Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok olyan sztorit, amelyben...

Tudtok olyan sztorit, amelyben valakinek jogszerűtlenül vették el a rokkantsági nyugdíját 2011-ben, s "isteni parancsra" megjavult az egészsége?

Figyelt kérdés

Az "öndöfködős" bácsi sztorija ihlette ezt a kérdést, bár azt komplexen nem ismerjük, úgyhogy hagyjuk is ki a témából.


Akadt-e az elmúlt másfél évben olyan eset a környezetetekben, amikor olyan rokonotoktól, ismerősötöktől vették el a rokkantsági nyugdíjat, vagy csökkentették le annak mértékét, aki valóban nagyon beteg, munkaképtelen, de az orvosok csodálatos javulást dokumentálnak a hivatalos határozatban?


Módfelett érdekes, hogy rengeteg valóban súlyos beteg ember kerül padlóra egy-két nem körültekintő határozatnak köszönhetően. És ha fellebbeznek a határozat ellen, akkor a másodfokú határozat is hihetetlen egészségi csodákról számol be.


(Konkrét sztorikat írjatok, ha lehet, ne azt, hogy sokan "mutyiznak, mert nyilvánvaló, hogy rengetegen jogszerűtlenül veszik igénybe ezt az ellátást.)


2011. dec. 14. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Rengeteg ember mesél itt arról, hogy azért nem tudja otthagyni a kis borsodi falut ahol él, mert az anyjától (akinek valami kínja van, hogy állni sem tud) elvette a kocsog fidesz a rokkant nyugdíjat. Biztos előadja most is valaki.
2011. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Az én ismerősi körömben nincs olyan, akitől jogszerűtlenül elvették a rok.nyugdíját, viszont hallottam jó néhány emberről, akik annak idején úgy lettek rokkantosítva, hogy késsel fenyegették az orvost/megkenték az orvost/az orvos azért rokkantosította, mert úgyse talál munkát. Aztán lehet olvasni, hogy Lakatosék adják egymásnak a tippeket, hogy pl. sz@rja össze magát az egyén a bizottság előtt és hasonlók...


Pont a magát leszúró bácsi kapcsán említették, hogy ma Mo-n 900ezren kapnak valamilyen rokkantsággal összefüggő járulékot és köztük 600ezer a rokkantnyugdíjas.

Nehogy már békeidőben szinte minden 10. ember rokkant legyen ebben az országban, ilyen a világon nincs! Ha a környező országok arányait vesszük alapul, akkor itt kb. 150-250ezer rokkantnak kell élnie, a többi pedig élősködő csaló, és ők vannak a legvastagabban benne abban, hogy az ország úszik az adósságban! Tegyük fel, hogy átlagban havi 50ezret kapnak:

900ezer*50ezer= 45 milliárd HAVONTA! Vagyis egy havi roki ellátásból rendbe lehetne tenni az egészségügyet!


Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy senki se kapjon, de mindenképp meg kell szűrni azokat, akik valóban EÜ-i okból szorulnak rá! Sőt, én tovább mennék, annak sem adnék, aki azért lett leszázalékolva, mert 35 éves korára májcirrózisa lett, mert ultramasszív alkoholista (rengeteg ilyen is van).

2011. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Második: ezzel totál egyetértek, csak ott kezdődik a baj, hogy olyanoktól is elveszik, akiket ez megillet. Egyébként az átlagtól itthon valamivel több rokkantnyugdíjas van, mivel egészségtelen életmódot folytatunk, szociológiából tanultuk.
2011. dec. 14. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaj elnézést, most látom a zárójeles részt, szóval inkább ne olvasd a fenti hozzászólást. :)
2011. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amíg mások nem írnak konkrét sztorikat, addig írok még egy kicsit, hogy ne unatkozz:


Megint nem kötekedni akarok, de azt miből gondolod, hogy megilleti azt, akitől elveszik (oké a nagy számok törvénye alapján 100ezer felülvizsgálatból biztos lesz pár valóban jogtalan elvétel, de ez csak a töredéke a valóban munkaképeseknek)?


