Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt antirasszisták?...

Vannak itt antirasszisták? Akik szerintem a romák és magyarok közt ugyanolyan arányokban vannak bűnözők?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg ezt a nem kicsit vérlázítő videót, tanulságos, az én zsebemben kinyílt a bicska...

http://www.youtube.com/watch?v=uGhNbLykM1s&feature=related



2012. ápr. 9. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Ott van a kuruc.info a végén szóval erről máris látni, hogy ez direkt azért készült, hogy lázítson. Persze ezek ellen tenni kéne, emlékszem én is az ekörül keringő bulvár dolgokra mikor megtörtént.

Viszont a kérdésedre válaszolva nem tudom az arányok miként vannak mivel annak ellenére, hogy fogyatkozóban az ország a kisebbség növekvő populációjával szemben lehet tényleg arányosak (ha nagyon érdekel valahol biztos utána tudsz nézni), viszont ha úgy nézed az arányokat, hogy a kisebbség egészéhez képest mennyi a törvénysértő illetve a "nem-kisebbség" egésze/törvénysértő... akkor lehet olyan adatokat kapnál amit max. a politikusok nem hisznek el.

De mindenképp le kell szögezni, hogy még ha kevesen is vannak de vannak a kisebbségben is normálisak. Lehet 10/100ból 1 de emiatt nem kéne mindenkit aki nem fehér és Magyar rosszul kezelni. (mondom ezt mielőtt valaki rosszat gondol rólam:D)

2012. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Ott van a kuruc.info a végén szóval erről máris látni, hogy ez direkt azért készült, hogy lázítson."


De ugye nem azt akarod mondani, hogy nem okkal lázítanak?

2012. ápr. 9. 21:38
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha szerinted az antirasszizmus arról szól, hogy kevesebbnek tartják a cigány bűnözők számát a ténylegesnél, akkor te el vagy tévelyedve.

Én alapjában véve abban nem hiszek, hogy ennek genetikai okai lennének. Ha pedig az ember rendelkezik némi szociológiai ismerettel akkor már más szemszögből látja a helyzetet.

2012. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

én is antirasszista vagyok

nem hiszem, hogy valaki attól lélekeben, tudatban, személyiségében más lesz mert más a bőrszíne

vannak jó haverjaim is akik becsületes romák

2012. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Tudod az antirasszizmus kb arról szól hogy a tisztességes romákat megvédeni az általánosító előítéletektől nem a bünözőket védeni.

Amúgy a gyerek valahogy Romániából keveredett ide intézetbe került szóval nem az az idilli gyerekkora volt.Pár évvel ezelőtt volt ez sztori, visszavitték Romániába most nem tudom mi van vele

Nem hiszem hogy ledoktorált :)

2012. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vagyok rasszista (nem tudom, hogy ez antirasszizmus-e, vagy az egy külön fogalom), vannak fekete és ázsiai barátaim is. Cigány éppenséggel nincs, talán mert egyetemen kevésbé szoktak megfordulni. Mindenesetre azt azért nem rasszistaként is ki tudom jelenteni, hivatalos statisztika híján a józan eszemre hallgatva, hogy a cigányok között nagyobb arányban van bűnözés és szegénység. Szerintem attól lesz antirasszista (van nem rasszista) valaki, hogy ezt a problémát nem Dunába lövetéssel vagy táborokba zárással akarja megoldani, hanem egyéb módszerekkel. Hogy milyenekkel, azt nem tudom, nem is az én dolgom, azért vannak a szociológusok.
2012. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én előítéletes vagyok, de nem rasszista. A rasszita hülye fogalom, a szadesz hozta divatba, hogy elkussoltassák azokat, akik fel merik emelni a cigányprobléma ellen a hangjukat.

Mert lássuk be, a magyarok legnagyobb baja a cigányokkal van, nem a kínaiakkal.


Ha valahol bűneset történik, szerintem nem bűn kimondani az elkövető származását, mivel ez eleve ad egy plusz háttérinformációt.


Volt a négyesgyilkosság, azt egy fehér drogos srác csinálta.

Tegnapelőtt egy csapat cigány egy kocsmában fényes nappal szórakozásból megölt egy apát. Az megint egy másik eset.


