Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért robbant ki az 1956-os...

Miért robbant ki az 1956-os forradalom?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Mire beírod ide a kérdést, addigra hatvanhatszor megtaláltad volna Google-n...
2012. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
beírtam de nem nagyon tudtam belőle kihámozni.12 éves vagyok és úgy gondolom nem kell még ezekkel a dolgokkal annyira képben lennem de érdekel és ezért kérdeztem meg itt..de köszi a tartalmas választ.
2012. ápr. 26. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
"Az 1956-os forradalom Magyarország népének a sztálinista diktatúra elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca" forrás:wikipedia
2012. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nohátakkor.

Lö második világháború -> lö német megszállás -> lö Szövetségesek (Anglia, Oroszország, Amerika) győznek -> lö Európa felszabadítása: nyugatról Anglia + Amerika, keletről az oroszok, akik ekkor már kommunisták -> csóri magyar keleten van -> lö oroszok "felszabadítanak", azaz diktatúrát építenek ki, lö magyar nem tud mit enni, nem tud megélni -> magyar megunja -> lö ötvenhat...


ez a tankönyvi verzió, neked elég ennyi egyelőre...

2012. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

Meghalt Sztálin. Az utána következő szovjet vezetés pedig kritizálta a sztálini rendszert, Magyarországon pedig egy kőkemény sztálinista vezető volt: Rákosi Mátyás. Matyikát az új szovjet vezetés leváltotta és Nagy Imre került az ország élére. Imike reformokba kezdett, ez pedig az embereknek nagyon tetszett. Felhagyott az erőszakos kollektivizálással és amúgy az erőszakkal.

Aztán a hidegháború bekeményül, Jugoszlávia kiválik a szovjet blokkból, önállóan kezd politizálni, ennek hatására visszahelyezik Rákosit. Visszatér a kőkorszaki módszereihez és az erőszakhoz, hamarosan megint leváltják. Az emberek Nagy Imrét követelik vissza a hatalomba, de nem őt kapják. Aztán kitör a forradalom. Ez a forradalom nem is a kommunisták ellen robbant ki, valójában ez egy kommunista felkelés. Nagy Imre kicsit normálisabb ember mint Rákosi, de ugyan úgy kommunista.

2012. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de hogy jön ide Jugoszlávia?nem értem.:D
2012. ápr. 29. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet mégsem megy tömören. Külpolitikai okai voltak annak, hogy Magyarországon nem engedélyezték a reformokat. Ez az ok pedig a hidegháború kiéleződése volt. Jugóban kommunista külön út volt, így kicsúszott a szovjet blokkból, nem akarták, hogy ugyan ez legyen Magyarországon is.
2012. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!