Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg keresztény ország...

Tényleg keresztény ország lennénk? Te hány százalékra becsülnéd a magyar lakosságon belüli vallásos emberek arányát?

Figyelt kérdés

Az én korosztályomból 0, azaz nulla ismerősöm van, aki klasszikusan vallásos és templomba járó.

19/f


2012. ápr. 3. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

keresztény az aki annak vallja magát és nem az aki minden vasárnap elmegy a temlomba.

Aki annak vallja magát az pedig 70%

2012. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Én 25 % -ra becsülöm, és 24,99 % ra ebből az idősebb korosztály. Ez a becslésem.

Én pl. nem vagyok keresztény. De nem is gyakorlom úgy a hitemet ahogy kellene :)

2012. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
60% kb de templomba nem sokan járnak, persze sok vallásnál ez nem mis feltétel.Én katolikus vagyok és nem járok templomba csak húsvétkor és karácsonykor.De rengeteg ismerősöm jár de van persze sok ateista is.Szerintem mikor a politikába kereszténységről beszélnek inkább kulturális összetartó erőre gondolnak hiszen a keresztény vallások közt is van különbség.
2012. ápr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Érdekes az a 70 százalék is. Én például a népszámlálásnál nem voltam otthon, de szüleim simán beíratták, hogy római katolikus vallású vagyok. Ők is annyira római katolikusok, hogy körülbelül 15 éve nem voltak templomban és nem is nagyon szimpatizálnak az egyházzal, 1%-ot soha nem adtak semmilyen felekezetnek. Ettől függetlenül beírták, hogy római katolikusok...
2012. ápr. 3. 10:11
 5/17 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy az hogy lehetséges, hogy a hozzánk sok tekintetben hasonlító Csehországban 30% a valamilyen vallást követők aránya?
2012. ápr. 3. 10:15
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocs, javítok, a 2011-es népszámlálás szerint Csehországban 13 százalék (!!!) a vallásos emberek aránya.
2012. ápr. 3. 10:17
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Két különböző dologról beszélsz.

Hogy jányan vallják magukat kereszténynek, az a cseheknél is, 70% körülvan. HOgy hányan gyakorolják a vallásukat az más kérdés. Szerintem az nálunk is olyan 30%

2012. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nekem van hittanár barátnőm, aki komolyan gondolja.

Sokan csak meg vannak keresztelve, de nem hívők.

A hívő emberek aránya elég alacsony lehet, meg mi számít annak? Aki templomba jár? De köztük van, aki csak pl. a szülői nyomás miatt megy. Más hívők templomlátogatás nélkül is hithű keresztények. Nagymamám pedig pl. járt templomba, hívő volt, de simán k*rvaistenezett.

Engem is (és az egész családot) a népszámláláskor anyám beírta római katolikusnak, pedig nem igazán tartom magam annak. Mondtam is neki, hogy miért töltötte ki helyettem, igazán nem is ezen akadtam ki, hanem pl. a végzettségem, a származásom, a tartózkodási helyem (ami miatt nem én kaptam meg) is elrontotta, alacsonyabb végzettséget jelölt, csak magyar származást.. szóval a vallásosság mérésének is kb. így lehet hinni.

Mivel a népesség nagy része meg van keresztelve beírják magukat katolikusnak, Bibliát viszont soha nem láttak.

2012. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint:

[link]

44% vallotta, hogy hisz egy személyes istenben, 31% pedig egy felsőbb erőben.


Mivel a népszámlálás vallásra kérdez rá és nem hitre, rengeteg ember megszokásból is beíratta magát valamelyik egyházhoz, annál jóval kevesebben vannak. Az én szüleim is római katolikust írtak, pedig ez semmilyen formában nem mutatkozik meg náluk.

2012. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem beszélek két különböző dologról, a csehek 10 százaléka vallotta magát római katolikusnak és 3%-a protestánsnak, ezzel ők lettek Európa legvallástalanabb nemzete:

[link]

2012. ápr. 3. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!