Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tulajdonképpen milyen az...

Most tulajdonképpen milyen az állam és az egyház viszonya az oktatás tekintetében?

Figyelt kérdés
Kicsit lemaradtam ebben az ügyben, légy szíves világosítsatok fel. Szóval állami iskolákban kell egyházi dolgokat tanulni, vagy az egyház átvett egy csomó állami iskolát? Bocs, de nagyon nem vagyok képben, csak egyszerűen feltűnt, hogy egyre több ember hiszi a 6 napos teremtéstörténetet és azt, hogy a Föld csupán 6000 éves. Lehet, hogy túlreagálom, de gondoltam megkérdezem mi van most, mert azok alapján amit tapasztaltam elég elkeserítő a helyzet.
2012. jan. 5. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Amelyik iskolákat az állam nem tudja fenntartani, megveheti az egyház, de ha jól tudom, ott se lehet senkit se kötelezni vallásos oktatásra.


Tervezik (vagy már meg is tették?) bevezetni, hogy minden állami iskolában legyen heti egy óra hittan, ami helyett választható még az erkölcs óra (valószínűleg hittant csak keresztényeknek tudnak biztosítani, a többieknek marad az erkölcs).

2012. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!