Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, ami homályos a mai...

Mi az, ami homályos a mai magyar politikában?

Figyelt kérdés

Nyilván már mindenki torkig van az eseményekkel, de érdekelne, hogy mi az, ami egyáltalán nem tiszta. Sok ellentmondást fedeztem fel én is (például ha lenne jó és rossz párt, akkor mindenki a jóra szavazna és nem gyűrnék egymást a szavazók, ezen a honlapon sem - igen-igen, a sok antiFidesz és antiantiFidesz kérésekből/válaszokból kiindulva). Nekem konkrétan ez a dühítő, hogy az alapozatlan dolgokra halmoznak okozatokat, valaki el is hiszi és máris téríti a környezetét (Megjegyzésképpen: én nem tartozok egyik párt támogatói közé sem).


Nektek mi a leginkább zavaró és mivel lehetne tisztábban látni az egész magyar politikai világot?

Értelmetlen válaszadók automatikusan negatív szavazatot kapnak.


2012. jan. 8. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

"Értelmetlen válaszadók automatikusan negatív szavazatot kapnak."ű


Bízom benne, hogy értelmesnek fogod találni.


"például ha lenne jó és rossz párt, akkor mindenki a jóra szavazna és nem gyűrnék egymást a szavazók, ezen a honlapon sem "

Kinek mi a jó. Erről szól az egész politika. Épp ezért gyűrik egymást.


"Nekem konkrétan ez a dühítő, hogy az alapozatlan dolgokra halmoznak okozatokat, valaki el is hiszi és máris téríti a környezetét"


Ebben nagyon egyetértünk


Nekem az a leginkább zavaró, hogy sokan a "kizárásos alapon" módszerrel szavaznak erre vagy arra.

Ahelyett, hogy megpróbálnánk magunk kitermelni a politikai elitünket.

Persze ehhez gyökeres változások kellenének a politikai rendszerben is. (Mármint a választási rendszerben is)

Eléggé kicsi az állampolgári részvétel aránya a közügyekben. Nagy az érdektelenség, köszönhetően a hiányos ismereteknek, és az "elmúlt " éveknek.


Az is zavar, hogy az emberek többsége gy pártot hajlamos egyetlenegy "programpont" alapján megítélni és nem az egészét nézi egy pártnak.

(Aki MSZP-s az biztos kommunista

Aki Fideszes/Jobbikos az náci

Aki LMP-s az b*zi/zsidó/liberális stb.)


A tisztasághoz csak az járulna hozzá, ha az eddigi szereplők eltűnnének a politikai palettáról, de ez így sajnos csak egy utópia.

2012. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Engem a legjobban az zavar, hogy a politikusok elfelejtik, hogy miből kapják a fizetésüket, kitől kapták a hatalmukat. Ahelyett, hogy a nép SZOLGÁI lennének, uralkodni és kizsákmányolni akarnak, és saját zsebre "gyúrni". Mi meg tűrjük... Izlandon a nép addig tüntetett, sztrájkolt és vontul fel, míg le nem csukták azokat, akik bedöntötték az országot. Mi meg nyírjuk egymást, zsidózunk, kommunistázunk, fasisztázunk, és mindenkire fogni akarjuk a dolgokat, ahelyett, hogy minden egyes ember a sarkára állna, és elhajtanánk őket... MINDET. Ha egyszer végre börtönbe kerülne minden oldalról, minden felelős, akkor utána csak az akarna politikus lenni, aki nem lopni, hanem tenni akar. És nem magáért, hanem a népért. Mindezt úgy mondom, hogy nem szimpatizálok egyetlen ma Magyarországon tevékenykedő párttal sem.
2012. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zozi1111 ***** válasza:

Senki sem akarja rendbe tenni ezt az országot. Olyan mintha a zavarosban lenne legjobb halászni. A FIDESZ megpróbálta, de a közepén kezdték. Sajnos rendszerváltó párt, nem fognak elszámoltatást csinálni. Talán a jobbik vagy az LMP tehetné meg. Látszólag ők függetlenek ettől. Elszámoltatással kellett volna kezdeni, és módszeresen végighaladni mindenen.


Szerintem úgy kellene csinálni, mint ahogy Kínában csinálják. Meggondolnák hogy mit cselekszenek.


Egységes magyarságnak kellene lenni, akik kiállnak az érdekeikért.


Ami nagyon zavar, teljesen hülyének néznek mindenkit, süket dumával magyaráznak meg mindent. Andersen elbújhat mellettük.

2012. jan. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban elfelejtik, hogy ők vannak értünk.

Pl. most voltam a polgármesternél, mert megszüntette a családi napközi támogatását. Megkérdeztem tőle, hogy most akkor én miből fogom kifizetni a gyermek magánbölcsijét, amikor 50 e ft, én meg 70-et keresek. Tavaly még volt rá támogatás, igencsak számítottam rá, most meg egyszer csak nincs.

Mi a válasz?

-Miért várom el, hogy ő pénzt adjon az én gyerekemnek.

