Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha teszem azt, az...

Mi lenne, ha teszem azt, az ország nem fizetné tovább a hitelt?

Figyelt kérdés

Képzeljük csak el, holnap küldene a kormány egy emailt az IMFnek, hogy pá.


Mi lenne, ha meglopnánk az IMFet? Ebben úgyis van gyakorlatunk, minden mindenkitől folyamatosan lop, sikkaszt.


A kérdés persze költői, mivel ha többet nem adnánk egy vasat se, az nem azt jelentené, hogy lopnánk, hanem hogy felébrednénk. Ahogy hallottam, az ország már sokszor visszafizette a hitelt, de valami sunyi trükkel mindig tovább nyújtják, nem értek hozzá, nem vagyok kalmár.



2011. dec. 22. 13:03
 1/5 General ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok a makrogazdaságtan nagy szakértője, de itt van pár várható dolog:

- nem veszik az államkötvényeket, és még azt is próbálják eladni, ami van => nincs miből finanszírozni a gazdaságot

- a forint értéke egy nagyon meredek lejtőre áll

- szuperinfláció (miután sennkinek sem kell a forint)

- sokkal nagyobb kamatok

- hitelezés visszaesése

- óriási gazdasági visszaesés

- munkanélküliség emelkedik

- államadósság meglódul


Emellett persze még van egy pár hatás.

2011. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

A helyzet az hogy az IMF egy pénzintézet semmi más.

Az hogy a minősítő intézetek, a állampapír befektetők és a spekulánsok, a számunkra egybandának tűnik, meg annak köszönhető hogy egymásra reagálnak. És nyílvánvalóan mindenki a saját érdekeiket nézi, a mozgatórugó meg a pénz.


Lehet tárgyalni az IMF el, miért ne lehetne?

Persze az MSZP, mindenbe belemegyek, olcsd ki a csikket a nyelvemen ha úgy akarod, stílusa legalább annyira káros az országnak , mint a Fidesz majd én mindenkit kioktatok stílusa.


Meg lehetne állapodni szerintem, úgy ahogy az írek is elkezdték a tárgyalásokat. Ha Orbánék nem csináltakvolna annyi baromságot, még az Mszp s őrűltségekk ellenére is kb úgy állnánk mint az írek.


Lehetne egy adósság átütemezést kérni, sőt egy hosszabb moratóriumot is. De ehez kell egy jól és hitelesen vázolt pénzügyi és költségvetésiterv, ami komplexen projektálja hogy milyen hatásokkal számólhatunk.

Persze akkor félévente IMF es rating lenne, de nincs más esélyünk, mert más esetben a társadalom gyökeréig hatoló károkat fogunk elszenvedni!



De az egész semmit nem ér, és nem is adnának ilyen lehetőséget, ha nem vállaljuk be, hogy magunkmögött eltemetjük az elmúlt 21 évet, de még az irányát is.


Miért nehéz ez az egész?


Nem tudni.


Valahogy az az érzésem mintha a politikusaink nem akarnák igazán. Nem vagyok híve a mindenki lop akcentusnak, de sajnos néha bennem is felmerűl hogy a látszatnál sokkal mélyebb és átfogobb érdekek motiválják a politikusainkat mint az egyszerű lobbi. És mintha minden rendszerváltó benne lenne ebbe a nagy pixisbe! Elég lidérces, de nincs más lehetőség, mert ennyire és ilyen hosszú időn keresztűl, nem mehetnek külömböző kormányok teljesen szembe a társadalon érdekeivel, csak ha kollektív benne vannak valamibe.

2011. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Izland ezt tette ha jól tudom. nézz utána!
2011. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi. Rá kellene jönni nemzetközi pénzügyi maffiának, hogy: - "hát ezek felébredtek!"

És ne fenyegessen senki bennünket olyan következményekkel, mint amilyenekkel itt a megijesztettek, és a rabszolgáik riogatnak! - Nem halnánk éhen, csak az "elit"-nek fel kellene adni a luxusból. Nem vagyunk mi olyan szegények, min amilyennek az internacionalista liberál-imperialista bűnözők beállítanak!

2011. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!