Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel szolgálod a közösséged...

Mivel szolgálod a közösséged érdekeit? Mit vársz cserébe a közösségedtől?

Figyelt kérdés
Gyermekvállalással, adófizetéssel, önkéntes munkával, szociális vállalkozással, stb.
2009. jún. 5. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sajnos az utamban áll a szegénységem és emiatt nem tudok olyan dolgokat csinálni, amiket szeretnék... csakhogy két példát említsek a te felsorolásodból: két helyen is nagyon szívesen végeznék önkéntes munkát, az egyik a Nyíregyházi Állatbarát alapítvány a másik pedig a vadaspark... csakhogy ahhoz, hogy oda én be tudjak buszozni, napi 1000 ft szükséges, és nekem nincs annyi pénzem... ami a gyermekvállalást illeti, tudod, szívem szerint már most abbahagynám a fogamzásgátló szedését és elkezdeném a baba-projektet, mert minden vágyam egy kisbaba...de amíg saját magunkat sem tudjuk eltartani, sőt, annyi pénzünk sincs, hogy a szüleinktől külön költözzünk egy kis zugba, nem tudok gyereket is vállalni, sőt, attól rettegek, hogy talán soha nem fogunk úgy állni anyagilag, pedig kettőt is szeretnék... én most még egyetemre járok, a párom pedig napi 14 óra hosszákat ácsorog egy boltban havi 30 ezer forintért,és ezt a munkát is két év alatt találtuk neki... le lehet vonni a következtetést
2009. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt várom a közösségemtől, hogy ne rakjon a vállamra olyan adóterheket, ne állítson az utamba olyan jogi akadályokat, amik ellehetetlenítik az egészséges kreativitásom, vállalkozói kedvem, munkavágyam kielégítését. Azt is elvárom a közösségemtől, hogy tartsa tiszteletben a tulajdonomat, és ne várjon el többet tőlem, mint amit én elvárhatok tőle. Amíg ezek a feltételek nem teljesülnek, nem áll módomban szolgálni a közösséget.

Nem segélyre van szükségem, hanem elfogadható feltételekre a tisztességes boldoguláshoz. Ezt hajlandó lennék viszonozni is. De nem többet.

2009. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Gyermekvállalással, adófizetéssel, önkéntes munkával, szociális vállalkozással, stb."


Ez melyik közösségre vonatkozik? A családra?


Az állam nem közösség, hanem állam. A társadalom sem közösség, hanem társadalom. Le kellene szokni a "közösség" szó indokolatlan túlhasználatáról (tömegközlekedés helyett "közösségi közlekedés", társadalmi hálózatok (social network) helyett "közösségi site-ok" és a többi baromság).

2009. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt 18:00!


Ajánlom figyelmedbe:

[link]


Emészd egészséggel!

2009. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok. Ránézve a hozzászólásomra, úgy tűnhet, mintha nem értenék egyet 18:00-val. De egyetértek.
2009. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!