Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz? Jó, hogy bevezet...

Mit gondolsz? Jó, hogy bevezették ilyen nagy mértékben a tandíjat a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

2012. jan. 21. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Persze, alig vártuk. Főleg hogy ellenzékben ellenezték. Igazán gerinces tett volt.
2012. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%

Jogászból és közgazdászból Dunát lehet rekeszteni, annyi van.


Teljesen értelmetlen, hogy te legyél a 100 ezer egyedik ilyen diplomás!

2012. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát, én nem biztos, hogy bejutottam volna a gépészmérnöki kar áll. fin. képzésébe, mert középsuliban elég link voltam. Anyám nem tudta volna fizetni a tandíjat.

Végülis elvégeztem, és évek óta eléggé elismert mérnök vagyok.

Nem lennék a most érettségizők helyében...

2012. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Persze, és majd biztos jó helyre kerül az ebből befolyt hatalmas összeg...


Azért gondolkodjunk már józanul. Az újabb bőr lehúzása a cél.

2012. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

2# én szakmunkás vagyok és köszi egész jó élek...


Hát nem tudom, nekem fura amit ellenzékben mondtak, de tény, hogy nem kell ennyi diplomás magyar Londonba, illetve ha nem tudja fizetni, akkor még mindig ott a munkába való visszavezetés és el lehet menni "utcai asszisztensnek".

2012. jan. 21. 23:09
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Erre az fogja azt mondani hogy igen jó, aki 8általánosnál abbahagyta, és inkább elment lopni, vagy az akit a tanulás sosem érdekelt, netalántán a milliomosok, akiknek a tróger fiaikat eleve fizetősre vették fel,


lényegében ezzel megölnek minket, átlagos helyzetű, szegényebb családokból valóakat, nekem szüleim biztos nem tudnák finanszírozni, el sem várnám, másodéves egyetemista vagyok még vároma kifejletet, nem tudom ránk mik fognak vonatkozni?


Mellesleg valamelyik hozzászóló írt 1 szépet, mérnökire járok! akkor fizessen az aki tömeg-büfé szakon van és fappingol egész nap, de ne kollektívan döntsenek felettünk!

2012. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
#2: az ne zavarjon, hogy még a kormányzati tanulmányokban is az szerepel, hogy ezekkel a szakmákkal lehet a legjobban elhelyezkedni az országban.
2012. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyen kérdések azok amelyeknek nem sok értelme van. Aki szegény, vagy azok a szülei, azok most háborognak, akiknek meg nincsenek anyagi gondjaik, nem foglalkoznak az egésszel. Más kérdés hogy a mai egyetemisták jó része bulizni jár az oktatásokra, hetente többször még órára sem mennek mert előző este holt részegre itták magukat. Egyik barátom egyetemen tanít, nem semmi sztorikat mesélt. Csökkenteni kell mindenképp a létszámot, nagyon felhígult már ez az egész diplomásdi, persze a pénz nem szabhatna gátat a valódi tudásnak. Nehéz ügy.
2012. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

"Jogászból és közgazdászból Dunát lehet rekeszteni, annyi van.


Teljesen értelmetlen, hogy te legyél a 100 ezer egyedik ilyen diplomás!"


Te ennyire beetted a propagandaszöveget, vagy csak simán hülye vagy és tájékozatlan?


Egyrészt mindenhol csökkentek a helyek, még az agyonajnározott infó, és mérnökképzésben is, mert eddig volt 9850 államis mérnök és 6400 államis infós, a többi korlátlan számban mehetett ktg. térítésre (ami kb. a képzés 50%-át fedezte), most műszakin lesz 8000 államis és 7600 részösztöndíjas (ami egyenlő a ktg. térítéssel), a többi meg fizetheti az önköltséget, vagyis az eddigi ktg. térítés majdhogynem dupláját. Infónál pedig 3600 államis, és 4600 részösztöndíjas lesz, a többi szintúgy önköltséges.


Másrészt meg a normális közgazdászképzések (tehát nem a kermarketing, turizmus-vendéglátás, emberi erőforrások, nemzetközi gazdálkodás, hanem a maradék 7) között a legmagasabb az elhelyezkedési arány és a fizetés is az elsők között van.


Szimplán csak nem akarnak konkurenciát maguknak, hiszen tudvalévő, egy pártban általában jogászok és közgazdászok vannak.

2012. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Kolopele, neked meg 50 évesen nem hiszem, hogy olyan sok belelátásod van a mai egyetemista világba. Érdekes, én rohadtmód nem állandóan részeg vagy másnapos emberekkel találkozom az egyetemen.


Ez meg, hogy ismerős ezt mesélte, meg azt. Nekem meg azt mesélte egy ismerősöm, hogy akiknek speciális technikával különleges minőségű kerámiát gyártó cége van, azoknak felsőbbrendűségi komplexusaik vannak, és azt hiszik, hogy ők belepofázhatnak mindenbe, még abba is, amiről fingjuk sincs, csak mert azt hiszik, hogy ők szarták még az üzbégviaszt is.

2012. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!