Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ciki feketén seftelni,...

Miért ciki feketén seftelni, mikor ma már a munkából nem nagyon lehet megélni? Mi lesz ha egyre többen ezt az utat választják?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 18:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez annak ciki aki olyanokkal veszi körül magát akik munkából élnek meg (többnyire rosszabb színvonalon). Ha többen lesznek, akkor pedig a "két kocsmáros egy csárdában" szituáció miatt lesz gáz.
2012. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

"Miért ciki feketén seftelni, mikor ma már a munkából nem nagyon lehet megélni?"


Nem ciki, de akkor ne is panaszkodj, ha kátyusak az utak, rozogák a bkv-buszok meg hogy szar az egészségügy! Ha nem adsz a közösbe, akkor ne is szólj semmit amit arról amit az előbb írtam. A leghangosabban ti szidjátok az országot, hogy itt milyen rossz meg minden sz*r, de a közösbe nem tesztek semmit sem! Miattatok is tart itt az ország, és ezért kell a még tisztességesen dolgozóknak magasabb adókat, járulékokat elviselni!

2012. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

ez hülyeség nekem van munkahelyem mégsem nézem le azt aki seftel, ő dolga, ameddig ilyen szar a helyzet addig mindenki ugy boldogul ahogy tud.

Nem mi lesz ha ezt az utat választják hanem mi van: hát ez...sok olyan pénz ami mögött nincs valós érték és csak spekulálni lehet vele gyomrot teletömni azt nem, mivel a munka teremt értéket, a viszont eladó csak lefölözi a megteremtett érték bizonyos hányadád,a különbség mondjuk egy tőzsdespekuláns meg egy zugárus közt csupán a mértékben különbözik

Bizonyára te is tudod: aki ellop egy csokit az tolvaj, aki ellop egy csokigyárat az meg igazgató úr......

2012. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Rövidtávon biztos jó... Csak épp az ilyenek maguk, és a többi tízmillió alatt vágják a fát hosszútávon. Ez ment rendszerváltás előtt és után is. És hol tartunk?
2012. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
És ha te jó fiú vagy fizeted az adót attól jobb lesz az út meg az egészségügy?? Megsúgom NEM! Vagy nem vetted még észre ?? Semmire nem mész azon kívül ,hogy verheted a melled ,hogy becsületes adófizető vagy... És ugyanúgy a xarban élsz ,csak közben kevesebb a lóvéd mint a seftesnek.Aki jól kiröhög és seftel tovább, meg a politikusok és érdekcsoportjaik talicskázzák a pénzed a saját zsebükbe.
2012. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

pont ezt akartam írni 5.!


Ha keresek 500.000-et feketén, jól élek, és félrerakom, megalapozom a gyermekeim jövőjét....ellenben gáza vagyok, mert a BKV buszok lerobbannak, és nincsenek utak...


Gyerekek! Lehet engem foglalkoztatni nettó 500-ért bejelentve adózva, csak nem igen van ilyen állást ajánló.


Jelzem nem arról a seftről beszélek aki ukrán cigit csempész, meg aki benzinnel csencsel, hanem aki tisztességesen összerak egy konyhabútort, vagy aki feketén elmegy és villanyt szerel (tisztességes szakma)!

2012. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
19%

"És ha te jó fiú vagy fizeted az adót attól jobb lesz az út meg az egészségügy?? Megsúgom NEM! Vagy nem vetted még észre ??"


Azért nem lesz jobb, mert túl sok van a ti fajtátokból, így nem lehet fejleszteni az országot, ha a lakosság nagy része adóelkerülő! Nézd meg azt hogy pl. Dániában mennyi az adófizetési hajlandóság, és mennyi itthon? Dániában 98% az adófizetési hajlandóság, nálunk jó ha 30%! Nyugaton, fejlett országokban, ahova elvileg a magyarok is tartozni akarnak, az adóelkerülők köznevettség tárgyai, megvetik őket, itthon meg büszkék vagytok arra, hogy miattatok még nehezebb az ország helyzete!

2012. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
19%

"hanem aki tisztességesen összerak egy konyhabútort, vagy aki feketén elmegy és villanyt szerel (tisztességes szakma)!"


Én minden erőmmel a fekete munka ellen vagyok, mindig adok és kérek is számlát, minden dolgozóm 100%-ig be van jelentve, kapnak cafeteriát, utazási költségtérítést, céges mobilt, laptopot! És mégis bőven megélek! Elég sűrün fordulok a NAV-hoz és jelentek be feketén dolgozókat! Nem egy esetben fordult elő, hogy a feketéző villanyszerelőt, gázszerelőt, duguláselhárítót bejelentettem, ők pedig szép büntetést kaptak!

2012. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

8#


Nem is veled van a baj főnök, hanem a másik 1000 seg.gfej "kollégáddal" akik lehúzzák az embereket és kihasználják!


Pl.


Egyik faluban itt mellettünk, egy vállalkozó XY Mercin jár (kb fél éves), de a 30 munkása meg éhen döglik, és keresnek 60.000 ft-ot, napi 14 órában!

2012. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

ja igen a kafetériáról meg azt gondolják, hogy valami nemi betegség!


6-9 voltam

2012. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!