módon minden szebben csomagolható, és könnyebben eladható a népnek.


Mottó: "A magyar hátán szántani is lehet, csak az ekevas nemzeti színű legyen." (Mikszáth)


Az értelmesebbje azért átlát a szitán :)

2011. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha szeretnél nemzeti xy lenni, hát rajta. Nekem jó a régi elnevezés.

Ha belegondolsz, valamit azért mondani kell, amitől legalább néhányan úgy érzik, szép idők vannak (a nap ma is sütött). Persze egyre kevesebbeknek elég ennyi.

2011. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Azzal, hogy "nemzeti"? valamelyest utal arra, hogy nem csupán magyarországi, hanem minden, a magyar nemzethez tartozó személyé.


Vagy valami ilyesmi lehet az elképzelés.

2011. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Éppen azért, amiért tereket neveznek át, hogy azt mondhassák a ciklus végén: "Ez igen, mennyi mindent megtettünk most is"
2011. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem jók voltak az országos stb. elnevezések. Ez a mindenből nemzetit, meg mindenféle köztereket gyorsan átnevezni nekem kicsit olyan mint mikor a komcsiknál, minden "nép"-i lett meg "dolgozó"-s.


Főleg, hogy ezeken olyan jól elszöszmötölnek, utána meg olyan gyorsan igyekeznek letudni FONTOS törvényeket, hogy az ember követni sem tudja, se a tervezeteket, se a módosításokat, se semmit, mer' sietni kell!

2011. dec. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert:


MAGYAR= Magyarország

Nemzeti= a Fidesz által magyarnak tartott, az ő olvasatukban

2011. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!