Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a tapasztalaitok, az...

Mik a tapasztalaitok, az egykulcsós adó bevezetésével nőtt vagy csökkent a nettó jövedelmetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 11:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

13:09


Jól nyomod a nyafogást! Csak így tovább, nemsokára profi GYK-s sírógép leszel!

2012. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

13:44


"Ez valószínűleg azért van mert az emberek javarésze ma, kenyérből sem eszik már eleget."


Szerencsére itt az internet, amin mindenki elsírhatja, hogy már kenyeret se tud venni a nyugdíjából.


A GYK mobil eszközökön is elérhető, már ipaden is elsírhatod, hogy nem telik kenyérre.

2012. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

"Na látod ez az!

Megmagyarázzátok a nagy büdös semmit!

Kihasználja a kormányod azt, hogy átláthatatlanná teszi ezt a kérdést az egyszerű ember számára, és megmagyarázza azt, hogy ami marad kevesebb hó végén az ugyan annyi mint az egykulcsos adó előtt!"


Már ne haragudj, de te rettentően buta és elvakult gyűlölködő vagy. Nem vagyok Fideszes (de te, mint Ész Úr ezt úgyis jobban tudod...), csak van eszem, és tudok számolni. Pont erről beszéltem.

Átláthatatlan rendszer? MINDEKITŐL PONTOSAN UGYANANNYI SZÁZALÉKOT VONNAK. Ez sokkal átláthatóbb, mint az eddigi rendszer, ahol levontak valamennyit, de bizonyos összegig valamennyi vissza is járt, meg nem is, és döntsd el januárban, hogy év végéig mennyit fogsz keresni. Oké, ha rosszul tippelsz majd vagy visszakapod vagy befizeted. Melyik az átláthatóbb? Figyeled? Átláthatót kérdeztem, nem azt, hogy melyikkel jársz jobban... Bár ahogy elnézem nem fogod megérteni a különbséget :)


"Ha a teszkó külföldön 1000€-t kifizet az árufeltöltőnek akkor fizesse itt is ki, vagy húzzon el."


Csak egy kérdés: nagybevásárlást hol olcsóbb csinálni? Teszkóban vagy a sarki kisboltban? Gondolkozz el rajta... (Nem minőséget és származási országot kérdeztem, hanem árakat. Úgyis azt nézik az emberek, nagy részük nem is tud mást nézni.)

Persze - mondthatod - a teszkó ha meg is veszi a magyar gazdától-termelőtől, azt olcsón teszi. Olcsón is adja. Találgatások nélkül, lehetőleg tényekkel vagy tanulmányokkal alátámasztva (nem Jobbikos "programból" idézve) melyikkel járnak jobban az emberek? Ha a teszkó (és társai persze) nem vásárol itthon, drágábban vásárol itthon, vagy legalább valamennyi pénz elkölt itthon? Ugye ha nem vásárol, akkor eleve drágább lesz minden, mivel a termelő drágábban fogja adni, és az emberek méginkább nem tudják majd megvenni. Persze a termelők többet keresnek (de vajon több bért is adnak az alkalmazottaknak? tételezzük fel, hogy igen), többet adóznak, lehet adót csökkenteni, többet keresnek az emberek, többet tudnak költeni drágább termékekre. Megéri? Jobban fognak élni az emberek? Emelkedik az életszínvonal?

Na erről csináljon valaki egy tanulmányt, ha akkora közgazdász.

2012. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"nagybevásárlást hol olcsóbb csinálni?"


Itt nem az a kérdés, hogy a kisboltba vagy a nagyba, hanem , hogy kinek a kezében van. A német is a nagybevásárlást a lidli-be vagy billa-ba csinálja, azzal a különbséggel, hogy az áruház is német.

2012. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy német. Akkor a "hülyemagyar" miért nem képes a magyar láncba menni? Csak nem azért, mert DRÁGÁBB? És van neki pénze, hogy drágábban vásároljon? Nincs.

Tehát űzzük ki az auchancorateszkót, hagyjuk, hogy az emberek még kevesebbet kapjanak a pénzükért, aztán ha kihullott a gyenge, a maradékkal már lehet valamit kezdeni? Vagy úgy gondolod, hogy január 29-én kiűzzük a teszkót, 30-án már egy új világba kelünk fel?

Mert jól hangzik, zavarjuk el, persze, miértne? De van egy akár átmeneti, akár tartós állapotra válságterved? Ugyanis addig hiába zavarsz el bárkit és bármit: ÉHENHALSZ.

2012. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőtt.
2012. jan. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy egy ideje hoztak egy rendeletet, mely szerint havi bruttó 200 000 fölött 20%-ot vonnak le.(most a szuperbruttósítástól tekintsünk el)
2012. jan. 30. 10:42
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
A szuperbruttósítástól nem tudsz eltekinteni, mivel a jelenlegi SZJA szabály szerint bruttó 202000Ft fizetéstől az adóalap a szuperbruttó jövedelem, tehát a bruttó*1,27. Emiatt lesz tulajdonképpen "kétkulcsos" az adórendszer, mivel ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a 202000 fölötti jövedelemből 20,32% SZJA-t kell fizetni.
2012. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ahha köszi, mostmár értem, szóval 202 000-es bruttó jövedelem alatt nincsen szuperbruttósítás, fölötte pedig van. Köszönöm.
2012. jan. 30. 13:17
 20/21 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen nőtt.
2012. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!