Miért várom el? Hát, mert azért ül ő ott, hogy segítsen a lakosságnak. Ő 3 gyermeket nevel a zsíros fizetésből, amit ezért kap. Mellesleg törvény szerint, ha min. 9 gyermek van egy településen, akkor már gondoskodni kell a napközbeni elhelyezéséről. Ezt valahogy elfelejti.

Azért homályos a politika, mert soha egyik párt sem hajlandó elismerni azt, hogy tévedett, hanem inkább hazudozik. Az előző párt hibája, az IMF hibája, az EU hibája. Mindig a másé.

Én még azt hiányolom, hogy nem tanítanak az iskolában állampolgári ismereteket. Itt a fórumon is csak fogom a fejem, hogy egyesek milyen hévvel mondanak véleményt olyan dolgokról, amelyekről fogalmuk sincs. Ha valaki magyar állampolgárságért folyamodik, elég kemény állampolgársági ismeretek vizsgát kell tennie. De ha itt születik, akkor már 6 elemivel is szavazhat olyan dolgokról, amelyekről azt sem tudja eszik-e vagy isszák. Érettségi tantárggyá kéne tenni! Akkor jobban értenék az emberek mi folyik itt, és nem lehetne őket annyira megvezetni. De persze ez egyik pártnak sem érdeke. Mindig van egy ilyen ötlet, hogy legyen állampolgársági ismeretek, de aztán elvetik, vagy kapnak az iskolák 8./12.-ben heti egy órát, amit rásóznak a töritanárra, akinek fogalma sincs az egészről, és inkább töriórát tart helyette.

2012. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A leginkább zavaró számomra a nép megosztása(bal illetve jobboldal), és ezáltal az összefogás halvány szikráját se látom hosszútávon...
2012. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha valaki magyar állampolgárságért folyamodik, elég kemény állampolgársági ismeretek vizsgát kell tennie. De ha itt születik, akkor már 6 elemivel is szavazhat olyan dolgokról, amelyekről azt sem tudja eszik-e vagy isszák. Érettségi tantárggyá kéne tenni! Akkor jobban értenék az emberek mi folyik itt"

Itt van a kutya elásva.Ebben egyet értek.


Azt viszont nem értem, hogy milyen alapon várnak el sokan bármi segítséget az államtól.Miért a politikától, politikusoktól , pártoktól remélik sorsuk jobbra fordulását.

Hogy tud úgy élni az ország fele, hogy gyakorlatilag nem tesz semmit sem az országért sem saját magáért?Miért tudják jóízüen megenni a potya kaját? Hogy tudnak bejárni potyamukahelyekre potya fizetésekért.Nincs lelkiismeretük?

Milyen nevelést kaptak ezek a szüleiktől és az iskolájuktóűl?

Most hallom ,hogy az IMF szigoruságának és a hecckampánynak köszönhetően ,úgy szeretnék olcsóbbá tenni az államháztartást és tarhatóvá tenni a költségvetést ,hogy komoly elbocsájtások lesznek az állami szférában.

Kezdik az idegenrendészettel ahonnan 4000 embert raknak ki az utcára.(Jézusom mennyien lehet azokban az irodákban amikor , öszvisz 7000 nenekültet kell redészessezenek évente).

Aztán sorra fog kerülni a BKV ahol egy buszra két sofőr jut és 4 irodai dolgozó.

Csak így tovább!

Nekem is itt panaszkodik az egyik önkörmányzatnál "dolgozó"(franc se tudja micsinál egész nap) ismerősöm ,hogy milyne kicsi a fizetése.Mondon talán ha most is 40en lennétek ott (mint 20) éve nem pedig 140-en több fizu jutna egyre.

Lesz itt sírás rívás a potya csöcs elvesztése miatt!

De azért azt se lehet elvárni, hogy az ország egy ötödének az adójából és a fogyasztás mértéktelen sarcolásából legyen eltartva ennyi közszolga . Akik már nem is szolgák, hanem már ők az urak.Na ilyen az amikor a farok csóválja a kutyát.


Azt meg végképp nem értem, hogy mi köze az érzelmeknek a politikához.Miért érzelmi alapon döntenek az emberek, amikor teljesen racionális , logikus érdekek mentén is megtehetnék ha egy kicsit utánna néznek a dolgoknak.

Bedőlnek a felszines reklámszövegeknek és summás kritikáknak.

2012. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha valaki magyar

állampolgárságért folyamodik,

elég kemény állampolgársági

ismeretek vizsgát kell tennie. De

ha itt születik, akkor már 6

elemivel is szavazhat olyan

dolgokról, amelyekről azt sem

tudja eszik-e vagy isszák.

Érettségi tantárggyá kéne tenni!

Akkor jobban értenék az

emberek mi folyik itt, és nem

lehetne őket annyira megvezetni.

De persze ez egyik pártnak sem

érdeke."


Na ezt azért nem mondanám! Ugyanis a Jobbik, éretségihez akarja/akarta kötni a szavazó jogot, csak mint tudjuk a fidesz leszavazta az ajánlást. Elég sok szavazattól elesne a fidesz, többnyire olyan emberekétől, akiket nagyon könnyű megvezetni.

2012. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egész politika egy nagy homály.
2012. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!