Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne akkor, ha hirtelen...

Mi történne akkor, ha hirtelen Magyarország átkerülne Nyugatiból orosz érdekszférába?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert nem tudom elképzelni.

Tételezzük fel, hogy most márciustól Magyarország hivatalosan orosz érdekszférába tartozik (mint pl Ukrajna, vagy Szerbia).


Mi történne akkor? Milyen véleményen lenne pl Putyin? Vagy Oroszország hogy állna ehhez?



(ez csak 1 kérdés, semmi provokációs szándék nincs benne)


2012. márc. 1. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fél Európa orosz érdekszférába tartozik, a földgázuk miatt...
2012. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Először is tisztázzuk: Sem Ukrajna (jelenleg kézzel-lábbal küzd ellene, de veszíteni fog) sem Szerbia nem orosz érdekszféra. Szerbia Oroszország történelmi szövetségese, de jelenleg az EU és NATO érdekszféra. A szerbek szeretnének az orosz érdekszférába tartozni, de nem úgy, mint mint pl. a lengyelek voltak annak idején, hanem mint "független" állam, de oroz támogatással. Vannak erre utaló jelek, mint pl. , hogy koszovói szerbek tömeges orosz állampolgársági kérelme, vagy orosz helikopterbázisok Szerbiában, Putyin kiállása Szerbia mellett és Koszovó ellen, amiért a szerbek nagyon hálásak, de Szerbia jelenleg az EU-ba tart és a NATO sem kizárt. Most, hogy két főbűnösüket - akik sok szerb szemében hősök - kiadták Hágának. Ezen esetleg az változtatna, ha a nem sokára tartandó választásokon a radikálisok nyernek - és nyerni fognak - akik Vojislav Seselj pártja. Azonban ők sem ellenzik teljesen az EU-t, csak feltételeket szabnának.


Magyarország csak akkor kerülne orosz érdekszférába, ha háború lesz. Az pedig nem lenne jó. Gazdasági változásokat nem lehet megjósolni, szocializmus nem lenne újra, hiába várnák sokan, valószínű egyébként nagyobb lenne a mozgásterünk - a rendszerváltás előtt nagyobb volt mint most... - , de azt azért jó tudni, hogy sem az orosz vezetés, sem Putyin nincs jó véleménnyel rólunk.

2012. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Hogy mi történne?Még rosszabb lenne a helyzet.Nézd meg Ukrajna vagy Szerbia életszínvonalát még a miénknél is alacsonyabb!


Egyszer volt már itt Szovjet uralom.Az orosz sem lehet jobb.Köszönjük de elég volt az a pár évtized.

2012. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Helyreállna a rend.
2012. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát háború azért nem lesz, amúgy akkor Fehéroroszország pl.

A földgáz miatt Oroszo. is sakkban van, mert ha pl az EU úgy döntene, hogy nem vesznek többet (ez csak egy elgondolás, nem kell komolyan venni) akkor Oroszo. igencsak megsínylené.

2012. márc. 1. 18:25
 6/12 A kérdező kommentje:

"Sem az orosz vezetésnek sem Putyinnak nincs jó véleménye rólunk"


Miért? Vagy mi a véleményük?

2012. márc. 1. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:
7%

Hát rendkívül nehéz kérdés.

Hát akkor jó nagy balekok lennénk. Putyin örül, hogy még egy országot kizsákmányolhat, amiből építheti az orosz birodalmat Orosz lakosság meg hülyének néznek, majd minket, mert nekünk kell az orosz maffia vezetés. Oroszország 10 leggazdagabb embere maffiózó ebből Putyin a harmadik.

Konklúzió: Oroszok kizsákmányolnak, hagyomány tiszteletből is.

2012. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Magyarország csak akkor kerülne orosz érdekszférába, ha háború lesz."


Amúgy miért lenne háború? Vagy ez csak egy példa akart lenni?



Amúgy pedig azt hittem hogy Ukrajna és Szerbia ténylegesen orosz érdekszféra, mint pl Fehéroroszország

2012. márc. 15. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem jó a véleménye rólunk az orosz vezetésnek?


Mert az elmúlt húsz év (kezdve azzal, hogy "ruszkik haza") abból állt az oroszok felé a volt kelet-európai államoknál, hogy ki tud jobban oroszellenes lenni, hogy megmutassa Európának mennyire megérett az euro-atlanti csatlakozásra. Ebben vitathatatlan, hogy Lengyelország élen járt, és a Balti-államok, de Magyarország sem maradt el.

Most pedig egy olyan ember vezeti az országot, aki szeret azzal büszkélkedni, hogy ő küldte haza a ruszkikat, elkötelezetten nyugat-barát ( a látszat ellenére is az) , és az oroszok nem felejtik el nyilatkozatait a délszláv válság idején (főleg Koszovó esetén), valamint a grúz-orosz háború idején, mikor ellenzékből tudott nagyot mondani, és az első volt aki az oroszok megbüntetését követelte 2008-ban.

A mostani ellenzék pedig csak egyszerűen megpróbálta hülyének nézni az oroszokat.

Nos ezek a dolgok meglátszottak, amikor a közelmúltban 3 magas rangú magyar politikus is járt Oroszországban, személyesen Putyinnal is tárgyalva, teljesen eredménytelenül. Annyival jöttek haza, hogy ellőtték a szokásos "nagyon biztató a kapcsolatunk Oroszországgal". Aztán volt tavaly a Szurgut ügy, egyesek szerint Putyin már ki is eszelte a bosszút.Én nem hiszem, hogy ilyen kicsinyes lenne, de egy volt KGB-s, titkosszolgálat vezetőt nem lehet átverni, vagy lekenyerezni, nála leírtuk magunkat. Ez a vezetés teljesen 0 a számára. Egy ilyen találkozás előtt tájékoztatják őt a napi politika szintjén mindenről, amit érdemes tudnia, Magyarországon az orosz titkosszolgálat elég aktív ezen a téren (is).


Hogy miért csak háború esetén? Mert a Nyugat másképp nem engedné el Közép-Európát. Illetve van még egy másik lehetőség, hogy erő hiányában le mond róla, de ez pedig megint csak konfliktusokat szülne.

2012. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés miért csak háború esetén, hanem hogy miért lenne háború?

Azért az EU meg oroszo. kapcsolata annyira azért nem szélsőséges....meg értelme sem lenne, főleg hogy az oroszok (az első válaszoló írása alapján) sakkban tartják az EU-t a földgázzal.

2012. márc. 15. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!