Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország HDI szerint a...

Magyarország HDI szerint a világ 38. legfejlettebb országa. Akkor Nyugaton sem sokkal jobb az élet, mint itthon?

Figyelt kérdés

A 38. helyezés nagyon jó világszinten, ugyanis 187 ország van listázva.

Portugália pl. a 41. helyezett, tehát utánunk van.

Az Egyesült Királyság a 28., Csehország a 27., Olaszország a 24., Spanyolország a 23., Franciaország a 20., Ausztria a 19., Svédország a 10., Németország a 9., az Egyesült Államok a 4. és Norvégia az 1.


Magyarország pontja a listán 0,816.

Franciaország pontja 0,884.

Németország pontja 0,905.

Norvégia pontja 0,943.


Ez nem is nagy eltérés, lévén, hogy a legfejletlenebbnek számító Kongói Demokratikus Köztársaság pontja 0,286.


2012. máj. 29. 18:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én is ezt magyarázom a sok agyatlannak, hogy a magyaroknak igenis jó dolguk van, mert születhettek volna mondjuk Nigerbe vagy Csádba, ahol tényleg minden sz*r! Magyarországon van infrastruktúra, egészségügy, tanulási lehetőség, stb. A milyenség az más kérdés, de a lehetőség adott. Az hogy valaki nem él vele, az nem az állam hibája. A magyarok szeretnek panaszkodni, sajnáltatni magukat, sajnos.
2012. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%
nagyok lettek az igények, ennyi az egész.
2012. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
csak általában az ember nem a rosszabhoz szokta magát hasonlítgatni
2012. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%

"csak általában az ember nem a rosszabhoz szokta magát hasonlítgatni"


És ez okot ad a nyavalygásra és a pesszimizmusra? Nem hiszem, hogy pl. a portugálok egész nap otthon jajgatnak, hogy miért nem olyan jók, mint Magyarország.

2012. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Első. Te nem itt élsz? Az egészségügy nem ingyenes,csak papíron. A továbbtanuláshoz is sok pénz kell. A munkanélküliség pedig egyre nő.

Nem ok nélkül panaszkodik az emberek többsége.

Nem a rosszabbakhoz kell hasonlítani magunkat,hanem azt venni figyelembe,hogy mennyire süllyed az életszínvonal az előző évekhez képest. Akkor is,ha a lakosság kisebb rétege jól járt a kormány egykulcsos adójával.

2012. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

"Az egészségügy nem ingyenes,csak papíron." - Ez érdekes, mert nekem eddig bármilyen bajom volt, mindig kaptam ellátást.



"A továbbtanuláshoz is sok pénz kell." - Ez jó szöveg a sok sopánkodótól, csak sajnos nem igaz. Ha valóban rászoruló és emellett nagyon jó vagy, akkor gyakorlatilag ingyen tanulhatsz. Ellenben Nyugaton kemény pénzeket kell fizetni azért, hogy tanulhass.



"A munkanélküliség pedig egyre nő." - Ez igaz, de nem magyar jelenség, világszinten ugyanez megfigyelhető.



"Nem ok nélkül panaszkodik az emberek többsége." - Na persze! Várják a sült galambot. Nem akarnak semmit tenni az életük jobbítása érdekében. Jönnek a "de nincs idő, nincs pénz" szöveggel, a végén meg kiderül, hogy azért cigire, piára van pénz, meg a hőbörgésre is van mindig idő.

2012. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Végül is igaza van a kérdés írójának, egy szudáni vagy egy bangladesi úgy élné meg ezt az országot, mint mi Svájcot. De még sokkal jobban elcsodálkozna, mint mi a Nyugaton.

De az emberek már csak olyanok, hogy mindig a jobbakhoz hasonlítják magukat.

2012. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Valahol mindenkinek igaza van.

Vicc, h az emberek fel vannak lázadva, h az állam nem ad csak havi 20x ezer forintot a pacsiért.

De az is igaz, h köztudott, h Niger ide vagy oda, élhetne jóval több magyar állampolgár nagyobb jólétben, ha fent nem csak a pénzt meg a napot lopnák.

2012. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem úgy értette, hogy nem Kongói Demokratikus Köztársasághoz kéne hasonlítani Magyarországot. Ha levonjuk Afrikát meg a Közel-Kelet államait az adatokból, akkor már 60-ból állunk 38-ra, ami már nem is olyan kiengesztelő hír. Ha megnézzük a számítását, rájövünk, hogy hatalmas különbség van Norvégia és Magyarország HDI statisztikája közt. Úgyhogy a kérdésre szerintem az a válasz, hogy de, Nyugaton jobb az élet, mint itthon. Vagyis pontosítok... van, akinek nem.
2012. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pro Patria ***** válasza:
65%

Nem tűnik nekem túl hitelesnek és pontosnak ez a lista.


Az Egyesült Királyságnál fejlettebb Csehország(?!), a csőd szélén táncoló Olaszország és Spanyolország??

Jobb az életszínvonal, magasabb az infrastruktúra, erősebb és stabilabb a gazdaság? Nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez korrekt képet mutat.


Egyébként az itt elhangzottakkal egyet értek, becsüljük meg, hogy a világ gazdagabb (és kisebb) részéhez tartozunk...

2012. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!