Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs még ma sem egyform...

Pro Patria kérdése:

Miért nincs még ma sem egyforma súllyal mérlegelve a kommunizmus a nácizmussal?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek sokkal inkább szörnyülködnek a nácizmus hallatán, a német katonákat csecsemők vérét ivóknak tartják, a szovjet vöröskatonákra nem tekintenek így. Hitlert a gonosz földi megtestesítőjének tartják, Sztálin alig forog közszájon.


Talán a média tehet erről? Gondoljunk csak bele, a nácik az USA-ban valódi mumusok már-már (ott van például a Náci zombik c. film, vagy a Hitler, a sátán felemelkedése), egyszerűen ezt sulykolják bele a köztudatba.


Bát az utóbbi időkben törekvések voltak ennek megváltoztatására (mint a Terror Háza), de még mindig nem érzem azt, hogy az embereknek változott volna a szemléletük.

Számukra gonosz, véreskezű diktátor = Hitler. Népirtás = holokauszt. Gonosz fenevadak, a pokol bestiái = nácik.


Nem kellene mégis csak árnyalni egy kicsit a képet, hogy a világ nem ilyen egyoldalú?


2012. máj. 27. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Ők a vesztesek,persze,hogy őket basztatja a világ.

Pedig az akkori kommunisták sem jobbak..

2012. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ugyanolyan a kettő, sőt az ideológiájuk is nagyon hasonló (legalábbis ami megvalósult belőle), csak az egyik jobb-, míg a másik baloldali. A különbség annyi, hogy a Szovjetunió volt a győztes oldalon, így tovább tudta folytatni a szörnyűségeket (gulág). Ha a nácik nyernek ők is folytatták volna, a munkatáborokat. Egykutya, mindkettő. Lényegtelen, hogy ki követte el, az eredmény a fontos, hogy családok százezreinek tették tönkre az életét.
2012. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

Az én szememben a kommunizmus sokkal rosszabb mint a nácizmus.

Azt nem felejtsük el hogy az amerikaiak semmivel sem jobbak mint a náci németek és a szovjetek.Nekik az volt a céljuk hogy ők egyedül legyenek a nagy szuperhatalom.Pedig Amerikában nagyon durva dolgokat műveltek a múltban csak azt nem kötik az orrodra.

Tény hogy Amerika egy csodálatos ország de vannak fekete foltok a múltjában.


Én azért utálom a kommunizmust mert több családtagomnak fájdalmat okozott.Én ugyebár arisztokrata sarj vagyok.A családom 1956-ban külföldre kényszerült majd 1992-ben visszatértünk hazánkba.A nagyanyám testvére tiszt volt a náci hadseregben.Bár elítélem azt amit a nácik tettek de a kommunistákat jobban utálom.A kommunista rendszer több ember haláláért felelős mint a nácizmus.

2012. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Rossz a tapasztalatod...

Pont az amcsiknál elég durva komcsiutálat és komcsiüldözés volt!


És hogy a komcsi bűnöket miért nem ítélték el annyira nálunk?

Talán azért mert komcsi érában éltünk majd 40 évig és az amúgy is félre lett magyarázva? Hmmm...


A komcsikat meg azért "üldözik kevésbé" mert lényegtelenek és súlytalanok!

Az hogy a jobboldal és szélsőjobb komcsizik az nem jelenti hogy valóban kommunisták! Hisz a szélsőjobbnak mindenki komcsi meg libsi aki valamiben nem ért velük egyet. Én spec már mindkettőt milliószor megkaptam :)))

Ja és ha a nyugati társadalmakat nézed, rengeteg(relatíve) a neonáci és szélsőjobbos míg azért szélsőbalos és kemény kommunista max az öreg generációban van(nézd meg a magyar munkáspártot a 70 éves átlagéletkorral).


Na meg a másik hogy a nácik bűnét 1990-ig is vizsgálták és kutatták a történészek míg a Sztálini haláltáborokat tiltott volt és látod, még most is szenved a fidesz-kdnp hogy egyáltalán az ügynökök neve kiderüljön! Oroszoknál se megy könnyen a komcsi terror felkutatása és dokumentálása. Ők is titkolóznak rendesen. Még durvábban mint nálunk...


De én is drukkolok hogy végre helyére kerüljenek a dolgok mert amit a szovjetek és a komcsik csináltak akár nálunk is az borzalom!! Sajnos a nácik-komcsik ugyan azok a szemetek voltak! Soha többé se szélsőjobb se szélsőbal! Undorító diktátorok, mészárosok!!!

2012. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Dick Esmen ***** válasza:
70%
A kommunizmus szép eszme amit elrontottak.A nácizmus nem szép eszme,amit pont úgy hajtottak végre ahogy le van írva a Mein Kampf-ban.
2012. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves Dick Esmen!

"A kommunizmus szép eszme amit elrontottak.A nácizmus nem szép eszme,amit pont úgy hajtottak végre ahogy le van írva a Mein Kampf-ban."


- Tévedés. #17-es válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__272..


Érdemes itt is elolvasni a kérdező hozzászólásait:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__2..

2012. máj. 27. 20:46
 7/22 bumbi02 ***** válasza:
100%

Én azt veszem észre hogy mindkettőt sulykolják Amerikában.


Már sokadjára nézem INdiana Jones filmeket, kik a rossz fiúk: nácik, szovjetek.


X-Men legújabb részét néztem múltkor, kik voltak benne a gonoszok? A nácik.


És általában az amerikai filmek többségében vagy a nácik, vagy a szovjetek a rosszfiúk.... Nem hinném hogy a nácikat jobban "gyűlölnék" mint a szovjeteket. Szerintem.

2012. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

És ha már fílmek!

Mostanában tele van arab terroristákkal a B kategoriás mozi. Amerikában rögtön több sorozatot tudok felsorolni ami csak erre épít.

Megkockáztatom hogy a sorozatok és fílmek között több már az arab terroristás mint a nácis, kommunistás.

Nem mellesleg tényleg nincsenek már szovjet tipusú kommunisták. Kínaiak is egy vegyes rendszert működtetnek...

És kik robbantgatnak Madridban, Londonban, amcsiknál?

No hát...

2012. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

sztálin több embert ölt meg, mint hitler. (a kis betűk szándékosak!)

De egyébként mindkettő eszme gusztustalan. Nem értem, hogy az embereknek miért kell mindig valamilyen eszme szerint élniük. Mindenki lehetne normális, törvénytisztelő, segítőkész, becsületes állampolgár. Ennyi és nem több a lényeg. A politikusokra meg fokozottan vonatkoznának a szabályok.

2012. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert a kommunizmus eszméje nem arra épül, hogy embereket kell gyilkolászni, míg a náci ideológia pontosan erre épül.
2012. máj. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!