Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munka szabaddá tesz?

A munka szabaddá tesz?

Figyelt kérdés

[link]


Fiatal vagyok még de engem már az agyvérzés kerülget ezektől...


2011. dec. 8. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Miután minden harmadik képviselő felajánlja a fizetését valamely karitatív célú intézménynek!
2011. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Engem nem! Amúgy meg tényleg csak egy bürokratikus fontoskodás, illetve élősködés ez az államilag szervezett önkénteskedés.


Szó volt róla, hogy az érettségi megszerzésének feltételéül is szabnák bizonyos óraszámú önkéntes munka teljesítését. Ez katasztrófa! Velem is csináltatták ezt még a szocializmusban, és tanúsíthatom, semmi értelme nem volt. Negró cukorkát csomagoltunk, nyomdai segédmunkát végeztünk, meg almát szedtünk, de több kárt okoztunk ezzel mint hasznot.


Az önkéntes munkáról nem beszélne kell, meg nem állami feladatként kell szervezni, vagy netán kötelezővé tenni, hanem ha az élet úgy hozza, az természetes, hogy segítünk másoknak, többnyire ismerősöknek. Csak azt nem tudom, ehhez mi köze az államnak.

2011. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Arbeit macht frei :))
2011. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bigskorpio ***** válasza:
85%

A kérdésről:

A munka fáradttá tesz.

A jól elvégzett munka (esetleg) boldoggá tesz.

Ami szabaddá tesz, az a tudás, az ismeret!

2011. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

"A munka szabaddá tesz?"


Arbeit macht frei... ismerős ez nekem.

2011. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!