Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan hogy humanista...

Szittyatarzan kérdése:

Létezik olyan hogy humanista szociális jobboldal:? Vagy ezek a fogalmak kizárják egymást?

Figyelt kérdés

Létezik olyan hogy humanista szociális jobboldal:? Vagy ezek a fogalmak kizárják egymást?


Mert amit a fizess csinál az nagyon durva! Mindent csak a gazdagoknak elv érvényesül.


2012. febr. 1. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy egy jobboldali párt a tehetősebbekben és a hazai gazdagabbakban látja a megoldását annak hogy elrugaszkodjon az ország ebből a lehetetlen helyzetből.

De az hogy a baloldal és a liberálisok is csak látszatra voltak az alacsony jövedelmüek oldalán, az az csak barrikádként használták a nagytőke kiszolgálása érdekében, na az a dúrva. Nem vagyok baloldal ellenes, csak az a baj, hogy ez a bal nem az abal amit klasszikus értelemben az ember feltételezne. Nyilván szüksége van az országnak a nyugati nagytőkére, de nem minden áron.

Azon az áron meg végképp nem, hogy ezzel a magyar reálgazdaságot szolgáltatja ki a nyugati felvásárlásoknak, piac kivásárlásoknak, spekulatív üzletelgetéseknek.


Mi a jobb?


Ezt ma még nem tudni.


De az biztos hogy ha az elmúlt 22 év gazdaságpolitikáját folytatjuk, és nem a magyar gazdaság kitörései lehetőségeit, a magyar tőkejövedelmek minnél nagyobb részesedéseit keressük, akkor nem lesz még 22 évünk.


Nem értek egyet a fidesz mai ténylegesen a felső közép és nagytőke támogató magatartásával, de legalább nem a külföldi nagytőkét támogatja. Ugyanis abból nekünk hasznunk soha nem lesz és nem is lehet a ballíb a nyugati nagytőke mindenekfelett elvét követjük.

2012. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 logs ***** válasza:
Hm, a klasszikus jobboldali értékrend a magántulajdon szentségére és a piac önállóságára épül, ergo viszonylag kis állami transzfert akar megvalósítani. Ettől egy jobboldali lehet szociális , vagyis hogy a gazdag segítse a szegényt, de nem állami feladatként, hanem egyéni indíttatásból. Humanista meg bárki lehet, szerintem nem oldalfüggő.
2012. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hm, a klasszikus jobboldali értékrend a magántulajdon szentségére és a piac önállóságára épül, ergo viszonylag kis állami transzfert akar megvalósítani. Ettől egy jobboldali lehet szociális , vagyis hogy a gazdag segítse a szegényt, de nem állami feladatként, hanem egyéni indíttatásból. Humanista meg bárki lehet, szerintem nem oldalfüggő.



Hát nem tudom jobboldali humanista? Én kicsit viccesnek és paradoxonak találom de sebaj.

2012. febr. 1. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!