Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2012 Január elsejével most az...

Hogy vagy??? kérdése:

2012 Január elsejével most az ÁFA 27%?

Figyelt kérdés
Az ÁFA itt Magyarországon 25% (sztem qrva magas) és az érdekelne, hogy most 27%-ra emelték vagy sem??? Hallottam olyen hírt, hogy emelnek.... Mennyire igaz ez??
2012. jan. 1. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az Áfa emelése a 25 százalékos kulcsot emeli 27 százalékra a többi Áfa kulcs változatlan marad 2012-ben. Így 2012-től alkalmazandó Áfa kulcsok Magyarországon:


- 27%

- 18%

- 5%

- 0%

- mentes

2012. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ma már a 27%-os áfa van érvényben.
2012. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen igaz.

Köszönd azoknak, akik nem adnak (meg azoknak, akik nem kérnek) számlát, blokkot. Ha valamiről nem kapsz blokkot, biztosra veheted, hogy nem fizet utána áfát, vagyis nem fizeti be az adót, ami hiányzik a költségvetésből, tehát adót emelnek.

2012. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legmagasabb áfakulcs 27% lett.
2012. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Négyeske:


Meg tessék megköszönni, hogy egykulcsos adó lett, ami az átlagkeresettel küszködőknek adóemelés, a gazdagoknak a beígért adócsökkentést hozta.

Akik most jóval több pénzt kerestek, és külföldön van szerencséjük elkölteni, és jellemzőek ők nem adnak számlát semmiről....

Akik most fele annyit fizetnek be a közösbe, és a hiányzó összeget most mi, mindannyian fizetjük helyettük.

Me' hogy eztán is a Riviérán meg "Last Minitben" költi el a többlet jövedelmét, és nem a Balatonon, vagy így télen a Mátrában.

Vásárolni Bécsbe járnak, vagy picit messzebb...


Most egészen pontosan annak isszuk a levét, hogy ezek a kiváltságos kevesek fizették az adó nagyobb részét, a többi dolgozó meg a kis fo.s fizetéséhez mérten a kisebb részét.

Ímhol az egyenlőség: majd mi befizetjük, ami az államkasszából hiányzik.

2012. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 1. 15:15
 7/12 escrogar ***** válasza:
0%
6-os: az egykulcsos adó MINDENKINEK többletjövedelmet hozott, ami miatt csökken a bér, az az adójóváírás kivezetése.
2012. jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%-os áfa emelés lesz/van, és ehhez jön a jövedéki adó a dohányárura, ami 7%.
2012. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A számlaadásról csak annyit, hogy ha adna számlát, az neked kerülne többe, ugyanis akkor még rátenné a szolgáltatásra az áfát is. Én személy szerint rá szoktam kérdezni a szakiktól, hogyha nem kérek számlát, akkor az nekem mennyivel lesz olcsóbb. Csak hát ők eleve minden árajánlatot számla nélkül gondolnak. Nekem mondjuk nem ér meg 27 %-ot az a darab papír.
2012. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem kérsz soha számlát, akkor a feketegazdaságot támogatod, és egy szavad sem lehet a megszorítások ellen. Remélem ezzel tisztában vagy, hiszen miattad is van.
2012. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!