Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan ember Budapesten...

Létezik olyan ember Budapesten, aki a Moszkva teret Széll Kálmán térnek hívja?

Figyelt kérdés
Én még nem találkoztam ilyennel...
2012. ápr. 20. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, de a szovjet megszállás előtt mindenki úgy hívta.
2012. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Még nem sok lehet, de a következő generáció szerintem már úgy fogja hívni.


Én pl. 1990-ben születtem és azt mondom, hogy Vámház-körút, nem azt, hogy Tolbuhin-körút, pedig csak akkor kapta ezt a nevet, valószínűleg a most születettek már Széll Kálmán térnek fogják hívni.

2012. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
De egyébként sajnálom, hogy elvesztette a Moszkva-tér nevet, mert bírom az oroszokat.
2012. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
(első vagyok) Én is bírom őket, jó zenét csinálnak. Viszont ezek az utcanevek nem az orosz néphez kapcsolódnak, hanem egy elnyomó rendszer (rossz) emlékéhez.
2012. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sz1u ***** válasza:
100%
Talán egyedül Tarlós István.
2012. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azt nem értem (lehet, hogy ezzel egyedül vagyok), hogy Moszkvának mi a franc köze van az elnyomó rendszerhez, a kommunizmushoz? Moszkva már a XII.sz. óta létezik. Nyugat párti vagyok, de ennél nagyobb sz.rrágást még nem láttam. Most, akkor az USA is nevezze át St. Petersburg-öt (Szentpátervár)? A pofám leszakad! Nem csoda, ha a ruszkik berágtak...
2012. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
(első vagyok) Értem, hogy mire gondolsz. Én arra utaltam, hogy nem a név a baj, hanem a névadás ténye. Viszont talán azért is maradhatott meg a Moszkva tér neve ilyen sokáig, mert önmagában nem kapcsolódik a szovjetekhez. Ebben igazad van.
2012. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már átnevezés: Mi volt a baj a Köztársaság térrel? Van aki azt II. János Pál pápa térnek hívja?

:(

2012. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok, mi ebben voltunk nagyok. A seggnyalásban, és a névadásban. Aki épp az aktuális seggnél nyalhatott, az teret is nevezhetett. És nem érdekelte, hogy azt nem ő hozta létre, azért a keze nem munkálkodott...ő nyalhatott
2012. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70 év fölött sokan, azokból is főleg a budaiak.
2012. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!