Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma (május 26. ) száz éve...

Ma (május 26. ) száz éve született Kádár János (születési nevén Csermanek János). Szerintetek is agyon lesz hallgatva a mai magyar elektronikus és nyomtatott médiában?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 01:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
2012. máj. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
46%
Mi, akik életünk jelentős részét Kádár alatt éltük, nem haragszunk annyira Kádár Jánosra, mint azok, akik csak az iskola melletti parkban hallottak róla valami ezt-azt. Bennünket ugyanis nem bántott. Nem szerettük, de nem is gyűlöltük. Néha mosolyogtunk rajta.
2012. máj. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%

"akik csak az iskola melletti parkban hallottak róla valami ezt-azt. Bennünket ugyanis nem bántott. "


Akik nem éltek alatta, azokat esélye sem volt bántani, tehát a logikát eleve nem értem.

Ha pedig téged nem bántott, akkor ezek szerint sem ötvenhatos forradalmár, sem rendszerkritikus értelmiségi, sem vidéki pankzenekar nem voltál. Ez a "nekem jó volt a Ká-rendszer, mindenki más le van sz@rva" annyira szép hozzáállás.

2012. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
34%

22-es

Én sem haragszom rá,mert tulajdonképpen nekem nincs miért.Nekem jó gyerekkorom volt a Kádár korszakban,nem éheztem, nem fáztam,a szüleim dolgoztak,még a nagyszüleim is.Egyedül az üttörő nyakkendő nem tetszett,meg a kötelező iskolaköpeny,na meg a vasszigor az iskolákban,amiből nem ártana ha ma is lenne.

2012. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Egy rakat embernek meg a félholtra verés ok nélkül, kivégeztetések, párt-utasításra történő ellehetetlenítések nem tetszettek.


De amíg nekem jó, addig ki a fenét érdekel más, nemde?

2012. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Igazad van,de nem volt kötelező politizálni.A szomszéd bácsi rettentően büszke,hogy őt majdnem kivégezték.Ennek fejében havi 298.000 Ft-os nyugdíja van a mai napig,is,amit gondolom e miatt kap.
2012. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Igazad van,de nem volt kötelező politizálni."


Azért a nem kötelezővel vitatkoznék. Ahol a kisdobosságtól a KISZ-ig jelen volta politika az ember felnövekedésében, ahol bizonyos szakmákban kötelező, máshol csak elvárt volt a párttagság, ahol mindenütt jelen volt a politika a munkahelyektől az állami ünnepekig.

Az nem volt mindegy, hogy hogyan politizált valaki, de kibújni nehéz volt alóla.

Persze aki végigsunnyogta, aztán most irigyli azt akinek volt vér a megfelelő testrészében...

2012. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ki kéne ásni a sírjából, azt a hazaárulót.
2012. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!