Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miken változtatnál a jelenlegi...

Miken változtatnál a jelenlegi helyzetben ha te lennél a miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Hogyan próbálnád hazánkat talpra állítani?
2012. ápr. 30. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyedül sehogy, egy kormánnyal esetleg...
2012. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Háromkulcsos adó, nyugdíjas- és diákkedvezmények csökkentése, vállalkozásoknak adókedvezmény, közszférában béremelés, a kultúra kiemelt támogatása, az oktatásban a jogi és gazdasági ismeretek tantárgy bevezetése legalább heti két órában...
2012. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a képviselőkkel kezdeném a rendberakást. szerintem magas fizetés, meg különböző járulékok nem indokoltak senkinek. aki konkrétan csak annyit tesz le az asztalra, hogy mond egy javaslatot, legtöbbször hozzáértés nélkül(tisztelet a kivételnek). magamnak se(mint miniszterelnöknek) adnék havi 1-2 milliós fizetést. én beérném 100-150ezres fizetéssel, amiből állítom, egy 4 tagú család meg tud élni, ha nem felesleges dolgokra költ. szerintem ez lenne az első és legfontosabb lépés, amit megtennék. másik dolog az eu-ból való kilépés. régen még nagyon jó ötletnek tűnt, meg majd bevezetik az euro-t, és akkor minden jó lesz. de igazából amióta erre várunk, csak rosszabb helyzetbe került az ország. gondolok itt például az iparágakra. élelmiszert meg tudnánk termelni, ha hangsúlyt fordítanának a tudományos életre, akkor a "zsenik" se amerikába mennének kutatómunkák megvalósítására. egyik legrosszabb gondolkodásmód ez, hogyha eu nem lenne, akkor mi nem élnénk. pedig azelőtt is volt élet...egyenlőre ennyi :D
2012. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én először is kezdeményezném a Magyar Köztársaság Orbánék előtti, demokratikus alkotmányának helyreállításával, és további demokratikus vívmányok bevezetésével (pl. a népszavazás lehetőségének kiszélesítésével, az arányos választójog megteremtésével, a bírói függetlenség helyreállításával stb.)


Ez most már Orbán primitív "szabadságharca" után nehezen menne, de ez után én valamilyen kulturált lázadást kezdenék Magyarország törleszthetetlen adóssága ellen. Nem pocskondiáznék senkit, mint Orbán és a Jobbik, de világossá tenném, hogy tovább így ebben a formában nem fizetünk. És akkor elkezdődhetne egy tárgyalási folyamat, hogy mi legyen. Tudom, hogy ez nagy zökkenőt okozna az ország életében, de jobb ezzel előbb szembenézni, mint utóbb.

2012. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" diákkedvezmények csökkentése"


Jajaja, így is olyan hatalmas kedvezményekkel jár diáknak lenni, csökketsd még tovább...

2012. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Építenék egy balatoni nyaralót először, a többit nem tudom.
2012. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Visszaadnám a pénzkibocsátás jogát a Magyar Államnak, és ennek minden vonzatával járó módosítást végrehajtanám.


Ennyi.

2012. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan próbálnád hazánkat talpra állítani?"


Ja és nem próbálkoznék mert a kutya is abba döglött bele. A talpra állítás ezzel megtörtént.

2012. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem vagyok hozzá felkészült, átadnám az irányítást egy arra alkalmas, valóban magyar embernek, Vona Gábornak.
2012. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"egy arra alkalmas, valóban magyar embernek, Vona Gábornak"


Hahaha... Az év vicce. Köszi, jó volt.


VG tudománya a szebbjövőig terjed. De ha egyszer odaültetnéd, és hatalmat adnál neki, menne a pillázás...

Neki pont jó a mostani pozíciója itt nyeregben érezheti magát, és "tudományának" pont megfelel...

2012. ápr. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!