Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadják ennyire a...

Miért támadják ennyire a Jobbikot?

Figyelt kérdés
Valamit nem vettem észre?
2009. jún. 4. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért támadják, mert félnek tőlük. Félnek az igazság szolgáltatástól, és a felelősségre vonástól, nem tetszik a parlamenti pártoknak, hogy valaki felkeverné azt a langyos posványt, amiből 19éve vígan megélnek.
2009. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
Találd ki, én utálom őket.
2009. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Mert már ennyire félnek!

Ahogy növekszik a támadások száma, úgy nő a halálfélelmük, érzik a vég veszélyt.

Támadás = edződés

(A támadások (kereszt)tüzében csak tovább edződik, mint az acél).

2009. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Én mikor megláttam a szórólapjukat, eldöntöttem, hogy őket támogatom. Azonban nagyon elbizonytalanodtam, félelmet keltenek bennem az utcán árpádsávos jelvénnyel, acélbetétes bakancsban járkáló emberek. Nagyon tetszik a párt programja, azonban megijeszt, hogy a gárdába sok kallódó ember jelentkezik, militarista hajlammal, kisebbségi komplexussal. Egyszer már magam is eljutottam addig, hogy elkezdjem kitölteni a jelentkezési formulát, de a fent említett indokok miatt egyelőre gondolkozom.
2009. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

A pártok vagy az átlagemberek?


Én speciel nem bánnám, ha bejutnának a parlamentbe, de max. 10%-kal. Fontos dolgokra hívhatnák fel a figyelmet, de a saját programjuk (ez az amiről a média nem beszél soha) diktatorikus intézkedések sorára épül.

2009. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó előtti válaszadónak:

Szerintem ne a gárdához hasonlítsd a jobbikot, vagy a skinheadekhez.

Inkább gondolj Morvai Krisztinára, s egyből megjön a kedved :) Na meg a programra.

2009. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
A program bizonyos részei is aggályosak, én ismerek egy lényegesen jobb, új pártot, az ump-t, de rájuk nem lehet szavazni, pedig a programjuk meglehetősen meggyőző
2009. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

UMP? Az mi? Én csak LMP-ről tudok, és ők indulnak a választásokon, tehát lehet rájuk szavazni.


A kérdésre: a politikában mindig támadják egymást a pártok. A Jobbik, mint radikális párt sokaknak nem tetszik, a programjuk valóban diktatórikus elemeket is tartalmaz (akkor is ha lepontoztok elvakult Jobbik szavazók). Igazából a jelenlegi viszonylag nagy számú támogatójukat is csak a cigánybűnözés emlegetésével szerezték, nem azért mert tényleg ennyi radikális ember van. Ha megnézitek, mindenhol szinte csak ezzel kampányolnak, a programjukban szereplő kényesebb kérdésekről diszkréten hallgatnak. Ezért is támadják őket sokan. Nekem nincs különösebb bajom velük, elférnek a parlamentben, hatalomhoz valószínűleg nem fognak jutni, de jól jön egy kis vérfrissítés a politikában.

2009. jún. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Most EP választás lesz, az Európai Parlamentben pedig nem hiányzik nekünk a Jobbik, mert semmit nem mondott eddig, amit Európa megértene (jó lenne, ha mondana, de azt a Jobbik szavazói kényszeríthetik ki a kritikájukkal).

Egy gyakori félreértésre hívnám fel a figyelmet: a Jobbik programja a nemzetek Európájáról beszél, mint az EU demokratikus alternatívájáról. A valóságban a Nemzetek Európájáért mozgalom tagjai kilépést akarnak, és az EU előtt helyzet visszaállítását.

Ne tévesszen meg bennünket, hogy néhány gazdag és önálló ország nem lépett be az EU-ba (Svájc, Norvégia, Izland) vagy nem vezette be az eurót (Dánia, Svédország, Nagy-Britannia). Nekik iparuk, olajuk, nemzeti kincsük van, nem akartak túl sokat beadni a közösbe. Nekünk az EU csak jót hozhatna, ha minden párt meg tudna állapodni a nemzeti minimumban, és azt képviselné az EU többi tagállama felé. Az, hogy nincs nemzeti minimum, az a mi hibánk, nem az EU-é, és nem a kilépés, hanem a megegyezés hozhat megoldást.

A Jobbik hasznos lenne jövőre a magyar parlamentben, de kétes vagy káros idén az EP-ben. Senkit nem beszélek le a szíve szerinti szavazásról, de én az LMP-t tartom európaképesnek, idén rájuk szavazok. Jövőre meg a Fideszre, mert őket tartom kormányképesnek. A Jobbik kritizálja majd őket itthon, az meg hasznos lesz.

2009. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
mert nagyon sok ember van, akiknek a jelenlegi helyzet mesébeillő és nagyon is kellemes...csak mi, átlagos, éjjel nappal dolgozó kisemberek szenvedünk ebben az országban, és azok akiknek jó így, félnek a változástól és attól, hogy esetleg ha a jobbik hatalmat kap, vége a jó világnak és el kell kezdeni keményen megdolgozniuk a jólétért, mint ahogy mi eddig is tettük
2009. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!