Tisztán kell látnunk, nem moshatjuk össze a színeket, mert nem ugyanaz a háttér.


Magyar csoportok ritkán szoktak halálra verni húsvétkor iszogató embereket pl.


A rasszizmus kifejezés azért van, hogy elkendőzze ezt a jelentős, lassan polgárháború szintű problémát, ami az országban van. Rosszak a munkalehetőségek vidéken, nagy a szegénység, az egy dolog, de erre nem elfogadható válasz az anarchia, az állati tombolás.


Én mindig az amerikai példát tartom megfelelőnek. Ott is küzdenek a színesek jogaiért, megy minden, de a bűnözőknek nem kegyelmeznek. Egy erőszakos bűnöző fejét azonnal lehozzák a híradóban, teljes névvel együtt. Ez így helyes. Nehogy már még a gyilkosok kis jogait pátyolgassuk. Mi jogot hagytak ők az áldozataiknak?


Nem vagyok rasszista. Nem kavarognak a fejemben propagandák felsőbb rendű fajokról meg semmi ilyesmi. Előítéletes vagyok. Ha meglátok egynél több cigányt, lecsekkolom az értékeimet, jól el vannak e rakva. megfigyelem, mennyire lehet veszélyes az adott társaság, stb... Lehet néha paranoid vagyok, de ilyenné lett az országunk.

2012. ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Előző, megjegyezve, hogy a cigányokkal kapcsolatban szerintem igazad van, hozzá kell tenni, hogy a magyarok között igenis rengeteg a rasszista, a tényleges rasszista, aki úgy ítéli el a feketéket, az ázsiaiakat, hogy nagy valószínűséggel egyetlen eggyel sem találkozott még. Sőt ez már-már átmegy sovinizmusba, amikor már az ember nem csak más bőrszínűeket, de más nemzetiségűeket is elítél. Lehet kérni statisztikákat, de engem azok nem érdekelnek, én ezt a saját tapasztalatomra alapozom. Mellesleg vannak a magyarok idegengyűlöletére vonatkozó felmérések, csak keresni kell.
2012. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

"De ugye nem azt akarod mondani, hogy nem okkal lázítanak?

"


Nem. Ezek a videók tipikusan a buta, befolyásolható, komplexusos embereknek készülnek, akik csak a magyarságukra tudnak büszkék lenni mert nincs nekik más az életben. Az ilyen emberek rendszerint a kocsmákban töltik el a nap nagy részét mert nincs állásuk, a iszogatásukat pedig a segílyből fizetik. Persze a nincstelenségükről mindenféle nemlétező világ-összeesküvést hibáztatnak. Képzettségük nincs, max. pár általános. Idősebb fejjel azért nem mennek el tanulni mert lusták. Persze ezt nem ismerik be, hanem megmagyarázzák, hogy a iskolában csak agymosás folyik ezért nem iratkoznak be. Szükségtelen tagjai a társadalomnak. Nekik és általuk készülnek ezek a bulvárblogok, mint pl.: kurucinfó.

2012. ápr. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Nézz A Tükörbe: Mert aki felemeli a hangját a Gárda és a Jobbik ellen, az már máris magyarellenes zsidó? Én nem vagyok magyarellenes, csak

1. nem vagyok soviniszta és nem ásom magam bele mindenféle áltudományos nemzeti miszticizmusba (pl. ez a sumér-magyar és a hun-magyar rokonság, ami mind hülyeség), összeesküvés-elméletbe;

2. pont ugyanannyira szeretem a magyar kultúrát, mint a többit, az internacionalizmus nem arról szól, hogy a külföldit ész nélkül majmoljuk és pl. a magyar kultúrát a földbe gyalázzuk,

3. szerintem túl kellene tenni magunkat ezen az országosdin, mert elsősorban emberek vagyunk és másodsorban magyarok.


Amúgy antirasszista vagyok, mert van megoldás erre az egészre, de a kirekesztés és a gyűlölködés csak tovább rontja a helyzetet. Amerikában hasonló gond volt a feketékkel, mégis megoldották. Csak ott nem rezeztek.

2012. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!