Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 10miliót mibe érdemes fektetni?

Nem dávid kérdése:

10miliót mibe érdemes fektetni?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni hogy ingatlan, aranyba vagy állampapírba vagy mibe fektessek.
2012. máj. 30. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

zarany :/


ingatlant karban kell tartani, vigyázni kell rá. fizetni a közös költségtől kezdve minden szart még ha lezársz mindent, akkor is, pl ha főtáv van, akkor van alapdíj.

ha beköltözik a szomszédba egy 10 tagú cigócsalád meg leellik egy halom gyereket, akkor utána a lakásod is leértékelődik, senkinek nem fog kelleni.


persze Rózsadombon meg Váci utcában lenne értelme, de 10milkáért nem kapsz lakást arra.


állampapír, nos, te döntöd el, bízol e az államban, végül is az űllampapír (ha jól tudom, de javítson ki valaki ha tévednék) egy hitel az állam felé, vagyis te hitelezel neki amit ő majd visszafizet. én tuti nem hiteleznék a magyar államnak.


Arany viszont elég jó szerintem. Persze sokan mondják, hogy lufi és ki fog pukkanni, bár én nem hiszem, de ha mégis így történne, akkor se fog olyan szinten lecsökkenni, hogy sokat veszíts vele, max nem fogod degeszre keresni vele magad. Az értékét elég jól megtartja.



ez az én véleményem :/

2012. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
TAlan az arany a megbizhatobb!
2012. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem árt megnézni hogy az arany mennyit veszített az értékéből az elmúlt fél év alatt. rengeteget.

Én valutatőzsdével foglalkozó cégnél tartom a pénzem, kiemelkedő profitokat hoznak.

2012. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne egy dologba fektesd az egészet, hanem legalább 3-4 valamibe (feltörekvő cégek: nagy kockázat, de nagy haszon, nagy cégek: kis kockázat, kis haszon, arany, állampapír-nem feltétlenül magyar)
2012. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyba csak nagyon hosszú távra érdemes befektetni itt évtizedekben kell gondolkodni. Ékszerbolti eladó az eredeti szakmám de 20 éve nem azt csinálom. Ez alatt a húsz év alatt kb. csak a három szorosára ment fel az ára, tehát ülhetsz és várhatsz. Ráadásul a vételi ár /amiért te veszed/ mindig magasabb, mint amennyiért eladhatod de ezt biztos tudod. Szóval aranyba inkább nem fektetnék de ha mégis akkor valami egyedi tervezésű cucc lenne valami értékesebb drágakővel.

A lakás nem lenne rossz, ha nem csak 10 millád lenne. Habár én egész jó helyen vagyok, közel a városligethez, erre felé már vehetsz ennyiért lakást olyan helyen ahol nincsenek kisebbségiek. Talán egy kicsit pofozni kell rajta de utána keresel valami normális albérlőt. Mellettem is ilyenek laknak évek óta. Ennyi idő alatt egy kisebb vagyont tejeltek le a tulajnak.

Esetleg még egy részvény csomagot tudok elképzelni valami menő cégnél.

2012. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ingatlanba fektetném, egy üzlethelyiséget vennék, lehetőleg jó helyen. Ezeknek a bérleti díja alaphangon 80-100 ezer. Ha valami likvidebb dologba akarsz fektetni, ne egyféle részvényt, vagy kötvényt vegyél, hanem többet. Lehetőleg fordulj szakemberhez.
2012. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és a bankoknál ilyen összegénél már van private-banking szolgáltatás. Magyarán egy ember foglalkozik a pénzeddel, forgatja, akivel bármikor konzultálhatsz.
2012. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
szántóföldbe
2012. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben tőzsdére vinném. 10 millábol már el lehet indulni. Aranyba nem érdemes befektetni mert mindenki aranyat vesz most és amikor majd szabadulni akarnak tőle nagyon le fog menni az ára. Én a helyedben keresnék egy befektető céget és majd ők ajánlanak valamit, szerintem mol illetve egis/richter ami megéri.


egis most 13785huf/db

Richter: 35445huf/db

mol: 15050huf/db


10millánál már 100ft mozgás is elég jól tud hozni.

Illetve vehetsz kisebb részvényt is. Sok kicsi sokra megy címen.

Mondjuk estmedia 47ft/db veszel mondjuk 200ezret felmegy 2 forintot és nyersz rajta 400ezret- a jutaléka a cégnek.

2012. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Norvég korona, svájci frank.
2012. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!