Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tankötelezettségi kor...

A tankötelezettségi kor leszállításával Orbán Viktor miért akarja a társadalmat lezülleszteni a romák szintjére?

Figyelt kérdés
Gróf Széchenyi István: „Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik.”
2012. márc. 4. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Vannak emberek, akik 100 évig is járhatnak iskolába, akkor sem lesznek kiműveltek. Akit nem érdekel az iskola, minek üljön ott? Menjen dolgozni! Az más kérdés, hogy ez egyáltalán nem egyszerű.
2012. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez márpedig egy kivételesen jó lépés a narancsosoktól. Kelet-Magyarországon 17-18 éves kisebbségiek ülnek egy osztályteremben 12-14 éves magyar gyerekekkel, állandó a csicskáztatás. Ezek a tanulni nem akaró, kisebbeket terrorizáló lumpenek ezután 16 éves korukban már nem fognak suliba járni. Akinek pedig igénye van rá, az ezek után is járni fog iskolába 16 és 17 évesen is.
2012. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesznek "kiművelt emberfők", hogy 18 év a tankötelezettség határa.

Aki akar tanulni, az tanul 16 éves, de még 18 éves kora után is.

Akinek meg a tankötelezettségi korhatáron múlik, hogy 16, vagy 18 éves koráig jár iskolába, abból nem lesz kiművelt emberfő.

Amúgy pedig csak visszaállítja a régebbi állapotot a tankötelezettségi korhatárnál. Az 1989-ben született gyerekem is 16 éves koráig volt tankötelezett. De ez nem jelentette azt, hogy 16 éves kora után abbahagyta volna a tanulást.

2012. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudja lezülleszteni. Ez olyan mintha adókkal akarna elszegényíteni. Ha nem én nem akarok adókat fizetni ő fejtetőre is állhat.
2012. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
A műveltség nem attól függ, hogy bent ül-e a gyerek az iskolában. Én ismerek olyan diplomás embereket, akiket egyáltalán nem neveznék műveltnek, pedig aki diplomás, az minimum 21-22 éves koráig járt iskolába. Nyilván aki érvényesülni akar az életben, az leteszi legalább az érettségit, a többiek meg majd elmennek dolgozni 16-17 éves koruktól.
2012. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
"A tankötelezettségi kor leszállításával Orbán Viktor miért akarja a társadalmat lezülleszteni a romák szintjére?" Mert ezt sokkal könnyebb volt elrendelni mint munkahelyeket teremteni. Ez is az Orbán féle látszat intézkedések egyike.(Egymillió munkahelyet fogunk teremteni mondta nemrégen de sajnos ez sem valósult meg mint ahogy a többi víziója sem.)
2012. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen jellemű embertől várjátok el hogy tisztességesen és felelősséggel döntsön létfontosságú kérdésekben??? http://www.youtube.com/watch?v=QN-jSHVIrjU&feature=related
2012. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Én 14-re csökkentettem volna. Akkoriban 16 volt a korhatár, és sosem jutottam olyan helyzetbe se ezen kor előtt, se után, hogy engem most kirúgjanak. Aki tanulni akar, azt úgyse teszik, ki, ha nem lenne korhatár, akkor se. De ilyen devianciákat felesleges az iskolában tartani.


Ez megint az ellenzék felesleges kapálózása.

2012. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Most őszintén: attól, hogy valakinek van "érettségije", attól már valaki lesz? Mert az gyakoraltilag már egy alapvető dolog. A kíműveltség nem azon múlik, hogy hány évig jár valaki iskolába, hanem attól, hogy a koszon kívül mi ragad ott rá. Van aki ha 60 éves koráig járna iskolába, akkor is ugyanakkora sötétség lenne benne, mint ha csak 14 éves koráig tenné azt. Aki AKAR iskolába járni az fog 18 éves kora után is. Aki meg csak azért jár be, mert kötelező, az legalább a többieket nem fogja visszahúzni. Azt meg úgyis hiába magyarázzák az ilyeneknek a szülők és a tanárok, hogy nem nekik tanulnak, úgyse fogják megérteni. Aztán majd munkanélküli lesz belőle vagy minimálbérért fog keccsölni, aztán persze nagyra nyitja a száját, hogy zsarnokok, rabszolgatartók kihasználják őt.
2012. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Az egészből annyi lesz a hasznunk,hogy valóban a rágógumizó,unatkozó,szemtelen,néhol agresszív,pökhendi,ki ha én nem"?-jellemű hülye gyerekek, nem fogják a mi gyerekeink elől elszívni a levegőt az iskolában.Maradjanak szépen otthon a családdal,meg a rakás testvérrel,és várják a postást hátha aznap hoz valami pár ezer forintos segélyt,amiből max.egyszer tudnak jól lakni.Tovább tanulás ezeknek ismeretlen fogalom,és az a természetes ha 18 éves korukba a nevüket is alig bírják lekörmölni.A baj csak annyi,hogy ehelyett kölköket fognak gyártani,de azt évente egyet minimum.
2012. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!