Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érzitek igazságtalanságnak...

Nem dávid kérdése:

Nem érzitek igazságtalanságnak hogy deviza hitel miatt bajba jutott embereken az állam az többi adófizető pénzén segít akinek semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 21:53
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
67%

Én sok mindennel nem értek/értettem egyet. Ilyen pl. a gázártámogatás. Ha én teljes árat fizetek a gázért, akkor más miért nem? Amikor meg jogosult lettem volna rá, mégsem kaptam meg, mert 2 éve még jól kerestem...

Nem értek egyet a politikusok értelmetlen költéseivel sem, a romáknak juttatott segélyekkel, sőt, még azzal sem, hogy a kismamák 35 %-át genetikai tanácsadásra küldik, csupán csak azért, hogy emiatt legyen állása a genetikusoknak.

De nem mi döntjük el, mire megy el az adónk.

2012. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan már, jó tanácsok. Az emberek többsége leszarta volna a jó tanácsokat, akkor is a devizahitelt vette volna fel, mert az volt az "occsó". Nem divat manapság előre gondolkodni.
2012. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Mert nagyon is sok közünk van hozzá.

De ezt hiába magyaráznám, az előttem írók már elmondták.

Csak annyit, hogy a Kérdező és jónéhány Válaszoló, meg a hozzájuk hasonló most inkább nem írom le milyen "emberek" az elsődleges okai annak, hogy itt tartunk...

Éljen az összetartás!

Hajrá magyarok!

2012. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
53%
Uccsó, ment a zöld kéz:))
2012. márc. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
41%

Én azt érzem igazságtalannak, hogy a befizetett adómból ilyen szociálisan érzéketlen taplóknak is jut, mint te, Kedves Kérdező. Például a taníttatásodra, a gyógyításodra, és még sorolhatnám.

Aki deviza-hitel miatt bajba jutott, nem feltétlenül tehet róla. Jobb, ha tudod, hogy volt olyan időszak, amikor a bankok nem is kínáltak másféle hitel-konstrukciókat, csak deviza alapút. Nem tudtál forint alapú hitelt felvenni. Fel tudod ezt fogni? Nem volt választásuk.


De hogy érezd a saját bőrödön, milyen jó fej vagy: ha neadjisten valami baleset érne egyszer, remélem, otthagy a mentő az út szélén, mert k*rva igazságtalan ám, hogy mások adójából téged megmentenek, mikor semmi közük a te balesetedhez.

2012. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Én azt érzem igazságtalannak, hogy a befizetett adómból ilyen szociálisan érzéketlen taplóknak is jut, mint te, Kedves Kérdező. Például a taníttatásodra, a gyógyításodra, és még sorolhatnám.

Aki deviza-hitel miatt bajba jutott, nem feltétlenül tehet róla. Jobb, ha tudod, hogy volt olyan időszak, amikor a bankok nem is kínáltak másféle hitel-konstrukciókat, csak deviza alapút. Nem tudtál forint alapú hitelt felvenni. Fel tudod ezt fogni? Nem volt választásuk.


De hogy érezd a saját bőrödön, milyen jó fej vagy: ha neadjisten valami baleset érne egyszer, remélem, otthagy a mentő az út szélén, mert k*rva igazságtalan ám, hogy mások adójából téged megmentenek, mikor semmi közük a te balesetedhez.


és szerinted én nem adózok? lehet többet adóztam mint te

2012. márc. 26. 23:13
 27/43 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy többet adóztál, mint én. De lehet, hogy nem. Nem akarok szájkaratét folytatni erről, mert amig nem tettünk le mindketten egymás mellé adóbevallást az összes eddigi munkával töltött évünkről, felesleges a szájtépés. Nem mellesleg a kérdés szempontjából teljesen irreleváns.


Viszont a mondandómnak erre a részére nem reagáltál:


Aki deviza-hitel miatt bajba jutott, nem feltétlenül tehet róla. Jobb, ha tudod, hogy volt olyan időszak, amikor a bankok nem is kínáltak másféle hitel-konstrukciókat, csak deviza alapút. Nem tudtál forint alapú hitelt felvenni. Fel tudod ezt fogni? Nem volt választásuk.


