Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » HA aláírják a felvételizők a...

HA aláírják a felvételizők a röghöz kötést, akkor mi garantálja, hogy lesz egyáltalán szakmájukban munkájuk vagy egyáltalán kapnak munkát?

Figyelt kérdés
Mert amit most kitaláltak az alapján akkor is itthon kell maradni ha semmilyen munkát nem találunk. HA biztosítva lennének a normális megélhetés feltételei akkor elvárhatják az itthon maradást.
2011. dec. 21. 09:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

semmi nem garantálja

a Fidesz-KDNP a tudatos elbutításra és elszegényítésre megy rá.

azonnali likvidálásuk szükséges

2011. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
Olvasta itt már valaki egyáltalán a törvénytervezetet? Diploma után szaktól függően 3-5 vagy évre ki lehet majd menni dolgozni. Ennyi idő alatt a kinti fizetésekből össze lehet spórolni a költségtérítésedet. Így meg szerintem logikusnak tartható,hogy az ember ne tanuljon ingyen az adófizetők pénzéből ha azt munkával nem adja vissza. Várom a 0%-ott:)
2011. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

"Diploma után szaktól függően 3-5 vagy évre ki lehet majd menni dolgozni. Ennyi idő alatt a kinti fizetésekből össze lehet spórolni a költségtérítésedet. Így meg szerintem logikusnak tartható,hogy az ember ne tanuljon ingyen az adófizetők pénzéből ha azt munkával nem adja vissza. Várom a 0%-ott:)

"


Én még be is jelentettem a válaszodat értelmetlenség miatt, mert


1. az államnak nincs joga beleszólni, hogy mikor hová megyek

2. addig a 3-5 évig itthon lehet majd nyomorogni

3. visszaadta munkával, ha tanult. a léhűtőket kell szelektálni és akkor már nem lenne ilyen finanszírozási probléma stb.

4. nincs az az ország, mely az oktatásán spórol a legtöbbet. (mondjuk máshol ésszerű a rendszer is)

2011. dec. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

sőt mit több, a hozzád hasonlókat kötelezném különadóra, melyet a fidesznyikek tudatlanságaának adója névvel illetnék.

hogy lehet valaki olyan ostoba, hogy beveszi ezt a hülye dumát, hogy a diplomások biztos mind léhűtők?

hogy lehet valaki olyan a XXI században, hogy szó nélkül elfogadja, ha egy egész generációnak korlátozzák a mozgás szabadságát

2011. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Vezérünk vajon gondolt-e arra, hogy ezek után a korrekt lépés az lenne, hogy a külföldről hozzánk települő (bár szerintem ilyen ostoba egyre kevesebb lesz) diplomások oktatási költségét átutalja az anya országnak?
2011. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Erről most hallok először.


Micsoda?? Hogy az egyetem elvégzése után ha államin voltam nem mehetek külföldre dolgozni?? Ez most komoly? :O Idén felvételizem, jó tanuló vagyok, tehát jó eséllyel bekerülök a támogatottra, de hogy tanuljak 5 évet a kötelező éhbérért?

2011. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

Ekkora baromságot?


Kinek a pénzéből tanulnak valójában?


A szüleik adójából!


Kinek az adójából vonják ha már dolgozik?


Aki éppen fősulibajár!


Akkor hogy is van? Akár 3× is kifezettethetik valakivel a tanulása árát?


A másik!


Már 21 éve hallom hogy verseny, verseny és verseny!


De akkor az állam miért nem akar versenyezni?

2011. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
szégyen ami már Magyarországon megy. amúgy meg az orvosokat,mérnököket úgysem fogja gátolni ez a dolog , kiemennek és külföldön egy havi fizetésükből visszafizetik a tandíjat.
2011. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Diploma után szaktól függően 3-5 vagy évre ki lehet majd menni dolgozni. "


Éppen ellenkezőleg. A diploma után 3-5-7 évig nem lehet kimenni.

2011. dec. 21. 11:05
 10/27 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem teljesen így van. A diploma kézhezvétele után a 15-20 évből 3-5 évet kell Mo.-n dolgoznod (ezt még eldöntik, hogy pontosan melyik szakon mennyit). Nem muszáj, de akkor vissza kell fizetned a taníttatásod költségeit.


Ez szerintem korrekt döntés amúgy. Magyarország nincs olyan helyzetben, hogy vidáman taníttassa a nyugati országok számára a képzett munkaerőt. Miközben itt meg néhányból hiány van.


Egyébként meg mielőtt nekem esnétek, hogy könnyen pofázom, mert már van vagy diplomám, vagy nem akarok külföldre/egyetemre menni. Idén felvételizem. És pont emiatt ktg. térítésesre megyek. Kifizetem, elvégzem, aztán arra megyek, amerre akarok, nem szólhat bele senki.

2011. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!