Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a 2. világháború után nem...

Ha a 2. világháború után nem kerülünk szovjet érdekszférába, Magyarországból lehetett volna egy európai Dél-Korea? (kevés nyersanyag, képzett munkaerő)

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom, mi lehetett volna, de abból amit itt az elmúlt 22 évben produkáltunk, egyáltalán nem vagyok optimista. Talán inkább martuk volna egymást és főttünk volna a saját levünkben.
2012. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha a 2. vh-ba jó oldalra álltunk volna már másabb lenne itt a helyzet az is biztos. Talán jobb lenne a világunk valamivel nem lenne itt ennyi elhanyagolt épület még az előző rendszerből a laktanyák többsége nem is létezne és más lenne helyette. Ezt így nehéz megmondani, lehet fejlettebbek lennénk és lehet több munkahely lenne, de amennyire én hallottam szüleimtől a dolgokat mert én óvodás voltam akkor amikor volt a rendszerváltás így saját szememmel nem láttam úgy a dolgokat. De rendszerváltás előtt azért jó élet volt itt mindenki ezt mondja. Voltak munkahelyek, senkit nem hagytak éhen halni vagy tető nélkül élni. Azért nem lehetett ez olyan rossz dolog.
2012. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen,HA nem kerülünk a szovjet szférába.

De ez elkerülhetetlen volt.Már eleve az is,hogy ne a németek oldalán álljunk.A bécsi döntésekkel már automatikusan elköteleztük magunkat nekik.Ha pedig önként nem álltunk volna melléjük,megszálltak volna ugyanúgy mint 44-ben.

Ha a kiugrás még sikerült volna akkor se kerültek volna ki a szovjetek.Hisz Lengyelország is gyakorlatilag "győztes" ország volt,mégis szovjet befolyás alá került.

Egyedül akkor kerülhettük volna el,ha a második frontot nem Normandiában nyitják,hanem a Balkánon.De ez Sztálinnak nem tetszett,mivel akkor USA zónába kerültünk volna.

2012. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tudni kéne hogy a nagyhatalmak döntötték el a Teheráni és Jaltai konferencián hogy melyik érdekszférába fognak az egyes országok tartozni.Tehát nem a háború után kerültünk oda!Nem kellett volna az elvesztett első vil. háború után belemenni a másikba!
2012. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mai osztrák életszínvonal kb. 80 százalékán élnénk akkor.
2012. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Realitás - realitás.

A mi lett volna, annak nincs magyarázata.

Kár ezen vesződni.

Vannak olyan országok, ahol nem volt szovjet érdekszféra, mégis nagy bajban vannak.

2012. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!