Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországra milyen hatással...

Magyarországra milyen hatással lenne egy ilyen gazdaságpolitika?

Figyelt kérdés
Tehát, ha csökkentenénk az állami szerepvállalás mértékét, vagyis az állam kevesebb adót szedne be és emiatt kevesebb feladatot is látna el? Tehát, mint az USA-ban, fizetős egészségügy, fizetős felsőoktatás, magán közlekedési vállalatok, stb... A kérdéssel nem akarok se mellette sem pedig ellene érvelni, csupán a kiváncsiság vezérelt. Ti mit gondoltok?
2012. jan. 9. 22:13
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
88%
volt erre példa itthon. pl vizitdíj. 300 Ft. népszavazás volt róla, amit a jelenlegi kormányzat kezdeményezett akkor, mi pedig arra szavaztunk, hogy ennyit sem akarunk fizetni. ugyanez a helyzet a tandíjjal. aztán most mégis fizetős lesz...
2012. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Akár lehetne is. De gondolj csak bele, ha a legtöbb magyar ember azt hallja hogy ezért meg azért fizetnie kell, főleg amiért eddig nem igazán kellett akkor egyből kitörne a lázadás. Még az sem érdekelné őket hogy mondjuk jóval csökkenne az adók mértéke. Ebben az országban akkor volna a legtöbb ember elégedett ha ingyen kapnának mindent.
2012. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Osztom az előzőtt!
2012. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Én is osztom kolopele véleményét, itt mindig mindenki elégedetlen (én is, te is, ő is). Ez valahogy belénk van kódolva genetikailag vagy nem tudom. Semmi nem jó nekünk, minden legyen ingyen stb stb. Nem tudom mi változtathatna ezen a hozzáálláson...
2012. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Az állam az egykulcsos adó miatt évi 4-500 milliárddal kevesebb adót szed be.

Fokozatosan kivonul az egészségügyből,csökkenti a felsőoktatásban a nem fizetős helyeket,a közlekedésből (BKV) kivonul stb.

Ahhoz,hogy az elképzelésed működjön,sokkal stabilabb és gazdagabb államnak kellene lennie.

2012. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

22:20


Azért ez egy igen erős csúsztatás, nem gondolod? A vizitdíj a tb-n felül lett bevezetve és jó néhány dolgozó ember gondolhatta azt, hogy ez így igazságtalan... Mert pl. könnyen előfordulhatott volna az az eset (mondjuk ez ma is igaz), hogy dolgozol fizeted a k. nagy tb-t, a vizitdíjat, aztán ha kórházba kerülsz, lehet hogy a Sanyi lesz a szobatársad, aki fél életét a kocsmában töltötte...

Én támogatom a fizetős egészségügyet és felsőoktatást, de nem úgy, hogy a levonnak 50% adót a béremből, aztán a maradék 50%-ból még finanszírozom azt, amiért elvileg adó formájában már fizettem...

2012. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
"Az állam az egykulcsos adó miatt évi 4-500 milliárddal kevesebb adót szed be" Megfigyeltem hogy mindig ezt hozod fel bármiről is legyen szó. Honnan tudod hogy minden vállalkozó akik eddig is jól kerestek bevallanák a teljes keresetüket ha ismét progresszív adózás volna? Azért így megvan az esélye hogy akik eddig kevesebbet vallottak be innentől azt mondták hogy most már nem éri meg a lebukás, a 16% nem sok innentől. Az a helyzet hogy amellett hogy csökkent, ugyanúgy nőhetett is valamelyest az adó befizetések összege, a pontos értéket nem lehet tudni. Ja, persze, az ellenzék ezt is tudja.
2012. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

"Semmi nem jó nekünk, minden

legyen ingyen"


És mivan a tisztességes adófizetőkkel, akik azért dolgoznak hogy a jövedelmük 15%-át befizessék, és "ingyen" kapjanak mindent?...

2012. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Éppen arról lenne szó hogy ebben az esetben csökkentenék az adók mértékét. Most ugye 16 százalék, de amennyiben fizetős volna minden akkor nem lenne csak mondjuk 5 százalék, a kormány felé pedig a magán cégek adóznának. Annyiban van igaza az egyik előttem szólónak, hogy ehhez erősebb gazdaságra volna szükség, mert a sok munkanélküli, állást kereső, kiskeresetű ember valószínű hogy továbbra sem tudná megfizetni a szolgáltatásokat. Sokkal nagyobb minimálbér, fizetés, és jóval kevesebb munkanélküli kellene.
2012. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos a magyar emberek nem vevők erre. Egyrészt a magyar pénzügyi szempontból mindig is a pillanatnak élt. Nem érdekli, hogy később többet kell fizetni, csak MOST ne kelljen.

Ehhez jön még az a mentalitás, hogy mindenki külső segítséget vár, 0 öngondoskodás stb...

Rákosinak az volt a baja, hogy 10 millió fasisztából kellett kommunistákat nevelni. Hát, bejött a dolog, ugyanis most 10 millió kommunista van az országban.


Másrészt, amit leírtál, azt nevezzük neoliberális gazdaságnak. Ezzel ki is mondtuk a szitokszót, az ultimate főbűnt, amiért akasztás jár. Innentől kezdve minden érvünk egy vicc a többség szemében stb...

Nagyon ritkán olvasok olyat, aki kritizálja a neoliberális gazdaságot, és ért hozzá. Ezeknek a kritikáknak örülök is. Ez viszont egy elhanyagolható kisebbség.


A túlnyomó többségnek a neoliberális gazdaságpolitika azt jelenti, hogy egy nyugdíjast megvernek a cigányok, a vadkapitalista komcsik(képzavar) 1 forintért adnak el gyárakat, a fiatalok meg drogoznak.

A bank meg gonosz, mert nem szeretetszolgálat. Az ügyintéző átvert, pedig azt hittem, hogy a barátom. A 240% kamatos gyorshitel jó ötletnek tűnt, mert nem tudok számolni, meg amúgy is, aki visszakéri, amit kölcsönadott, az uzsorás stb... A mai magyar szemében ez a neoliberális gazdaság, és még jó 10-15 évnek kell eltelnie, mire egyáltalán esélyes a változtatás.


Jelenleg rohadt nagy állami befolyásról beszélünk(úgy tudom 50-60% között mozog), de gyenge. Pedig pont fordítva kellene, hogy legyen. Persze az 50% állam is működhet- Svédországban, ahol lényegében nincs adócsalás.

2012. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!