Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz Magyarországon valami a...

Lesz Magyarországon valami a május 12-ei globális akciónapon?

Figyelt kérdés

Egy spanyol és egy angol barátom is mesélte, hogy aznap Európa-szerte akciók lesznek a gazdasági és politikai elit megszorításai ellen. Ott a felháborodottak mozgalmának nevezik magukat, és az ellen küzdenek, hogy miután a kormányok engedték, hogy a nagytőkések eltőzsdézzék és válságba taszítsák a világgazdaságot, most hozzájuk hordják az adófizetők pénzét, hogy kimentsék őket abból a sz*rból, amibe ők maguk keverték magukat (és minket). Azért vágják vissza az oktatást, az egészségügyet, a kultúrát világszerte, hogy azokat mentsék meg az így befolyt összegekből, akik amúgy is tele vannak pénzzel. Azokat, akik megengedhetik maguknak, hogy a gyerekeiket elitiskolákba járassák, magukat privát dokikkal gyógyítsák, akiknek nem kell a roncs buszokon szoronganiuk, hiszen limuzinjuk van.


Szerintem Magyarországon is igencsak volna min felháborodni. Mi mindazt megkapjuk, ami miatt a nyugat-európaiak tiltakoznak. A szolgáltatások, mint a Balkánon, az adók meg mint Skandináviában (kivétel a multik meg a dúsgazdagok, mert ők adókedvezményeket, meg egykulcsos adót kapnak). Minden párt ezeknek keresi a kedvét, mi meg éljünk meg a 47000-ből. Vagy munkanélküli vagy, és kilincselhetsz majdnem ingyen közmunkáért, vagy lehetsz napi 12 órában bérrabszolga, negyedannyi pénzért, mint egy európai, rettegve attól, hogy mikor rúgnak ki, mert a hajszíned nem illik az új irodabútorhoz. (És ne mondja nekem senki, hogy ennyivel kevésbé vagyunk termelékenyek! Másfélszer annyit dolgozunk naponta, ugyanazokkal a berendezésekkel.) A közlekedést hagyják lerohadni, az iskolákat pártközpontokká alakítják át, ha kórházba kerülsz, 50/50 az esélye, hogy életben maradsz; focipályára, új utcanévtáblákra meg alkotmányra persze van pénz dögivel.


Szóval én nagyon szívesen mennék tiltakozni, hallatni a hangomat. De nem tudok arról, hogy lesz-e egyáltalán ilyesmi Magyarországon. Szerintem nagy szégyen lenne, ha semmi visszhangja ne lenne; állítólag még Romániában is lesz. A spanyol barátom azt javasolta, hogy ha nincs semmi, akkor szervezzem meg én; de négy nap alatt, egyedül, hogy a túróba...? Tud valaki valamit?



#válság #megszorítás #egyenlőtlenség #Occupy #felháborodottak #indignants
2012. máj. 8. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
én tudok! maradj ülve a seggeden.
2012. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy máshol mi lesz, de Pécsen lesz megmozdulás.
2012. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Le vagy maradva. :)


[link]

2012. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap kaptam a fészbúkon egy értesítést, hogy lesz egy ilyen rendezvény szombaton. Lehet, hogy én is megyek majd - azok miatt, amiket fentebb felsoroltál. A Jászai Mari térről indulnak, 3-kor.

Sőt, asszem lesz Pécsen és Győrben is lesz valami, arra az esetre, ha nem budapesti vagy.

2012. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És akkor majd Orbán kinéz az ablakon, és jaj szegény népem, dobre vicse, erisztek a gyeplőn..


Komolyan ebben bíztok?


Az egész buli költségvetési oldalára azért kíváncsi volnék ;) mennyiért mennek azok az ingyen buszok stb...

2012. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Minden párt ezeknek keresi a kedvét, mi meg éljünk meg a 47000-ből. Vagy munkanélküli vagy, és kilincselhetsz majdnem ingyen közmunkáért, vagy lehetsz napi 12 órában bérrabszolga, negyedannyi pénzért, mint egy európai, rettegve attól, hogy mikor rúgnak ki, mert a hajszíned nem illik az új irodabútorhoz. (És ne mondja nekem senki, hogy ennyivel kevésbé vagyunk termelékenyek! Másfélszer annyit dolgozunk naponta, ugyanazokkal a berendezésekkel.) A közlekedést hagyják lerohadni, az iskolákat pártközpontokká alakítják át, ha kórházba kerülsz, 50/50 az esélye, hogy életben maradsz; focipályára, új utcanévtáblákra meg alkotmányra persze van pénz dögivel."



"baromságokat beszélsz öcsi! Inkább menjél, dobjál be egy whiskyt, vagy a fszomtudja mit, csak ne lábatlankodj itt"

2012. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!