Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség a Magyar...

Mi a különbség a Magyar Nemzeti Gárda és az Új Magyar Gárda között?

Figyelt kérdés
Az Új Magyar Gárdáról tudom, hogy a Jobbikhoz kötődő szervezet, és a régi gárda feloszlatása után jött létre. De mi a helyzet a Nemzeti Gárdával? Róluk mit kell tudni?

2012. márc. 17. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
az egyik már be van tiltva a másik még nem
2012. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a régi Magyar Gárdára gondolok, hanem a Nemzeti Gárdára. Ők egy külön szervezet, bár nem annyira közismertek. Én is csak most tudtam meg, hogy léteznek, amikor olvastam egy hírportálon, hogy pont ma avatnak a Hősök terén.
2012. márc. 17. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Ezt szerintem már a gárdisták se tudják megmondani. Az a lényeg, hogy a legújabb mindig Vona Gábor seggét nyalja.
2012. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Mindkettő annak a szimbóluma, hogy ha valamilyen szervezetben magyarok vannak, akkor annak kettészakadás lesz a vége.
2012. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
" ahová magyar betette a lábát ,hamarosan kitették a VÉGE táblát"
2012. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Mindkettő annak a szimbóluma, hogy ha valamilyen szervezetben magyarok vannak, akkor annak kettészakadás lesz a vége."


Ezek szerint mindkettő ugyanannak a szervezetnek az utóda? Nem is tudtam, hogy a gárdán belül is volt szakadás. Azt hittem a Nemzeti Gárda csak egy, a Magyar Gárdához hasonló, annak mintájára, de tőle függetlenül alakult szervezet.


Azóta én is találtam pár infót, kiderült, hogy Kiss Róbert, a régi gárda egykori főkapitánya alapította, és az origo is "a betiltott Magyar Gárda egyik utódszervezeteként" hivatkozik rá.

2012. márc. 17. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi.
2012. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!