Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy átlagosan 3-5 ezer forinttal marad kevesebb havonta az embereknek az új adók miatt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon örülök neki. Pont gondolkodtam, hova kéne tenni mert már olyan sok megtakarításom van :-)))


Telefonálni nem nagyon fogunk többet, ez biztos. Majd tartjuk a kapcsolatot e-mailen, FB-on lehetőleg munkahelyen.


A biztosításon vagyok a legjobban kiakadva. Nekünk van a lakásra, azért büntetnek mert felelősségteljesen gondolkozok. Miért jobb az, hogy ha leég a lakásom akkor futok az önkormányzathoz, hogy segítsen?

2012. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Még 3-5 ezer indok a külföldre távozáshoz.

Ha így folytatják, már nem sokáig lesz "Magyar"ország...

2012. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
14%
Engem nem izgat a téma, mert a véleményem szerint ezek inkább elfogadhatóak, mintha a munkabért adóztatnák meg jobban. Egyébként nem értelek benneteket. eddig az volt a baj, hogy a munkabérből vonnak több adót, járulékot, most, hogy a fogyasztási típusú adók nőnek, most meg ezért megy a rinya. Egyébként az előző kormány alatt miért nem óbégattatok, amikor szinte negyedévente volt gáz, villany és egyéb emelés? Most, amikor a Fidesz alig 1,1%-kal emelte a tömegközlekedést, a rezsi költségek emelkedése pedig még az inflációt sem érték el, akkor meg megy a höbörgés. Amúgy pedig hülyeség hogy 3-5.000-re csökken az emberek pénze, mert én kiszámoltam magamnak, maximum 450-700 Ft-tal nő a kiadásom, amit bőven ellensúlyoz a fizetésem növekedése, amit szintén a Fidesz által preferált, igazságos adórendszernek köszönhetek.
2012. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Ami a legjobban zavar, az az, hogy a plusz adóterhek szükségességét a korábbi elb*szások indokolják.
2012. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Senki ne háborogjon, ez kell a félzárkózáshoz.

Ha nyugati típusú fizetés és euró kell.

De azt nem értem ehhez mért kell a politikusainkat 20 éve luxuskörülményeket biztosítani ?

2012. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a sokadik 3-5 ezer forint, amit kihúznak a zsebünkből. Már szóhoz sem jutok.
2012. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok. Most őszintén, miért lettem lepontozva?

Ha nyomogatni van bátorságod, véleményt mondani is legyen legalább így névtelenül!

2012. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
van olyan év a módszerváltás óta ahol nem emelkedtek a bentinárak, gázárak, villanyárak, cigiárak, akármik? már kérdés hogy ez a sok adó nevetséges. de hát kellett nekünk az EU is.
2012. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%

Első!

Ne a válaszokra válaszolj , hanem a

kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a

lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével

(azaz a válasz értékelésével) közölheted!

2012. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Amúgy pedig hülyeség hogy 3-5.000-re csökken az emberek pénze, mert én kiszámoltam magamnak, maximum 450-700 Ft-tal nő a kiadásom, amit bőven ellensúlyoz a fizetésem növekedése, amit szintén a Fidesz által preferált, igazságos adórendszernek köszönhetek."


Akkor eléggé elszámoltad magad.

Ezek reális adatok:

[link]

[link]


"Egyébként nem értelek benneteket. eddig az volt a baj, hogy a munkabérből vonnak több adót, járulékot, most, hogy a fogyasztási típusú adók nőnek, most meg ezért megy a rinya"

Tehát ha a fizetésünkből kevesebb marad akkor rinyálhatnak az emberek, ha meg amit megkapnak abból marad kevesebb akkor nem?

Most azért ezeket adóztatják meg, mert eléggé pofátlanság lenne olyanhoz hozzányúlni, amire büszkék, hogy lecsökkentették. A többségnek 1%-kal csökkent az szja, de vagy 2%-kal nőt a járulék és további ezrek (akár10) is csökkent a fizetés



"Egyébként az előző kormány alatt miért nem óbégattatok, amikor szinte negyedévente volt gáz, villany és egyéb emelés? Most, amikor a Fidesz alig 1,1%-kal emelte a tömegközlekedést, a rezsi költségek emelkedése pedig még az inflációt sem érték el, akkor meg megy a höbörgés. "


Akkor is ment a óbégatás, főként a fidesz részéről. Te eddig hol éltél? VAgy nem is hallottál az új adókról? Mert a leírásod alapján eléggé szemellenzővel élsz.

2012. ápr. 24. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!