Például, aki már önállóan be tud sétálni egy hivatalba, ott várakozni, beszélni az ügyintézővel, az miért ne lenne képes egyszerűbb fizikai munkákat, sőt szellemi munkát végezni?

Az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mik azok a kondíciók, amik alapján valaki munkaképtelen... Sokan szöv. mentes magas vérnyomással, cukorbetegséggel, enyhe ízületi kopással ("fáj a háta") és hasonlóakkal akarják leszázalékoltatni magukat, de ilyen alapon akkor 2-3 millió embert kellene rokkantosítani. Mellesleg, ezekkel lehet dolgozni, akkor is, ha valaki egyszerre szenved mindháromban...

2011. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Okés. Az M1-en van egy nagyon fantáziadús nevű MM magazin. Abban mutattak egy egész szép arcú nőt, aki gerincbeteg, sánta és süket. Azt mondta, hogy a minimálbért keresi meg, mert a rokkantaknak nem fizetnek nagy pénzeket, csak a minimálbért, mert az ép munkavállalókhoz képest rosszabb a teljesítményük. 60 ezret keres a melóhelyén. Régebben megkapta a 90%-os nyugdíjat, most levették neki 51%-ra, mert "javult az állapota" (holott romlott...).


És ráadásul jövőre a dolgozó megváltozott munkaképességűektől megvonják a nyugdíjukat.


A példában említett csaj azt mondta, hogy épp, hogy ki tudja a mostani 60+30 ezer Ft-os jövedelméből a megélhetését Budapesten (rezsi+kaja).

2011. dec. 14. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ilyet nem tudok. Viszont sok olyat ismertem, aki rokkantnyugdíj mellett eljárt feketén dolgozni. Tehát mégsem olyan beteg. Az ilyenektől nyugodtan el lehet venni.
2011. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 600 000-ben benne vannak azok is ,akik már elérték a rendes nyugdij korhatárt.

vagyis rokkant ként vannak regisztrálva ,de már öregségi nyugdijat kapnak.

2011. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Környezetemben nem, de a TV-ben láttam egy riportot, ahol egy férfinek a felülvizsgálaton elvették a 90%-os rokkantságiját és 50%-ra minősítették vissza, azok után, hogy mindkét lábát amputálni kellett.


A legnagyobb baj ebben az országban, hogy nem sok olyan lehetőség áll a rokkantak rendelkezésére, ahol megváltozott munkaképességűként tudnak dolgozni. Nagyon kevés munkáltató viseli azt el, hogy egy hónapon belül valaki több napig táppénzen van, pedig ez sajnos együtt jár ezzel az állapottal. Most nem azokról beszélek, akik úgy mentek el rokkantságiba, hogy nem volt semmi bajuk, hanem azokról, akik valós egészségügyi okokból a munkaerőpiacon már nem tudnak 100%-ban teljesíteni, mert sajnos ilyenekkel tele van az ország.


A cég, ahol dolgozom megváltozott munkaképességűeket (rokkantakat) foglalkoztatott. Sajnos azt kell, hogy mondjam, nagyon nehéz velük, stabil termelést nem várhatsz el tőlük, volt olyan, hogy a 96 emberünkből 42 táppénzen volt. Így nem tudta a cég teljesíteni a szerződéseit és az állami támogatás ellenére sem tudtunk talpon maradni.

Nem tudom, hogy erre a problémára milyen megoldást lehetne találni, de az biztos, hogy ezeknek az embereknek a nagy többségét nem lehet visszavezetni a munka világába, bármilyen erőfeszítéseket is tesznek ennek érdekében, mivel egyik cég sem engedheti meg magának azt, hogy az alkalmazottai kiegyensúlyozatlan és alacsony teljesítményt nyújtsanak.

2011. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Személyesen nem ismerek ilyen sztorit, de én például teljesen megértem az,t aki nyugdíj mellett feketén dolgozik. Én is ezt csinálnám. Pár tízezer forintos többletjövedelem...nem ezzel kéne foglalkoznia a kormánynak, inkább először a saját háza táján kéne rendet rakni. Egyre csak fokozzák a terheket, hiányra hivatkozva, közben meg tízmilliókat adnak ki gagyi festményekre, és fizetik a több száz naplopót a parlamentben.
2011. dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!