Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért erőltetik...

A magyarok miért erőltetik ennyire a kommunizmust? Miért nem tűnt el teljesen Magyarországról ez az eszme?

Figyelt kérdés

Bár találóbb nevén nevezni és kommunista diktatúrának hívni ezt a bűnös rendszert.

Egykoron dicső feudalista-kapitalista fényes Magyarországot amit évszázadokig építettek a kommunizmus pér évtized alatt tönkre tette és lerombolta.

Átmosta az emberek agyát teljesen mértékben.Átformálta őket.Hihetetlen amiket műveltek.

És a kommunistáknak van képe létezni ebben az országban?Nem okoztak elég kárt?Miért nem költöznek Kubába vagy Észak-Korába?Ez legyen egy szabad ország.


"1956-ban bűnözők menekültek el , 1956 egy ellenforradalom volt"Most komolyan?Van képük szidni 1956 hőseit?


Valódi terror és agymosás volt a kommunizmus alatt.Egy közeli ismerősöm nagyapja elég pórul járt.Elvették tőle a földjét , majd később hangot adott neki hogy "xy föld márpedig engem illet" 4 nappal később a pufajkásoknak nevezett verőemberekből álló terror szervezet úgy megverte hogy pár bordája is eltört meg rá sem lehetett ismerni.Na meg a padlás söprésnek nevezett rabló tolvaj programot ne is említsem.

Mi jogon vették el az emberektől a földeket és a megtermelt növényeket?


Szégyen.És még van képük sokaknak ezt erőltetni és kommunizálni?!

Szégyen , ők nem is magyarok.



2012. jún. 21. 15:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez az ország a feudális európához való csatlakozásunk óta nem szabad. Csak úgy megjegyzem.
2012. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Úgy tudom, a kommunizmus teljes valójában (ahogy többek közt Karl Marx is elképzelte) soha nem tudott megvalósulni. Lehetséges, hogy valakinek csupán az eredeti ötlet tetszik, de igazából nem tudom, mert nekem például már az se.
2012. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy a szocializmus (nem kommunizmus), sz@r rendszer volt még nem szépíti meg az előtte lévő rendszert sem! Nem volt az sem igazságos. Ajánlom, hogy olvass el néhány regényt, novellát az akkori rendszerről és meglátod, hogy a lakosság nagy része, aki nem született nemesnek miként élt és halt. A lakosság 20%-ának kezében volt a földek 80%-a. A maradék 20% termőföld jutott, a lakosság 80%-ra. Ez lenne az a dicső rendszer? Szerintem nem.
2012. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

"dicső feudalista-kapitalista fényes Magyarországot"

Már itt túl egyértelmű, hogy troll, de a kommunizáláson nevettem.

2012. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Senki sem erőlteti, ugyanakkor a legemberközelibb eszme és nem értem mért lenne jó ha eltűnne.
2012. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Emberközeli eszme?


Mi benne emberközeli?Hogy dolgozol és esélyed sincs 1-ről e kettőre jutni hanem maradsz 1-en?


Hogy az iskolákban a tehetséges, kiemelkedő diákokat nyomták lefele az átlag közé?


Hogy be kellett adnod mindent a közösbe?Még ha többet termeltél mint a szomszéd akkor is?

És ha hangot mertél adni hogy márpedig az a tiéd és nem adod akkor megvertek , leköpködtek ,megaláztak , bebörtönöztek?


Hol látsz itt ember közelséget és igazságot?


EZÉRT.Ezért kell hogy eltűnjön.Ki sem kellett volna találni.


Oroszországot sem tették volna tönkre.

2012. jún. 21. 16:30
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Pont ezért, csak egy utópia, mert nem vagyunk egyformák. Ez tökéletesen működne, ha mindenki ugyanannyit tenne le az asztalra és ugyanannyit venne is el.
2012. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező.


Javaslom, hogy tanulmányozd a kommunizmus jelentését!

2012. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

"Emberközeli eszme?'


Igen az.


"Mi benne emberközeli?Hogy dolgozol és esélyed sincs 1-ről e kettőre jutni hanem maradsz 1-en?"


Mért akarnál egy kommunizmusban a kettőre jutni?


Hogy az iskolákban a tehetséges, kiemelkedő diákokat nyomták lefele az átlag közé?


"Hogy be kellett adnod mindent a közösbe?Még ha többet termeltél mint a szomszéd akkor is?"


Ez teszi emberközelivé, bár nem értem mért használsz múlt időt. Ez jövő idő.


"És ha hangot mertél adni hogy márpedig az a tiéd és nem adod akkor megvertek , leköpködtek ,megaláztak , bebörtönöztek?"


Amiről itt írsz az diktatúra, ami eleve kizárja a kommunizmust, a kommunizmusban minden ember egyenlő, tehát fogalomzavarban vagy.


"Hol látsz itt ember közelséget és igazságot?"


Sehol. De ha egyszer kommunizmus lesz ránk köszönt mindez.


"EZÉRT.Ezért kell hogy eltűnjön.Ki sem kellett volna találni."


Még mindig nem értem miért, de gondolom a fogalomzavarod miatt írod ezt.


"Oroszországot sem tették volna tönkre."


Eddig sem tették, él és virul, bár a kommunizmustól elég messze áll, ezért nem is értem mért őket hozod fel példának.

2012. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező mondd már meg, hogy miért volt dicső az a rendszer a jobbágy/paraszt szempontjából? Ugyanis esélye nem volt, hogy kiemelkedjen, maximum kulák lehetett, de attól még paraszt maradt. Soha nem lehetett belőle gazdag ember, mert a többi gazdag nem engedte volna. Így végezetül József Attila szavaival élve:


Sok urunk nem volt rest, se kába,

birtokát óvni ellenünk

s kitántorgott Amerikába

másfél millió emberünk.

2012. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!