Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az eutanázia...

Orbán kérdése:

Mit gondoltok az eutanázia lehetőségről?

Figyelt kérdés

Ez a munkám beteg emberekkel foglalkozom

A mikor már tejesen maga tehetetlen és a saját székletébe és vizeletébe fekszik

Mikor már ki van marva lágyéka feneke és sírnak a fájdalomtól

Amikor már a saját családjuk se nézi őket el

Egy pillantás sokszor roszab mint minden szónál

És én nap mind nap ezzel szembesülök


2012. febr. 6. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Politikai szempontból mi a véleményünk?
2012. febr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Én személy szerint elítélem, és gyilkosságnak tartom. Akkor is, ha humánus magyarázata van. Életet elvenni, bármilyen indokkal gyilkosság. Én nemrég vesztettem el apósomat, akit hónapokig ápoltam. Soha nem feküdt a maga piszkában, tisztán tartottuk, mosdattuk, pelenkáztuk, etettük, ápoltuk. És vele voltunk, mert lehetőségünk volt rá, hogy otthon tartsuk. Utolsó pillanatig igyekeztünk az emberi méltóságát megőrizni, de soha, egyetlen pillanatban sem jutott eszünkbe, hogy siettessük az elmúlását.
2012. febr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha a beteg aláírja akkor persze.
2012. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy igen veszélyes "terep", mert mi van akkor, ha engedélyezik az aktív eutanáziát, és lefizetik a dokit az örökségért. Sajnos ez is benne van a pakliban.

Amúgy a passzív most is engedélyezett, megtagadhatja a kezelést a beteg.

2012. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Támogatom.
2012. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ez egy igen veszélyes "terep", mert mi van akkor, ha engedélyezik az aktív eutanáziát, és lefizetik a dokit az örökségért. "


Akkor a doki esetében is támogatom. Csak neki nem kell aláírnia. :)

2012. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
támogatom
2012. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit írtál, arról más a véleményem. Ha a család se bírja őket elviselni, annakn nem az eutanázia a megoldása. Nem lehet valakitől azért megszabadulni, mert tehetetlen és könnyebb lenne nélküle, no meg jó lenne az örökséget mihamarabb megkapni...


Viszont ha valaki végstádiumú gyógyíthatatlan beteg, én úgy érzem, hogy az emberi méltóság megérne annyit, hogy dönthessen arról, akar-e még élni.

2012. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az hogy magatehetetlen valaki és ezáltal a saját székletében és vizeletében fekszik az nem a beteg hibája. Főleg ha úgy el van hanyagolva, hogy már véresre van marva az ürüléktől a bőre! Ez egyedül az ápoló személyzet hanyagságának köszönhető! Mert ha ilyen helyen dolgozom és tudom, hogy az ápoltam nem képes önmagát ellátni akkor különös figyelemmel fogom kísérni sorsát. / napjában többször lecserélem alatta a pelenkát, lemosom, bekrémezem a kényes felületet. Én fogyatékos ellátásban dolgoztam . Mivel hogy voltak mozgáskorlátozott klienseim/és ugyebár rájuk is mondhatnánk azt, hogy magatehetetlenek/,rendszeresen fürdettem őket. Ha elhanyagoltam volna őket, akkor bizony ők is erre a sorsa jutottak volna. De soha nem merült fel bennem az eutanázia kérdése.Még akkor is megkérdőjelezném az eutanázia lehetőségét, ha halálos kórban szenvedne valaki.

Egyedül a megfelelő fájdalomcsillapítás lehetőségét tudom csak elfogadni.

Az hogy a családja hogy viszonyul a beteghez az végképp nem az ápoló-gondozó személyzetre tartozik. Elvégre az ápoló-gondozó személyzetnek kell mindent megtennie, hogy ilyen eset amit leírtál az intézményükbe ne fordulhasson elő!

2012. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok felülvizsgálat és engedélyekkel igen támogatnám.Hogyha valóban tényleg semmi esély a felépülésre és csak vegetál , az agya nem működik és képtelen a önállóságra , étkezésre, széklet , vizelet ürítésre.Természetesen pár idős emberre gondolok akiknek volt valami bajuk és egy kis ápolásra szorulnak mert nem olyan jó a lábuk , viszont az agyuk nagyjából tiszta és önállóak csak felügyelet kell melléjük , ez más.
2012. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!