Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tünt fel hogy...

Nem dávid kérdése:

Csak nekem tünt fel hogy nagyon elszálltak az élelmiszer árak a boltba?

Figyelt kérdés
Egyszerüen ledöbbentet mennyire drágult minden idén. ti is észrevettétek?
2012. jan. 11. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nemcsak neked. Egyre durvább a helyzet az üzemanyagárakról nem is beszélve.
2012. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul 1kulcsos adón is buktam pár ezret. de most aztán rendesen emelkedett minden.
2012. jan. 11. 14:57
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Mennyivel emelkedtek az árak? Én azért olyan nagy mértékű drágulást nem vettem észre. Maximum annyit amennyi az infláció. Nem azért mert én fideszes lennék, de a mostani áremelkedések messze nem akkorák, mint az MSZP idejében! (Idén pl. a gáz, villany, távhő: 4,2%-kal drágult, a volán és Máv jegyárak mindössze 1,6%-kal emelkedtek.)Azért Mszp-s kormányok alatt jóval nagyobb emelések voltak, főleg villany és gáz terén, mint most. A mostani kormány viszont benzináremelésben viszi a pálmát.
2012. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
lol az elmúlt másfél évben brutális drágulások voltak, miről beszélsz??? Tavalyelőtt úgy kezdődött, hogy gáz + villany ár emelés. :D Volt itt már 400forintos cukor...
2012. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nem tűnt fel, hogy elszálltak az árak...
2012. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Az elmúlt másfél évben közel 15-20% os élelmiszer áremelkedés volt. Az adatok is ezt mutatják, bár én húst zöldséget tojást burgonyát nem veszem mert nő és terem, de amikor bevásárlok "kizárólag magyar boltba" a kiskosaram 2 éve 5000 ért lett teli ma meg van hogy 7000 et is fizetek kb ugyan azokért.


De a dúrva emelkedés még most várható, hiszen a válság miatt senki nem emelt árakat aki csak megtehette, és aki emelt az is csak amit muszáj volt. Az elkövetkező 2-3 évben jön csak a brutális emelkedés, ami az energia árakból, a Ft értékvesztéséből az Áfa emelkedéséből és a meglóduló inflációból fakad. Összességében nem kizárt 2-3 év alatt az 50% sem.

2012. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem drágult nagyon.
2012. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
nincs drágaság
2012. jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem olcsóság van.
2012. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
Azért olyan szavakat használni hogy a drágulás brutális, az eléggé durva, mert volt drágulás, ez nyilvánvaló, de közel sem akkora mértékű, mint sokan hiszik. Másrészt a drágulás piaci folyamat, minden országban így van, nemcsak nálunk. Sokaknak azért tűnik nagyobbnak a drágulás mértéke, mert a fizetése szinten maradt, így nyilván nem ér annyit mint pár éve. Az pedig egyértelmű, hogy az MSZP-SZDSZ éra alatt volt nagyobb a gáz és villany ár emelkedés! 2006 áprilisában 6400 Ft volt a gázszámlám, 2009-re ez az összeg elérte a 9500 Ft-ot! (Na ez a brutális, nem a mostani 4,2%-os emelés!)
2012. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!