Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kell a mai hatalomna...

Miért nem kell a mai hatalomnak Petőfi?

Figyelt kérdés

Március 15-én évszázados hagyomány volt, hogy hivatalos megemlékezéseket, koszorúzásokat tartottak a budapesti Petőfi-szobornál, ami körül zászlóerdő lengett. Így volt ez már a millenniumi időszakban, a Horthy-korszakban, a kommunista rendszer legsötétebb időszakában, és a nemzetellenesnek bélyegzett Demszky-korszakban is.


Ma teljesen elhagyatott a Petőfi-szobor, nem volt semmiféle megemlékezés, nem helyezett el senki koszorút, és egyetlen zászló sem lengett. Az ünnepre csak a földbe szurkált pár papírzászlócska és két kb 30 cm átmérőjű kis koszorú emlékeztetett halványan, amit gondolom magánszemélyek vagy a környező iskolák helyeztek ki.


A fülkeforradalom rendszerébe Petőfi forradalma nem fér bele?



2012. márc. 15. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Mert nem magyarok, azért.
2012. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
nálunk volt azért Petőfiről is szó,nem tudom ,ott meg se említik?szerintem mindenképpen illene:)hiszen ő vezette lényegében az egészet,ő indította el.szóval illene.talán azért feledkeznek meg róla,mert ők a hatalom,vagy nem tudom,és hát nem Petőfi kezében van a hatalom ma.szerintem ezért.
2012. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk Petőfi sose volt hatalmon. Talán ezért se számít.
2012. márc. 15. 17:57
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj és vigyél ki egy megfelelő koszorút.

Mi vittünk(baráti társaság) a mi Kossuth szobrunkra ,mint minden évben és soha nem azon filóztunk ,hogy ki visz még rajtunk kívül. A beszédeket nem mindig hallgatjuk meg de fáklyás felvonulást akkor is csináltunk amikor még alig voltunk páran.

Nemá, hogy az érdekeljen, hogy az épp aktuális vezetőknek most pont kire mire szottyant kedve koszorúkat pakolászni vagy tudjam ,hogy az idén pont kire nem . Foglakozzon most ilyesmivel az akinek 5 anyja van!

;)

2012. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom, manapság ezek a márc. 15 megemlékezések engem nagyon felbosszantanak. Az összes párt kiáll és saját magukról beszélnek, sokszor egy szó sem hangzik el az egész alatt, ami a szabadságharcra vonatkozna, egészen olyan lett mint egy másik választás.
2012. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég sok koszorút helyeztek ki a petőfi szoborhoz, sőt vannak zászlók is meg egy ünnepi ceremónia is volt, méghozzá szerintem az elmúlt 5 évben eddig ez volt a legkomolyabb.
2012. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Koszorú? Nálunk még kokárdát se vettek az emberek:-( Hülyén néztek, hogy rajtunk van és aztán megkaptuk, hogy fideszesek vagyunk, szerinted?
2012. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
4-es! Most nem rólam van szó, hanem a hatalom hozzáállásáról. Én nem tudok pótolni egy minisztert vagy egy főpolgármestert, meg az állami ceremóniát. De megfogadom a javaslatodat, és ha jövőre se lesz semmi, majd viszek ki talán egy kis csokrot vagy egy kisebb koszorút.
2012. márc. 15. 19:04
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akármit is mondanak, Petőfi nagy magyar volt, pedig nem is magyarok voltak a szülei! Ezért szoktam azt mondani, hogy az a magyar, aki annak érzi magát, és aki segíti a magyar nép felemelkedését, hisz végső soron minden ember egy őstől származik.
2012. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan már, Petőfi szabadságot akart, a cenzúra eltörlését stb. (lásd 12 pont). Ez nem egyeztethető össze a regnáló kormány akaratával.
2012. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!