Továbbá: fogalmam sincs, hány éves lehetsz, de jó lenne, ha néhány olvasással és elmélkedéssel töltött nap/óra után eljutnál oda, hogy megértsd: az ember közösségi lény. Azért vagyunk a bolygó urai, mert képesek vagyunk közösségben, együttmüködve, egymással és egymásért dolgozni. Ezzel az is együtt jár, hogy a bajba jutott társainkon segitünk, hogy legyen esélyük továbbra is a közösségért dolgozni, és ezzel közvetve viszonozni a segitséget.


Az emberi közösségek több ezer éve igy müködnek. De ha neked nem tetszik ez, akkor szépen kivonulsz az erdőbe, oszt' élhetsz egyedül, nem kell adóznod, nem kell más devizahitelét fizetned. De aztán nehogy orvoshoz rohanj, ha fáj a fogad, vagy ha elkap valami nyavaja..

2012. márc. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Pro Patria ***** válasza:
7%
Aki lemínuszozta a kommentemet, az remélem tudja, hogy Deák Ferenc szavait mínuszozta le...
2012. márc. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
47%

Hagyjuk mar ezt a szanalmas szoveget, latom nehez beismerni, h szimplan balf.szok voltatok es kesz.

Mindig is lehetett felvenni nem deviza alapu hitelt is.

Az ember kozossegi leny dumaval meg ismet csak a sajat lelkiismeretedet tudod nyugtatni.

Ettol meg ugyan ugy ferden neztek egymasra az emberek mikor a masik hulyeseget csinalt es nekik kellett segiteni.

Vagy teged nem zavarna, ha bent kellene maradni ingyen tulorazni, mert a munkatarsad elszabott valamit?vagy talan vagjunk hozza jo pofat, h megcsinaltatok atutit?kozossegi leny?az a baj, h igen az ilyen pancserek, mint te azok es nem antiszocok, h kimenjenekinkabb a tajgara fat vagni.

En a helyedben inkabb melyen hallgatnak, mert olyat meg nem hallottam, h egy devizahiteles, ha szobakerul a tema azt mondta volna, h hatna, ezt elrontottam, ne haragudjatok sracok, meg kossz a segitseget vagy valami.

Ehelyett mi van?

Lazadoztok, h miert nem tetszik nekunk a szitu?

Akkor megy az ujjal mutogatas, h a masik mivel jobb?(meg jo, h kozossegi lenyek vagyunk, mert igy lehet kire)

Meg a magyarazkodas, h nem en vagyok a hibas, hanem mindenki mas.

Peldaul most is leirom, h talan a hitelfelvetel elott kellett volna egy bankos emberrel targyalni, h mit, hogy lenne erdemes.

Erre nem az a valasz, h "uhh hat igen, lehet kevesebben ugrottak volna bele, igazad van, igy kellett volna".

Nem, a valasz az, h te se vagy kulonb, mert vettel fel hitelt(amit mondjuk en vissza is fizetek lazan, szal meg is csak kulonb vagyok mint egyesek).

Szal ilyen viselkedes utan ne csodalkozz, ha utalnak titeket az emberek, inkabb fogdd be a pofad es gondolkozz el!

2012. márc. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
37%

41%-os

Én egy másik 72%-os vagyok.

Ez az egész cirkusz a hitelesek megsegítésével kapcsolatban,az ilyenek miatt robbant ki mint te,meg a hozzád hasonló rosszmájú,kárörvendők miatt.Miközben tízből hétnek szintén van hitele,amit valószínüleg ti is csak nyögdécselve tudtok fizetni.Csak tudod barátom eljöhet még az az idő,hogy nem fogjátok tudni fizetni ti sem.

De mitől is vagytok ennyire bekakilva?

Amit tőletek adó formájában levonnak,annak a java része nem a devizásokra megy ám,csak hogy tudjátok.Megy az mindenféle felesleges költekezésre a ti megkérdezésetek nélkül is.Itt milliárdokról beszélek nem milliókról.Csak utána kellene nézni,hogy a kormány mikre pazarolja el az állam kasszába befolyó pénzeket,és mennyit.Tájékozódni kellene elöbb,hogy amíg száz milliárdok repkednek,addig a bajba jutott hitelesek megsegitésére,alig pár milliárd forint van elkülönítve.Tehát jobban teszitek ha elötte tanulmányozzátok a témát,mielött össze vissza beszéltek itt az adótok sorsáról.

2012. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!