Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy elvesztette Orbán a csatát a államadósság ellen, miközben elpazarolták a nyugdíjvagyon nagy részét?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 17. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csata volt, hanem öngyilkos akció. Már mikor anno kijelentette h mit akar, már akkor megbukott a mutatvány. Amit a kampányban ígért a választás előtt, abból eddig nem sok minden valósult meg, csodálkoztam is volna ha vmi összejön neki.

Amíg ebben az országban minden évben milliárdokat kell költeni a MÁV, BKV hitelekre és ilyen magas fizetéseket, juttatásokat, jutalmakat osztogatnak a felső körökben, plusz minden évben csődben megy 1-1 állami cég, mint most pl a Malév, addig ebben az országban nem lesz rend, és az államadósság is csak nőni fog.

2012. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, elcseszték, de azért azt is látni kell, hogy ez egy arányszám, melynek elmászását leginkább a lecsökkent GDP és a meggyengült forint okozott. Azaz ha erősödik majd a forint, akkor azzal nagyon látványos javulást lehet majd elérni.
2012. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Remélem egyszer felelősségre vonják ezért.
2012. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nem dávid ***** válasza:
85%
Tökéletes indok volt Orbánnak ez szabadságharc 3000miliárd lenyúlására és még sok balga ember elmegy mellé tüntetni.
2012. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
2/4. Hiába erősödik a forint,ha a bizalma elvesztettük! Örülhetsz,ha egyáltalán lesz valamilyen javulás. De az NEM lesz látványos,csak nagyon lassú!
2012. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy aláírt IMF szerződés elég bizalmat adna, hogy az euró lemehessen 270 környékére.
2012. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy aláírt IMF szerződés elég bizalmat adna"


AZért ne igyunk előre a medve bőrére.

Még alá kell írni.

2012. febr. 17. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt mondtam, szerintem, nem biztos még ebből semmi :)
2012. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Mint tudjuk, "A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, pénz." (Montecuccoli)

[link]


Na én nem féltem Orbánt. Mindig talál ellenséget, aki ellen éppen hadat lehet viselni, vagy szabadságharcot vívni, esetleg fülkeforradalmat csinálni...


Magunkat sokkal jobban féltem. Hiszen ezekhez a kissé költséges hobbykhoz a mi zsebünkből fogja előteremteni a pénzt, pénzt, pénzt.


Pedro

2012. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én nem azt bánom hogy gyakorlatilag megszüntették a magyán nyp kat, hiszen egy rabló banda volt.

Ilyen magas működásiköltséggel üzemelni az 100% rablás.

Csak gondolkodjatok, regisztrálták a befizetőket, beszedték a pénzt, berakták állampapírokba és lekaszálták a 4% os működési költséget a szinte semmire!

Ehez nem kell mnyp, ehez felesleges, főleg ennyiért.

Ahogy az is igaz hogy tarthatattlan is volt a rendszer, hiszen a hiányzó pénzt a költségvetésnek kellett befektetni évről évre. Ez csak azoknak volt jó, akik működtették.


Azt viszont sajnálom, hogy adósság mérséklésre költötték, hiszten egy restriktív gazdasági időszakban kézenfekvő lett volna anticiklikus lépésekre költeni. Sokkal könnyebb és kezelhetőbb maradz volna a reálgazdaságunk, és ha lehetőség nyílik a növekedésre, akkor a konjunktúrát egy magasabb gazdasági szintről, egészségesebb állapotról lehetett volna dinamizálni.


Szerintem.

2012. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!