Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szélsőjobbosok! Mi a véleménye...

Szélsőjobbosok! Mi a véleményetek az internacionalizmusrol és egy nemzetközi világ létrehozásának gondolatáról?

Figyelt kérdés
Nem a kommunizmusra gondolok.Az internacionalizmus a népek egyenlőségének,együttműködésének és barátságának az elve.
2012. márc. 27. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom mennyire vagyok szélsőjobbosnak nevezhető, de ellenzem a túl nagy keveredést, mert kulturálisan és etnikailag is homogenizál, tehát a sokféleséget szünteti meg csak épp nem mások kiirtásával. Alapvetően mindenki maradjon a saját országában, már így is túl sok bajt okoz a migráció.
2012. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, szerintem a távoli jövőben megvalósulhat, de ez nem a következő 100-150 évben fog megtörténni. A multikulturalizmus a tapasztalatok szerint egyáltalán nem megy zökkenésmentesen (Franciaországban a néger "lázadás", Svájcban betiltották a mecsetek építését, Németországban an agy súrlódás a törökök miatt, akik nem hajlandók megtanulni németül stb). Amíg létezik nemzeti öntudat addig ez nem fog megvalósulni. Ez nekem még nagyon sci-fi.
2012. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok szélsőjobbos.

Ez lesz a következő lépés az emberiség történelmében, de még nem érett meg rá.

Aranykornak is hívták a különböző korok látnokai. Sajnos egy nagy pofon után fog bekövetkezni, ami akkora lesz amit az emberiség kér magának.

Az egyének gondolkodásába kezdődik a változás és csak végül kerül át politikai színtérre.

2012. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

" Alapvetően mindenki maradjon a saját országában, már így is túl sok bajt okoz a migráció."


Azért a belterjesség még több problémát tud okozni hosszútávon.

2012. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

"Azért a belterjesség még több problémát tud okozni hosszútávon."


Már egy 50 ezrespopulációban sem okoz gondot a belterjesség, pláne nem egy több millió lakossal rendelkező országban. Megtervezett szaporodásnál már 100 párral el lehet kerülni a beltenyésztést.

2012. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az internacionalist az emberek "keveredésével" azonosítani tipikusan olyan szélsőjobbos hülyeség, mint a liberalizmus a melegházassággal.
2012. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ozmium42 ***** válasza:
68%

"Az internacionalizmus a népek egyenlőségének,együttműködésének és barátságának az elve."


Ha ez azt jelenti, hogy léteznek népek, és senki nem akarja eltörölni, kívülről átnevelni őket, és egyetlen nagy masszát összegyúrni belőlük, akkor támogatható. Sajnos az internacionalizmus nem ezt jelenti.

2012. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"internacionalist"


Helyesbítek: internacionalizmust. Úgy látszik túl sokat írok angolul.

2012. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
19:22,akkor mit jelent az internacionalizmus?
2012. márc. 27. 20:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Sok kérdésben a szélsőjobbosok véleményén vagyok... de én nem tartom magam annak.


Pontosan mi is a kérdés?

Ilyen világkormányos, kulturális és nyelvi globalizációs folyamatról kérdezel, bennem a fő kérdés ilyen érzést kelt, vagy az alul leírt definíciónak megfelelő internacionalizmusról?


Mert az előbbi szerintem hosszútávon elkerülhetetlen, ha tetszik nekünk, ha nem. Nem is hiszem, hogy alapvetően ördögtől való, minden birodalom igyekezett kiterjeszteni hatalmát az ismert világ fölé. Viszont a mód, ahogy megvalósulni látszik, nem tetszik.


Az alul definiált dolog sem lehet rossz, viszont nem hiszem, hogy megvalósítható lenne. Amíg két ország létezik, addig valamilyen szintű ellentét mindig lesz köztük, mert egyik csak a másik kárára tud fejlődni. Ezt az ellentétet pedig fel is fogják szítani, ha a politikai helyzet úgy kívánja.

2012. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!