Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánéknak nem tűnik fel,...

Orbánéknak nem tűnik fel, hogy lassan kiürül az ország? Lent.

Figyelt kérdés
Csak a mi társasházunkból(Pest) mentek ki négyen családostól az elmúlt egy évben.Ez szám szerint nyolc felnőttet,és öt gyereket jelent,akiket elvesztett az ország valószínüleg végleg.Eszük ágában sincs vissza jönni,hárman már a lakásukat is eladták egy közvetítőn keresztül.Ha ez ilyen ütemben fog folytatódni, lassan kiürül az ország.Ez kellett?Ha minden életerős dolgozni tudó/bíró ember elmegy,kit fog nyúzni a kormány a továbbiakban??
2012. máj. 22. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ez a kormány, ahogy az összes többi, max pár hónapos vagy 1-2 éves távlatban gondolkodik, és csak kizárólag az azonnali látványos eseményekre reagál. Az hogy innen elszivárognak az emberek, különösen a tehetségesek, a jól képzettek és a fiatalok, tényleg óriási tragédia, de nem máról holnapra. Úgy hogy a kutyát se érdekli kormányzati szinten.


Én azon vagyok ledöbbenve, hogy nem tudok egy tizen- huszonévessel se úgy beszélni, hogy 2 percen belül ki ne derüljön, hogy vagy már külföldön dolgozik, vagy folyamatban van, vagy nagyon szeretné. Régen volt már, hogy ez az ország ennyire jövőtlen, perspektívátlan legyen.

2012. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az EU ugye- többek között- szabad munkaerőáramlást is jelent, a fent említettek élnek ezzel a lehetőséggel.

Nem csak magyar dolgozók mennek más országokba "szerencsét próbálni".


Ha valaki felveti a kilépés lehetőségét, arra egyből hurrogni szokás.


Mi lenne hát a megoldás?

2012. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ma 10:03


Talán az, hogy élhető országot teremtünk, teremtenek az általunk megválasztott képviselők? Érdekes, az élhető országokból nem elvándorolnak, ha oda bevándorolnak. Szerintem, ha nem lenne EU, sem maradnának itt az emberek. Legfeljebb lenne határ, nagy ügy, az előtt is hagyták el az országot.

2012. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag itt már több száz üres lakás van ,mert külföldre mentek belőlük dolgozni.

[link]

2012. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Én azon vagyok ledöbbenve, hogy nem tudok egy tizen- huszonévessel se úgy beszélni, hogy 2 percen belül ki ne derüljön, hogy vagy már külföldön dolgozik, vagy folyamatban van, vagy nagyon szeretné."


Én is pont ezt tapasztalom, egészen durva.


Hogy mi a megoldás? Aktív réteg és vállalkozások támogatása adócsökkentéssel, járulékcsökkentéssel, bürokrácia csökkentésével bármi áron. Nem szabad szociálisan érzékenynek lenni, meg kell vágni az állami kiadásokat (így lehet adót csökkenteni), mert elvándorol/feketegazdaságba menekül az emberek jelentős része.

2012. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Magyarországon a legcsekélyebb a kivándorlás a többi kelet Európai országhoz képest.Romániában 10 év alatt 4 millió ember vándorolt ki.Hasonló a helyzet Bulgáriában is.Lengyelországból is sokan mentek el de ők így is 11x annyian vannak mint a magyarok a külföldön élő lengyeleket nem számítva.


A magyarok körében a legnépszerűbb kivándorlási célország Németország.

2012. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Orbánék nem veszik észre, mert éppen a földeket és az állami pénzeket osztogatják egymás között és azon tanakodnak hogy hogy kellene "demokratikusan" bevezetni az életben maradási adót...

Nemcsak a fiatalok körében, hanem általában nagy az elvándorlás, ami nem véletlen, ebben az országban nem lehet élni már... munkahely nincs, rengeteg adó, és most még a gyermekteleneket is megsarcolják... ha vki nem dolgozik és nyomorban él az egy dolog, de most már az is nyomorog aki keményen dolgozik... azért meg senki ne dolgozza ki a belét, hogy még idős korára is a nyomor várjon rá, aki tud menjen innen és próbáljon szerencsét... ettől rosszabb aligha lehet

2012. máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Magyarországon a legcsekélyebb a kivándorlás...most még!!.Majd nézd meg két éven belül..valóban kifog ürülni az ország.
2012. máj. 22. 10:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Pár éve még télleg nem volt nagy kivándorlás. Az én korosztályom az első (22/F), mikor gimis voltam a tanárok mindig szörnyülködtek, hogy az akkori középiskolások közül mennyien tervezték külföldön a jövőjüket. Előttünk nem mentek el sokan. Mi már mind vagy kint vagy még egyetemen vagyunk és a következő pár évben fogunk elmenni. Mindannyian, senki nem marad, még a legtehetségtelenebbek sem.

Ebből kivétel az osztrák határ, ott könnyű kint dolgozni és közben itthon maradni.

2012. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kik ezek az Orbánék? Nem azok szóltak nekik, hogy kormányozni kéne, akik most sürgősen távoznak? Nem azok, akik szörnyülködnek?

Javaslat: szólni kéne nekik, hogy a maradás (vagy más ok) érdekében ne kormányozzanak. Amíg nincs jobb javaslat, amit végre is hajtanak a szólásra jogosultak, addig téma - tennivaló híján - lezárva.

2012. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!