Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy olyan intézkedé...

Támogatnál egy olyan intézkedést, hogy az eléggé nagy udvarral rendelkező iskoláknál legyen egy olyan elkerített rész az udvaron, ahol lenne egy veteményeskert, egy tyúkudvar és egy disznóól?

Figyelt kérdés
Nem túl jó minőségű és tápanyagtartalmú az iskolai menzákon felszolgált étel. Az iskolaudvaron megtermelt ételek szolgálhatnának bele tápanyagkiegészítésként, lennének gyakorlati biológia órák, amiken a gyerekek megtanulnak kertészkedni, tyúkot és disznót vágni, valamint önkéntes gyerekek is segítenének az iskolai farm gondozásában.

2012. ápr. 14. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Egy hatodikos gyereknek megtanítanák hogy hogyan kell disznót vágni :D Okos vagy te is meg miből finanszíroznának egy ilyet mert a legtöbb iskola még a fűtés számlát se tudja kifizetni nem hogy egy állat tartást.növény termesztést esetleg meglehetne valósítani de csak kis mennyiségbe ami max 1 napi étkezésre lenne elegendő annak meg semmi értelme se lenne.
2012. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Azért megnézném, amikor egy eléggé nagy udvarral rendelkező, mégis egy lakótelep közepén lévő iskola udvarán disznót és tyúkot tartanának :)
2012. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk minden iskolának van gyakorlati kertje. Mikor gyerek voltam műveltük is, még nyári szünetben is be kellett járni. Ma már 5 iskolából egyik sem használja, mert igencsak rájárt a kisebbség.
2012. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Még ha a kivitelezhetetlenségétől el is tekintünk, mi értelme van ennek? A magyarok igen kis százalékának van szüksége ilyen ismeretekre, mint a disznóvágás. És a kicsiben megtermelt ételek soha nem lesznek olyan gazdaságosak, mint a nagyban termeltek. (Ez nem csak az ételekre vonatkozik természetesen). Gyakorlati biológia órák? Tisztában vagy te a biológia tananyaggal? Ahhoz nem adna hozzá sokat, hogy megnézünk néhány állatot.
2012. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezt már egy alapítvány kitalálta óvodáknak, legalábbis a veteményeskertet, ma olvastam, de most nem keresem vissza a cikket.
2012. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, mikor jártál utoljára iskolába, de a biológia órák témája egyáltalán nem a kertészkedésről és a disznóvágásról szól. Különben meg tipikusan olyan dologról van szó, amit a vidéki gyereknek otthon a szülők megmutatják a dolgokat, ha akarják, a városinak meg fölösleges tudnia.
2012. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Veteményes és kisállattartást támogatnám a falusi intézményekben mindenképp.

1,mert megtanulja a gyerek,amiből hátránya nem fog származni,csak előnye

2,mert az étkeztetés költségeit is lehetne csökkenteni

(nálunk régen így volt az általánosban)

3,egyfajta sikerélmény a gyerek számára,hogy "azt a sárgarépát mi ültettük,gazoltuk,locsoltuk,amiből a levest főzték nekünk a konyhán".

2012. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk volt, nagyon szerettük :-) A gyerekeim miatt jó lenne. Csak a növénytartás, állat nem.

Gazdaságilag szerintem sem érné meg :-(


Én falun jártam iskolába, már nincs ilyen. Az aratást a kisebbség végezte, holdfénynél :-(

2012. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kiváló ötlet! Én támogatnám.
2012. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Mindigis volt. Támogatni sem kellett, a diákok művelték és a rendszer önfenntartó volt.
2012. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!