Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma is létezne Nagy-Magyarorszá...

Ma is létezne Nagy-Magyarország ha a Keleti-Svájc ötlet megvalósul?

Figyelt kérdés

Mert amikor felvetették az ötletet, akkor már késő volt, mert a nemzetiségek el akartak szakadni Magyarországtól.


De ha korábban vetették volna fel az ötletet(amikor még csak a nagyobb önállóság volt a cél a nemzetiségek körében) akkor beleegyeztek volna és megmaradt volna a Nagy-Magyarország?? (Most az Osztrák-Magyar Monarchiát hagyjuk)


Mert én úgy tudom, hogy a románok és a szerbek akartak eleinte ténylegesen elszakadni :/



Mi lett volna ekkor?


2012. márc. 14. 14:45
 1/9 titak ***** válasza:
100%
Ne felejtsd el, hogy volt 2 világháború, és ha ezt még túl is élte volna a birodalom előbb-utóbb ugyanaz történt volna mint Jugoszláviával.
2012. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg a magyarok voltak az erő pozíciójában, addig egy ilyesfajta rendezés felajánlása a mi részünkről teljesen elképzelhetetlennek bizonyult. Egyszerűen hazaárulás számba ment volna.

Amikor meg 1918-ban, a világháborús vereség következtében fordult a kocka, akkor meg már az elszakadásra törekvő nemzetiségek voltak azok, akik semmiféle Magyarországon belüli autonómiáról hallani sem akartak. Egyedül a ruszinokat és talán a szlovákság keleti ágát lehetet volna autonómiával tartósabban bent tartani az országban.

2012. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pro Patria ***** válasza:
58%

A dulaizmus-kori Magyarországban így is a kontinens legelőremutatóbb törvényei voltak a nemzetiségeknek.

Az 1868-ban kiadott nemzetiségi törvény a kultúra és a nyelv gyakorlását biztosította, ha az adott körzetben az adott nemzetiségi lakosok aránya eléri a 20%-ot. Az alsó- és középfokú bíróságokon anyanyelvükön képviselhették ügyüket. A nemzetiségi iskolahálózatot, sőt annak fenntartását az állam kötelességévé tették. A polgári egyesülési jog alapján lehetőség nyílt nemzetiségi egyesületek létrehozására, amennyiben az nem a magyar államegység megbontásán munkálkodott.


Ironikus, hogy "korábbi sérelmeikre hivatkozva", most, 140 évvel később a "modern Európában" még ennyit sem biztosítanak az ő magyar kisebbségeiknek...

2012. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát oké, hogy a 2 világháború közbeszólt...mondjuk ez tényleg megpecsételte Mo. sorsát.

Oké hogy később is az történt volna Mo.-val mint Jugoszláviával 1992-1995 között, de azért a határok igazságosabbak lennének valamivel.

2012. márc. 14. 17:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazságosabb határok, cserébe polgárháború. Melyik a jobb?
2012. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pro Patria ***** válasza:
44%
Utolsó: miért, így 1920-ban, 1944-ben nem voltak etnikai népirtások? Csak a Délvidéken legalább 30 ezer magyart gyilkoltak le. Annál egy polgárhoború sem lett volna rosszabb. Ez tehát nem érv.
2012. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

„Igazságosabb határok, cserébe polgárháború. Melyik a jobb?”


Én az igazság oldalán állok.

2012. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek, egy föderatív átalakítás esetében az ország későbbi széthullása az általunk és a mi javunkra meghúzott belső határok mentén következett volna be. Jugoszlávia esetében sem lehetett a köztársaságok titói határaihoz hozzányúlni, hiába szerette volna Milosevics.


Csak ismétlem, az a probléma, hogy egy ilyesfajta keleti-Svájc elképzelés egyszerűen nem valósulhatott volna meg, mert nem lett volna egyetlen magyar politikai erő sem, amely ezt önszántából felkarolta volna. A közvélemény elutasításáról már nem is beszélve. Ezek a föderációs elképzelések életképtelenek voltak, mind a történelmi Magyarország, mind az Osztrák-Magyar Monarchia egészét illetően.

2012. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pro Patria ***** válasza:
Svájcban azért könnyebb a helyzet, mert ott minden nemzet egyenrangú a másikkal, nincs egy uralkodó "svájci nemzet" és elnyomott kisebbségek.
2012. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!