Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna egy okosabb...

Izidorkata kérdése:

Nem lett volna egy okosabb döntés ha Schmitt Pál doktori címét felfüggesztik, nem megvonják, és egy új dolgozat megírását és megvédését kérték volna tőle?

Figyelt kérdés

Mégis egy olyan emberről van szó aki sikeresen, az egyetemi követelményektől jóval nagyobb tudással vezette a magyar sport életet.

Privát véleményem hogy többet tud a sportól, olimpiáról mint bármely bizotság.

Még egy példa hogy az egyetem meg az élet milyen messze állnak egymástól.



2012. ápr. 3. 10:30
1 2
 1/11 Sz1u ***** válasza:
91%

Kérdező!


Ha Te a boltban lopsz, akkor azt sem lehet azzal elintézni (miután elkaptak), hogy visszateszem a polcra és immár megpróbálom hivatalosan is megvenni. Ráadásul még neked áll feljebb, hogy Te azt nem loptad és egyébként is a bolt a hibás.

2012. ápr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Doktori címet nem lehet felfüggeszteni, azt arra a dolgozatára kapta, amiről kiderült, hogy nem felelt meg. Előtte áll a lehetőség, hogy a sok tudását leírja, és a saját tudását felhasználva újra írhat doktorit. Éppen azért olyan szomorú, hogy ekkora tudással a mások tudását használta.
2012. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha akkor tudással vezette a sportot,miért akarták többször is leváltani a NOB éléről? Csak éppen,mindig akadt aki ezt megakadályozta!
2012. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Na és mi lenne a különbség egész pontosan?


Különben meg nem a privát véleményed, hanem Lázár Janié, csak engedelmes pártkatona vagy.

2012. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Pali bá eddig ügyesen vitorlázott, de most szél csend lett!
2012. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az előző komenthez:

Miért lennék engedelmes párt katona, nem nagyon foglalkoztam a politikával, ha szavaztam, akkor mindig a bal oldallal szimpatizáltam.

Viszont kedvelem azokat az embereket akik letettek valamit az asztalra.


Úgy tudom hogy a doktori értekezéseket szóbelileg is meg kell védeni, és egy bizotság keresztül kasul nyaggatja a doktor jelöltet.


A szóbeli megvédés elválaszthatatlan a dolgozattól.

Scmitt azzal dicsekedett hogy ezen a megvédésen is jól szerepelt.


Tudni lehet kik voltak azok akik feleltették?


Mondjuk rá. őket is felelőségre kellene vonni.


Az első komentelő boltos hasonlata marhaság: A dolgozat végén ott szerepelt azoknak a neve akiknek a művét bemásolta: egy doktori bizotság nem tudott rájönni hogy mekkora szöveg egyezés van?! Ez is elfogadhatatlan,

2012. ápr. 3. 14:17
 7/11 Sz1u ***** válasza:
66%

14:17 Kérdező


"egy doktori bizotság nem tudott rájönni hogy mekkora szöveg egyezés van?! Ez is elfogadhatatlan"


Na látod, Te is a hasonlatomban a boltot okolod a lopás miatt. NEM!!! Az a hibás, aki lopott! Márpedig Schmitt lopott (és nem mondd, hogy nem volt tisztában vele)!Mégpedig 90-95%-ban (jahhh... és egy percig sem csodálkoztam volna, ha arról a maradék 5-10%-ról is kiderült volna, hogy egy mezei kopipaszte volt).


Odaírta a szerencsétlen a doktorija végére, hogy kitől lopott (jobb esetben felsorolás szinten). Te is mondhatnád a boltban, hogy a lopott cuccod ellenértéke a zsebedben volt...

2012. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"doktori bizotság nem tudott rájönni hogy mekkora szöveg egyezés van?! Ez is elfogadhatatlan"


Nem tudott rájönni, mert olyan forrásanyagot használt, amit csak NOB könyvtárában lelhetett fel, illetve a NOB ülésén hallott róla. Mivel akkor még nem lehetett beguglizni egy keresőprogramba a disszertációt, és nem várható el még egy doktori bizottságtól sem, hogy minden - bármilyen nyelven megjelent - könyvet, újságcikket, tudományos értekezést ismerjenek, ezért nem, nem kellett tudniuk. Viszont Schmitt tudta, hogy honnan fénymásolta az anyagot, ő tisztában volt vele, hogy egy árva betű sem a saját nagytudású fejéből pattant ki.


És hogy egy másik kérdésedre is válaszoljak, nem lehet tudni, hogy ki és milyen körülmények között védette meg vele a doktorit, mert mint a vizsgálóbizottság egyik tagja elmondta, az erről szóló dokumentáció hiányzott az anyagból. (vajon miért?)

2012. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, elfelejted, hogy saját beosztottjai előtt védte a dolgozatát. Valamint, hogy Schmitt Pál nem huszonéves kisdiák volt akkor, amikor doktorált, hanem már ismert ember, a Kádár-rendszer kegyeltje, az olimpiai bizottság elnöke, és még ki tudja mi. Majd pont őt fogják megszívatni a védésnél? Ugyan már, a húsz évvel ezelőtti Magyarországról van szó (bár akár a mairól is lehetne, nincs sok különbség sajnos).
2012. ápr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tetris ***** válasza:
59%
Ha az én főnököm előttem vizsgázna előttem valamiből, hát én aztán úgy megszivatnám, ahogy csak tudnám. Direkt mindenbe belekötnék, belekérdezgetnék. Most mutassa meg, hogy milyen nagy legény. Nagyon kéne tudnia, hogy ne buktassam meg. De jó érzés lenne!
2012. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!