Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégse lesz röghöz kötés?...

Mégse lesz röghöz kötés? (legalábbis idén)

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 3. 18:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2012. júl. 3. 18:07
 2/16 anonim ***** válasza:

Megérkeztünk gyakorimegallapitasok.hu-ra? Ez nem kérdés.

Nem lesz, látod. Hacsak ki nem sütnek valamit a nyáron, de szerintem erről már lecsúsztak (idén)

2012. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
captain obvious?
2012. júl. 3. 18:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Pedig pont a röghöz kötés miatt nem jelentkeztem főiskolára/egyetemre...
2012. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Hoffman banya valamikor említette, hogy ha az Ab közbeszól, arra is van B tervük, szóval én egyelőre nem tudok felhőtlenül örülni. Mindenesetre ez félsiker.
2012. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak át kell fogalmazni egy kicsit ,hogy ne sértsen uniós jogot a törvény. Nem is értem miért így csináltak meg ahogy most van. Tételezzük fel ,hogy úgy fogalmazzák meg mint egy utófinanszírozásos rendszert. Aminek az a lényege, hogy a állam csak meghitelezi neked a tanításod költségeit amit később vissza kel fizetned. Még beleírnak egy mondatot ,hogy x év itthoni munkavállalás után eltörlődik az adósság. Ebbe nem tudna se az unió se az alkotmány bíróság bele kötni.
2012. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Pedig pont a röghöz kötés miatt nem jelentkeztem főiskolára/egyetemre..."

Az a te bajod. Olvastad egyáltalán ,hogy mit tartalmaz a röghöz kötés? A képzési időd dupláját kell ledolgoznod 20 év alatt. Magyarán egy 5 éves szak elvégzése után egyből mehetsz ki dolgozni akár 10 évre is. 10 év alatt a kinti fizetésekből, meg röhögve kifizeted a képzésed árát. Emiatt nem értem miért ilyen nagy a hiszti a röghöz kötés miatt. Nem akadályoz meg semmiben. Az meg teljesen igazságos ,hogy ha már kimész és ott ragadsz akkor fizesd vissza a magyar adófizetők pénzét. És erre ráadásul éveid vannak.

2012. júl. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"hogy ha már kimész és ott ragadsz akkor fizesd vissza a magyar adófizetők pénzét. És erre ráadásul éveid vannak."


Akkor kérdem én, hogy a szüleink minek fizetnek adót ilyen célokra? Mert elméletileg amit befizetnek abból majd a mi taníttatásunkat állják.

2012. júl. 3. 23:55
 9/16 anonim ***** válasza:

„Akkor kérdem én, hogy a szüleink minek fizetnek adót ilyen célokra? Mert elméletileg amit befizetnek abból majd a mi taníttatásunkat állják.”

Ez így eléggé rossz érv. Eleve mindenki szülője más-más mértékű adót fizet. Van akinek adót sem fizetnek a szülei. Most akkor tegyünk különbséget adó és adófizető között? Az ellen is ugyan úgy hőzöngenél. Meg egyébként is, ha csak nem vagytok kő gazdagok, akkor a befizetett adótok már rég elment az eddigi oktatásodra és az egészségügyi ellátásodra. Sőt jócskán mínuszban is vagytok. :) Ha meg anyagilag annyira jól megy, akkor nyugodtan mehetsz önköltségesre is.

2012. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért mondják egyesek ezt röghöz kötésnek. Ha jelzálóghitelt veszel föl a házadra, bank sem engedi, hogy csak úgy kisétálj belőle, mert találtál egy jobbat. Akinek az állam támogatja a tanulmányait, az az államnak tartozik. Ennyi.
2012. júl. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!